Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csináljak, hogy bírjam ki? :/

Mit csináljak, hogy bírjam ki? :/

Figyelt kérdés

Kezdjük ott,hogy jó tanuló vagyok,mindenből 4-5-re állok! Nem iszok,nem cigizek! A probléma a következő:Az én szüleim nagyon féltenek engem..Persze,én megértem,mert 17 éves leszek,nem is vagyok az a nagyszájú típus.De van egy barátnőm,akivel elmehetnénk ide-oda,de anyáék nem engedik.:( Mikor még meleg volt ,itt ültem a négy fal között..Tanulni nem kellett,hiszen mindennap tanultam,így csak ismételni kellett..Ha el is enged anya,akkor csak oda enged el,ami kb 5 percre van innen. Akkor is csak egy órára..:/ Anyukám tényleg mindenért kiakad Rám,már egy kérdést sem merek feltenni,mert flegmán válaszol..Érzékeny típus vagyok,de olyankor nem sírok,csak ha összegyűlnek bennem a dolgok,akkor igen.Egyszer így volt,és megkérdezte mi a baj,elmondtam szépen,nyugodtan,hogy szeretném,ha egy kicsit normálisabban válaszolna meg,hogy elengedne a barátnőimmel.Erre az volt a válasz,hogy majd megváltozik.Azóta még rosszabb..Nem elég,hogy nem enged el,egésznap itt van a gépem előtt és Ő szabja meg,hogy mit írjak..(Nem idegesítene titeket?) és akkor csodálkozik,hogy nincs kedvem..Ezek után hogy legyen? Nincs tesóm,egyedül vagyok.Ha valamit nem úgy csinálok,amit Ő mond,akkor elkezd kiabálni. A másik dolog,hogy a szüleim közötti beszélgetés az egyenlő a 0-val..Szinte semmit nem beszélnek..Apa fekszik a szobájába, anya itt van mindig a gép előtt.Ez a gondom anyummal..Apummal pedig az,hogy hozzá egyáltalán nem lehet szólni,mert azt kell nézni,hogy milyen kedve van..Ha jó,akkor fújja a hülyeségeit,ha rossz,akkor be se lehet hozzá menni. =/ Vagy,ha nem fekszik itthon,akkor hétvégén szombat vagy vasárnap tuti,hogy be fog rúgni..Én mondtam már,hogy ne tegye,mert mikor részeg ,nekem reszketnem kell,mert volt már baj.:S De nem változik meg..Egyszerűen nem akarok már hazajönni :( Ezért? Hogy apa egésznap csak feküdjön,anya meg mindig itt ül és írnom kell,amit mond? :/ Lehetnék életvidám,boldog lány..Ehelyett itthon ülök és azon imádkozom mindennap,hogy legyen már este..Had aludjak és menjek már inkább iskolába,mert legalább ott van társaság..Ha meglesz az érettségim,akkor majd valószínű,hogy kimegyek külföldre..és ez az ,ami életben tart..Hogy egyszer jobb lesz..és vége lesz..és én is lehetek majd egyszer boldog..De addig van pár év..:( Addig hogy bírjam ki? :S Nem tesznek semmit a szüleim,annak érdekében,hogy jobb legyen! Mindennap sírok..Amikor csak tehetem. Ez miatt..:/ Nem tudom,hogy más családnál ez hogyan működik,de sajnos itt így van! Légyszi adjatok tanácsot,hogy hogyan bírjam ki még és arra is,hogy mit csináljak itthon? Haza kell jönnöm..Ráadásul időre..Na az is milyen? Suli után egyből jönnöm kell haza,nem maradhatok a játszón,mert ha egy 10 percet is kések,már egymás után vagy 4* biztos,hogy csörögnek..Na akkor mi legyen?


Bocsánat,hogy hosszú lett,de úgy éretztem,le kellett írnom,mert egy az,hogy nagyon nehéz kibírni a másik pedig az,hogy legalább most így kicsit kiadtam,amit érzek!! :)



2012. máj. 8. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon gáz, jó kis szülők. Anyád uralkodik apád iszik nem lehetett jó a gyerekkorod, próbáld meg megértetni anyukáddal hogy nem vagy már gyerek és bízzon benned, és ha nem enged el akkor te nem tudod bebizonyítani hogy hazaérsz időre és nem csinálsz hülyeséget, már ne is haragudj de sok gyerek ilyen szülők mellet drogozik bandázik és összevissza szexel azért mert szar a gyerekkora és nem találja önmagát, megbecsülhetnének hogy ilyen jó gyerek vagy!
2012. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy írnod kell, amit mond?...

