Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve vagyunk együtt,minden rendben van közöttünk,kivéve egy dolgot.Nem akar hozzánk költözni.Mármint a szüleimhez és hozzám.Szeretne összeköltözni de nem igy,ö külön akar,csak velem,én meg azt nem tehetem meg,mert a szüleim nagyon betegessek most és nem nagyon tudnák fenn tartani a házukat.Barátnőm nagyon sokat segít nekünk,sokszor ő főz,mos vagy takarít,de nem érti meg hogy én miért nem tudom öket otthagyni mármint a szüleimet.Tudom,könnyebb volna odaállni eléjük hogy adják el a házat és költözzenek kisebb házba,de ők egész életükbe ezért a házért dolgoztak.Mit csináljak,hogy bírjam rá a barátnőmet hogy hozzánk költözzön?
2012. dec. 11. 14:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek lehet nem fog tetszeni.

Én sem költöznék oda,más besegiteni más ott élni.Feláldoznád a barátnődet azért mert nem akarod arra kérni a szüleidet hogy költözzenek kisebb házba?Szerinted ez igy igazságos?Kompromiszumot kellene kötnötök,szüleid kisebb házba költöznek ti pedig valahol a közelükbe de külön élnétek,igy be tudnátok segiteni de mégis lenne saját életetek is.

2012. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egész életükben azért a házért dolgoztak- akkor te egész életedben élj velük emiatt? Szép dolog a családnak segíteni, de 5 éve vagytok együtt a pároddal, logikus kérés a különköltözés. Mond el a szüleidnek mi a tervetek. Én sosem kérném ezt a gyerekemtől, gondolom ők sem fogják. Egyébként le lehet télen zárni a háznak bizonyos részeit, minimális fűtéssel. Elég egy szoba-konyha-fürdő részt fűteni. Ha te nem leszel otthon a rezsi is kevesebb lesz.
2012. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem haragszok meg a válaszokon,nagyon szépen köszönöm.A barátnőm is az első választ javasolta.Hát lehet tényleg igaz a lesz
2012. dec. 11. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is az első hozzászólókkal értek egyet: más segíteni és más odaköltözni. Úgy is lehet segíteni, ha egymás közvetlen közelében laktok.
2012. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan nagy az a ház, nem lehet esetleg kettéosztani? Hogy odaköltözés ellenére is maradjon privát teretek?

Egyébként az előzőekkel értek egyet.

2012. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!