Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti bevállalnátok a fekete...

Ti bevállalnátok a fekete bárány szerepét ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Családom kéri, adjak nekik jelentős összeget kölcsön. Kérik (mit kérik, elvárják) hogy segítsem/sük ki anyánkat, lassan nyugdíjba megy és nagyon sok tartozást sikerült felhalmoznia.


"Pár százezret" kéne beáldoznom, mondta nővérem. Ami jelenleg nincs is, mert így karácsony előtt is már vagy 60-at adtam anyámnak. Valami hitelkártyás tartozása van, 400-500 ezer között.


Nem akarok adni. Az alábbi okok miatt:

- hiába húzzuk őt ki, vissza fog csúszni, ki is számoltam hány hónap alatt. Ugyanis van egy parasztház, amit nem hajlandó eladni, kiadni meg nem kell embereknek most 20-30 ezerért sem. Ennek és a nagy családi háznak összesen 110ezer(!!!!!!!!!) a fenntartása!!! Erre rájön a jelzálog törlesztő, és persze amit ételre költ.

- a másik házat képtelen anyám/tesóm eladni, mert "nincs értéke". Mikor mondtam, ha 1 millát adnak érte és nem kell a rezsit rá fizetni, az is fene sok segítség, anyám olyan zokogó/hisztirohamot kapott, hogy azt hittem, infarktus lesz a vége

- soha nem látnám a pénzt viszont. Anyám büszke, és most esküdözik hogy visszafizetné, de ha azt is belekalkulálnám a dolgokba, még hamarabb lesüllyedne, még ha tízezresével adná is meg!!!

- gyűjteni akarok végre a házasságunkra menyasszonyommal. Ő is olyan keményen dolgozik, őt is lehúzták a szülei hónapokig, el se tudom mondani mennyit sírt szegény, míg és mikor végre megmondta hogy elég volt.

Semmivel nem tudnak anyagilag támogatni, ezt szüleink már az eljegyzés bejelentésekor megmondták, mert ők is úsznak az adósságban, örökölni is azt tudnánk csak.


Tehát: mindent nekünk, kettőnknek kell felépíteni a nulláról (most albérletben élünk Pesten) kedvesemmel. Így talán érthető, hogy nem adok és nem akarom elodázni az esküvőnket sem, 2014 elején szeretnénk, de ha segítek még tovább kéne halogatni.


Legyek a fekete bárány, mondjam hogy nem adok míg a másik házat el nem adják? Lehet előbb kitagadnak mint ezt megtennék, ha meg igen, örökre a szememre vetnék (anyám lehet bele is halna.....), de felháborít milyen illúzióban élnek! 6 éve így megy a pocsékolás, ebből lett a szép kis adósság. Persze majd a gyerekek kifizetik a szülők zseniális adósságát.........


2012. dec. 12. 21:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A felelősség a szülő irányából mutat a gyerek felé, ez a létrehozás aktusából adódik.

Akkor kérhetne, ha a te kérésedre verte volna adósságba magát.

Akkor már nem, ha a te javadra, de önként, magától, vagy pláne, ha a saját hülyesége miatt.


Abban talán segíthetnél, hogy felvázolsz hosszútávú terveket, hogy mi lehet kb. 5 éven keresztül, ha eladja, nem adja el, kiadná, költözik, stb. Láthatná, hogy a mostani mínusz hogy nőne, csökkenne, fordulna pluszba, stagnálna, akármi.


Ha még támogatnád is, ha az X lehetőséget választja, akkor viszont megfordul a szülő-gyerek kapcsolat. Te kezeled majd őt gyerekként, megmondod neki, hogy mit csináljon, és támogatod. Ez nem feltétlenül vezet jóra, nagyon sok konfliktus forrása lehet.

2012. dec. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!