Nagyon rossz lehet az egész, nem tudom mit tennék a helyedben. Így nem bánhatnak veled. Ha leérettségiztél, azonnal költözz el, addig meg bírd ki valahogy... :(

2012. máj. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.válaszoló: Igen,tudom,hogy milyenek a mai fiatalok! Engem is kínáltak már cigivel,de én nem fogadtam el!! Eszem ágában sem volt elfogadni,mert egyszerűen nincs Rá szükségem! :) Most attól nem fog megoldódni semmi.Én teljesen más vagyok,mint a többi mai fiatal.Szomorúan látom,hogy csak úgy rázzák magukat az utcán,cigiznek,isznak,drogoznak..


2 válaszoló: Sajnos szó szerint értem.:/ És,ha nem írom azt ,amit mond,akkor egyből ordít velem,így kénytelen vagyok azt tenni.Látja rajtam,hogy nem tetszik,de csak azért is azt kell csinálnom.Ha meg szólnék neki,akkor még rosszabb lenne a helyzet,így csak mondom magamban a dolgokat.. :/

2012. máj. 8. 09:23
 4/10 anonim ***** válasza:
De egyszerűen nem értem: mit írsz olyankor konkrétan?
2012. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Hamarosan 17 vagy, nyugodtan menj csak el ahova kedved tartja,ezt anyádnak is meg kell értenie. Szard le ha ordibál,azzal csak magát égeti.


Azt kell gépelned amit ő mond?! Ha annyira a gép előtt ül akkor vegye a fáradságot,hogy megtanulja hol vannak a betűk.


Amikor több hozzászólás lesz még akkor mutasd meg anyádnak,hogy nézd itt értelmesek vannak és rá fog jönni.

2012. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Van bármilyen hobbid, sportolsz valamit, jársz színjátszókörbe vagy agyagozni vagy bármit? Sokat segítene, mert új emberekkel ismerkednél meg, sikerélményed lenne és kicsit kitörnél az ördögi körből.

Nyilván, hogy ebben az esetben azért a kamaszodás is jó alaposan közrejátszik (útkeresés, eltávolodás stb.), viszont a szüleidet is meg kell értened, hogy miért féltenek/félthetnek annyira - ezt megkérdezheted tőle, annak ellenére, hogy kétlem, hogy normális (vagyis neked elfogadható) választ fog adni. Ha ilyen az apád, akkor nyilván anyukád emiatt is ideges - nem lehetne "összefogni" vele.

Megnyugtatlak, el fog múlni, rendeződni fognak a viszonyok.

Az "azt csinálsz, amit akarsz" és "szard le, amit mondanak" tanácsokat én hanyagolnám, nem hiszem, hogy sokat javítanának egy eleve rossz kapcsolaton.

2012. máj. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A TLC-n van egy sorozat "A világ legrosszabb anyukája" címmel. Én megnézetnék vele 1-2 részt. Arról szól, hogy sok szülő túlfélti a gyerekét és nem a korának megfelelően becsüli meg a képességeit.
2012. máj. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Igaza van többnyire az előttem szólóknak. Én 16 éves leszek most ebben az évben ,de azt tudom tanácsolni ,hogy ha az előttem lévő tanácsok ha nem hatnak akkor fordulj szakemberhez, iskolapszichológushoz és ők segíteni fognak neked. Gondolom ,hogy nehéz , mert nem tudnám én sem ,hogy hogyan kérjek bárkitől is segítséget ,de egy próbát megér. A szakemberek a legtöbb családban helyre hozták a dolgokat. Remélem ,hogy a közel jövőben megoldódnak a problémáid és boldog leszel :)
2012. máj. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most ez komoly ? Ha folyamatosan ott van és mondja hogy mit írj akkor ezt mind hogy írtad le ?
2012. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Amint leérettségiztél irány külföld szerintem is, addig meg költözz valamelyik barátodhoz, csak van olyan aki befogad, most egy évet kibírnak. Anyádnak ebbe nincs joga beleszólni, már 14 elmúltál. Legfeljebb annyit tehet, hogy csinál egy videót és elküldi a Csellengők című műsorba. Na és akkor?

Ne szarj be a szüleidtől, megverni úgy se mernek, mert akkor meg a gyámhatósággal kell szembenézniük, ők meg nem cicóznak az ilyen szaros, semmirevaló, hanyag szülőkkel. Már bocsánat az erős szavakért, de a leírásod alapján ezeket gondoltam megfelelőnek most ide. Nyugodtan mondj ellent és mondj nemet. Ne érdekeljen, hogy kiabál. Helyedben haza se mennék. Egész nap haveroknál lógnák, megtanulnák mi a Magyarok Istene az biztos. Addig is kitartás és fogadd meg a tanácsaimat, főleg a valamelyik baráthoz költözést, ha van rá lehetőség.

2012. máj. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!