Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ennyiért nem válik az ember"...

"Ennyiért nem válik az ember" - anyám szerint. Ez az általános felfogás? Lépnétek?

Figyelt kérdés

Nem iszik, nem ver, dolgozik. Családom szerint mintaférj (a családomban a férfiak többségére legalább az első jellemző)

De meguntam már azt ahogy élünk. Nem csinál semmit, elmegy dolgozni (8tól 4ig) hazajön, leül a gép vagy a tv elé. A gyerekkel semmit sem törődik. Mielőtt megszülettek mentünk kettesben mindenhová, jöttek a gyerekek, egyedül csináltam végig az első éveket, mert ő mindig nyavalygott. Biztos elrontattam amiért nem kértem jobban, de már nem tudok mit csinálni. Most 5-6 évesek a gyerekek, szinte semmit nem foglalkozik velük, a gyerekek sem ragaszkodnak hozzá. Többször beszéltem már vele, egy-két napig leül velük játszani, de akkor is megunja, vagy mérges lesz rájuk valamiért. Unom az egészet, hogy ha a gyerekkel játszunk, ő pufog, hogy nem hallja a tv-t, csendesebben.

És egy kérdés: Lépnétek?

így marad 200 körül a rezsik kifizetése után 4 emberre, úgy kb. 60 a gyerektartással együtt hármunkra

Az egyetlen dolog ami miatt maradnék a pénz. Lehet nem szép. Nem magam, hanem a gyerekek miatt.



2012. dec. 11. 11:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 A kérdező kommentje:
És albérletben élnénk, mivel övé a ház, ha ez számít.
2012. dec. 11. 11:13
 2/62 anonim ***** válasza:
62%
"Ennyiért maradjon vele, aki akar", én erre ezt szoktam mondani, mikor a válásom zajlott. Ismerem én is ezt a szöveget. Ha nem tesz boldoggá, akkor nincs mit tenni. Ha pénzért maradsz, vagy ráfogod a gyerekekre, akkor a saját önbecsülésed megy a kukába. Mert kapnak egy megalkuvó, gyáva anyát, aki azt tanítja nekik (elrejteni úgy sem tudod), hogy a pénz miatt maradt az apjukkal, megjátsza a a szeretetet, vagy, ami még rosszabb, rájuk fogja, hogy miattuk boldogtalan, mert nekik kell a "család". Gondold át, hogy mi a fontos, gyerekként neked mi lenne a fontos? Az, hogy a szüleid boldogtalanok, de egymás mellett élnek még 20 évet, majd utólag felnőttként rájössz, hogy az egész egy hazugság volt, vagy külön, de őszintén élnek. Én nem szeretem a megalkuvást. Senkitől nem várható el, hogy szeretetlenségben élje le az életét. N28
2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem keresel munkát? 5-6 évesek már ovisok, lehetne melletük valamit csinálni. Aztán ha megállsz a saját lábadon a döntés is könnyebb lesz.
2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
66%
Én nem maradnék egy olyan kapcsolatban,ahol nem vagyok boldog,mert a gyerekek is ezt a mintát fogják látni és ők fognak tőle a legjobban szenvedni,mert ők sem vakok és megérzik azt,ha feszült vagy.
2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
44%
Mennyi idősek a gyerekek? Mennyi a bevétel te és mennyi az ő oldaláról?
2012. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
69%

Legtöbb helyen ez van. Ő úgy gondolja, hogy azzal, hogy elmegy dolgozni, a feladatai véget értek.

Gondold át. Nemcsak a pénz, hanem a logisztika miatt is. Pl. ha kétfelé kell vinni a két gyereket, hogy oldod meg? Albérletben éltem évekig, szerintem nem a legjobb dolog. Fogadd el, hogy ő ilyen, menj szórakozni a gyerekekkel. Én sem válnék, de én nem vagyok te. Neked kell döntened.

2012. dec. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
66%

60 ezer gyerektartással együtt hogyan jön ki?

Csak a családi pórlék 2 gyerekre 26 ezer forint, és ezek szerint 2 gyerekre 34 a gyerektartás? Szerintem többet is meg fog állapítani a bíróság (én 1 gyerekre kapok 20-25-öt), és ha még mellé te is keresel valami munkát, akkor máris ki fogsz jönni a pénzedből, és nem kell egy sz*r kapcsolatban maradnod.

2012. dec. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Én is dolgozok természetesen. Ő többet keres. Azért maradna kevesebb pénz (60 körül) mert akkor albérletet és kellene fizetni. Erre plusz a rezsire 100ezer körül számoltam. Amit kapnék gyerektartást, és a fizetésemből ennyi maradna.
2012. dec. 11. 11:21
 9/62 anonim ***** válasza:
62%
Nem válnék....
2012. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
30%

Edd meg, amit főztél.

Korántsem biztos, hogy a leendő új párod majd többet törődne a te gyerekeiddel, miért is tenné? Munka után az új társad is fáradt lesz, pihenni akar majd, pénz híján a tévé előtt kapcsolódik ki, akkor megint összepakolsz és keresel mást? A kezdeti izgalom elmúlik, de emlékszel még az esküdte: jóban-rosszban..? Manapság olyan könnyen dobálóznak a válással, ÉN nem vagyok boldog, akkor szétszakítom a családot...

2012. dec. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!