Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mikor, hogy...

Anyukák, ti mikor, hogy vettétek észre, mikor jöttetek rá, hogy rossz neveléspolitikát folytattatok, és erre ráment a szülő-gyermek viszony?

Figyelt kérdés

Anyukák, ti mikor, hogy vettétek észre, mikor jöttetek rá, hogy rossz neveléspolitikát folytattatok?


Például mondjuk ha rossz jegyet hozott haza, nem adtatok neki enni, és akkor büszkék voltatok arra, hogy majd a kemény szigor meghozza az eredményét... aztán nem hozta meg, és rájöttetek, hogy nem igy kellett volna


2012. dec. 10. 17:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Jó példa nem mondom! Büszke lehetsz magadra! Ha egy fazékba nem fér több, akkor hiába vágod földhöz, akkor sem lesz nagyobb a befogadó képessége!
2012. dec. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Sok anya nem ismeri be, hogy rosszul nevelt, hanem általában a gyerek köcsög, szemét, hisztis, önző.
2012. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem minden szulonel igy mukodik,mivel szemelyesen pl. nyugtattam a gyerekemet, s biztattam, hogy legkozelebb jobban sikerul pl.

Mar eleve amikor a tanulmanyi eredmeny romlik, ennek valami oka van, tehat ezt buntetessel megoldani nem lehet.

2012. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám most kezdi belátni, hogy rossz neveléspolitikát folytatott a tesómmal szemben. Röpke 28 év kellett hozzá, és olyan monológok tőlem, ami segítette felnyitni a szemét.
2012. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:24


téged nagyon sokan szekálhattak!

2012. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én édesanyám pont az elkényeztetés híve volt, semmit sem csinálhattunk mi, mindenben ő döntött. Még mindig nem jött rá, hogy rosszul csinálta, hiába mondtam már neki ezerszer. Most van egy 20éven felüli húgom, aki semmit nem tud egyedül elintézni és van egy 18év körüli öcsém, aki meg semmit nem is akar elintézni, olyanok mintha még mindig 5évesek lennének. Anyám most issza a levét, de még mindig nem úgy látja, hogy az ő hibájából lettek ilyenek. Szerintem ezt sosem fogja magának beismerni.
2012. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
98%

Eleinte a megbeszélés híve voltam, de nem vált be. Akkor próbáltam szigorúan fogni a lányom, olaj volt a tűzre, nagyon felpörgött tőle. Ugyanez volt a helyzet az oviban, azt mondták, hogy teljesen csődöt mondott nála minden hagyományos nevelési eszköz, ami több száz, több ezer gyereknél már bevált.

Akkoriban derült ki, hogy a lányom magasan funkcionáló autista, és teljesen változtatnom kellett a hozzáállásomon, új módszereket kellett találnom. Azóta az összes problémája és mássága ellenére kezelhető: itthon is, az oviban is.

Merem állítani, hogy ha nálunk működött a szemléletváltás, akkor egy "normális" gyereknél csodákat lehetne elérni...

2012. dec. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

Az én esetem jó példa arra, hogy a legkisebb dolgoknak is milyen jelentősége lehet:

Apám sosem hagyott nyerni a társasjátékokban. Hiába kérlelte anyám, hogy néha hagyjon nyerni, hogy legyen sikerélményem is. Apám azzal magyarázta, hogy az életben sem fog senki hagyni nyerni, és meg kell tanulnom küzdeni. Ennek az lett az eredménye, hogy a legkisebb vereséget is kudarcként élem meg. Szégyen ide vagy oda, de megvisel, ha a 12 éves unokaöcsém megver malomban, vagy ha a férjem elver sakkban néha, pedig tudom, hogy én vagyok a jobb sakkozó, de ha nem hozok 100%-ot, akkor az már kudarc.


De van még más is, csak arról szégyellek beszélni.

2012. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek még most sem esett le, pedig már felnőtt nő vagyok. Azt hiszem, akkor fog szembesülni vele, ha jönnek az unokák és nem hagyom nála, mert nem értek egyet azzal, ahogy a gyerekekkel bánik. Nem ismeri a tisztelet szót, csak ha saját magáról van szó, nem türelmes, nem következetes, és még sorolhatnám. A gyerekeimet nem hagyom ilyen körülmények között felnőni. A lelki dolgok sokszor mélyebb nyomot hagynak, mint a testi dolgok. Engem nem ütött meg, de sokszor inkább azt választottam volna a kiszámíthatatlan üvöltözés, puffogás, hisztéria helyett, és aki hasonló családban nőtt fel, tudja, miről beszélek.
2012. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
44%
8-as, Te kevered a dolgokat. Apád módszere a nyerés megélése, és a küzdésre tanított. Az hogy a veszteségeket így dolgozod fel, máshonnan jön. Milyen érzés ha nyersz? Na az apád műve, ill a nyerni akarás mértéke.
2012. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!