Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kistestvér- azt hiszem nem...

Kistestvér- azt hiszem nem akarok több babát- ugye meg fog változni ez az érzés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

15 hónapos a fiam. A férjem egyre gyakrabban emlegeti a következő babát, és az ismerősök is állandóan kérdezik "mikor jön a kistesó?"

Én úgy érzem(jelenleg) hogy nem akarok több babát. Tudom, hogy rosszat teszek a fiammal, mert a testvérnél nincs jobb dolog.

Félek, hogy nem tudnám úgy szeretni, ahogyan a fiamat. Imádom őt, ő a mindenem. A férjem nagyon sokat dolgozik, így szinte csak mi vagyunk egymásnak. Nagyon sok dologra kell még megtanítanom, sok dolgot kell még neki megmutatnom a világból. Nem tudom elképzelni, hogy közben egy másik babával is tudnék maximálisan törődni.

A szülés, és az első hetek is kudarccal teli voltak, a szoptatás sem úgy alakult, ahogyan azt szerettem volna...Nem tudnám elölről kezdeni...

Nagyon remélem, hogy ez az érzés meg fog változni, és előbb-utóbb szóba jöhet a kistesó téma.

Nem akarok önző lenni, és a saját érzelmeim miatt kiszúrni a fiammal....


2012. aug. 24. 12:36
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Én is pont így vagyok..Ha nem érezzük mi hogy jöhet a kistesó akkor ne engedj a kisértésnek.Vannak olyan szülők akik egy gyerekre "terveztek".Van olyan aki el se tudja képzelni hogy csak egy babája legyen.Szóval én is megadom a fiamnak a maximális dolgokat.Csak vele foglalkozom és így sokkal kiegyensúlyozottabb lesz mintha kistestvére lenne és kevesebb idő jutna rá.Ha úgy érzed hogy 10 év múlva szeretnél babát, akkor majd akkor szülsz,ha nem akkor pedig akkor sincs világ vége!Emiatt ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2012. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom megváltozik e,ez az érzés,csak azt,hogy hajszál pontosan ezeket érzem én is.

Az én fiam 9 hónapos.

Én sem tudok kistesóra gondolni,pont a Te általad is leírtak miatt.

Rossz érzés ez nagyon.Bár én ezt megosztottam a párommal is és ő azt mondja,hogy majd meglátjuk,hogy érzem a későbbiekben.

Ha nem lesz tesó,akkor nem lesz.

Talán így könnyebb is,mert rosszabb volna,ha még erőltetné is.

Minden tiszteletem azoké az anyáké akik 3-4 gyereket nevelnek egyszerre.

Félek én erre nem volnék képes...

Nem könnyű ezekkel a dolgokkal megbarátkozni:-(

2012. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

erre egyet tudok irni: amig nem érzed hogy eljött az idö és a szeretetedet más baba iránt is meg tudod osztani tényleg ne Vállalj be babát(másodikat) majd eljön az ideje ne másik dirigálása miatt legyen második. hanem akkor mikor azt mondod na most jöhet

14 hetes terhes vagy és van egy tündéri 2 éves kislányom

2012. aug. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan más indokaim vannak/voltak, de én sem akartam több gyereket. Most elmúlt már 3,5 éves a fiam, mostanában gondolkodom rajta, hogy csak kellene egy testvér neki. Viszont sajnos a 1,5 év gyedes időszakot az anyagiak miatt nem tudjuk jelenleg bevállalni. Szóval tolódik. Már kis korkülönséggel úgysem tudnék szülni :-)
2012. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez elsősorban a te döntésed kell hogy legyen, mert rád hárul a több feladat. Hogy fog-e változni azt nem tudhatod. Én úgy vállaltam be a második babámat, hogy igazán nem éreztem azt a vágyat mint az elsőnél, több volt bene az észérv. Nehéz volt az első időszak (2,5 év ban köztük)

Most viszont van egy tündéri kislányom, akit imádok. Kedves, alkalmazkodó, ragaszkodó kis tündér. Imádnivaló, és nem tudnám nélküle elképzelni az életem. Viszont harmadikat ha rajtam múlik tuti nem vállalok.

2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi, szerintem lesz ez másképp is...mármint az érzés...Én a nagyfiam születése után azt mondtam, hogy nekem csak egy gyerekem lesz, tuti nem szülök többet. Főleg a szoptatás miatt, nekem rettenetesen rossz emlékeim vannak, fájt, utáltam minden pillanatát. Aztán egyre többször vettem elő a Kismama magazint, egyre többször jutott eszembe, hogy mégiscsak kéne egy csajszi is. Végül 2,5 év különbség lett a két gyerek között. Most meg már hárman vannak. 10.5, 8, 3 évesek. (megint birizgálja az agyamat egy baba)Ja, és a legkisebbnél már semmi probléma nem volt a szoptatással.
2012. aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok.

Jó tudni, hogy nem csak én érzek így.

Most úgy érzem nem tudnék annyira örülni egy babának, mint amikor a fiammal voltam terhes -ez valahol nagyon rossz érzés.

2012. aug. 24. 14:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Látod milyen furcsa az élet. Nekem van egy 1 éves kisfiam. És nagyon szeretnék még egy babát. Mondjuk 2 éven belül ;-)

A férjem viszont hallani se akar róla. :-(

Sokat szenvedtünk az elsővel, így valahol megértem hogy fél. Plusz hozzájön az is, hogy bírnánk-e majd anyagilag?

És mivel az elsőt nagyon szerettük volna már és fiú is lett, ő úgy gondolja hogy mi így 3-an vagyunk egy kerek egész.

Nem fogom ráerőltetni, csak nekem lenne hiányérzetem évek múlva az biztos!

2012. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!