Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fog ez változni? Nem merek...

Fog ez változni? Nem merek lépni, mert nem akarok vitát

Figyelt kérdés
Februárban leszek 19. Szeretnék eljárni bulizni, de nem engednek. Csak szüli-és névnapokon voltam (barátaimén, és enyémen), de akkor is 23:00-ra jöttek értem.

2012. dec. 11. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fog változni, amíg a szüleid tudtára nem adod, hogy ez így neked nem jó. Elmúltál 18, felnőtt vagy. Mások ilyenkor már elköltöztek, eltartják magukat. Ha nem szólsz, nem ülsz le velük erről beszélni, akkor azt is gondolhatják, hogy ez számodra is természetes. Nem hiszem, hogy feltétlenül vitázni kell emiatt, bár ehhez ismerni kellene mind a két felet, de el kell fogadniuk a szüleidnek, hogy felnőttél, nagykorú vagy.
2012. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem lépsz, nem fog változni. Az a tanácsom, hogy üljetek le a szüleiddel, nyugodtan, amikor ráértek beszélgetni, és mondd el, hogy szeretnéd hogy megbízzanak benned, és hogy meg kell tanulnod önállónak lenni, mert ők nem lesznek mindig melletted. Érvelj, legyen beszélgetés, és ne vita hangulata a dolgoknak. Ők is mondják el, hogy hogyan látják, és próbáljatok kompromisszumot kötni. Én apum is ilyen volt, mai napig nem akarja, hogy éjszakaival járjak haza (21 éves leszek), de megértem, hogy félt. Megbeszélem vele, hogy taxival jövök haza (van amikor kifizeti), leírom a címet ahova megyek, és így mindenki boldog. :) Próbáljatok ti is köztes megoldást találni, de ha nem beszélitek meg, ez nem fog változni.
2012. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha eddig nem vették észre, hogy felnőtt vagy, akkor ez már nem fog változni. Gondolom mindig előveszik az "én kenyerem eszed" ütőkártyát. :-/
2012. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!