Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondanád a párodnak, hogy...

Megmondanád a párodnak, hogy vagy a szülei vagy te? Már unom hogy őket pénzeli

Figyelt kérdés

A párom szülei alkoholisták. Ő halálra dolgozza magát, én is dolgozok. De már sincs sosem már hóvégére, mert ő pénzeli a szüleit. Amibe eddig természetesen nem szóltam bele, csak elmondtam a véleményem. De most gyereket tervezünk, és ez így nem fog menni. Én eljövök két évre, kevesebb lesz a pénzünk is, a baba sokba kerül.

Eddig előfordult, hogy neki már nem volt hónap végére pénze, nekem is kevés. (ezért is voltunk külön kasszán, én nem alkoholista búbánatokra keresek)

Félek neki így konkrétan megmondani. Engem választana, de félek, hogy később emiatt gondunk lenne, merthogy én elszakítottam a szüleitől. Viszont tényleg nem akarok így élni.



2012. dec. 13. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám. Teljesen érthető. Ő sem gondolhatja komolyan, hogy azért nem vesztek meg a gyereknek valamit mert neki van két semmirekellő alkoholista szülője.

Ellenkező esetben ne vállalj vele gyereket!

2012. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell választania, csak egyszerüen megtagani a pénzt a szülőktől, ennyi. Minden normális emer a saját boldogulását keresi, nem könnyű a mai világban, de piára adni, óriási marhaság. Ha nem lenne mit egyenek a szüleim főznék és vinnék, ha gyógyszerre, fára kellene segítenék, de piára, cigire nem. Ezt ha nem érti meg a párod, akkor nincs miről beszéljetek, mert nem egy nyelvet beszéltek és soha nem fogja megérteni.
2012. dec. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2-es ez nem így működik. Ők elköltik cigire, piára, nem ételre, fára. Szóval de, akkor is te fizeted :) Mert meg tudnák venni, csak másra költik. És igaz, hogy akkor is erre költenék, inkább nem ennének, fagyoskodnának, de ez már más kérdés. A lényeget remélem érted
2012. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom is pénzelte a szüleit, még akkor is, mikor már külön albérletbe költöztünk. Aztán megbeszéltük, hogy jöhetne a baba. Én meg megmondtam, hogy akkor vagy a szüleinek adja továbbra is a pénzt vagy engem választ és akkor jöhet a baba. Nem is értem, hogy miért nem tudsz vele őszintén beszélni, így nem működhet egy rendes kapcsolat. Addig biztos nem vállalnák babát, amíg teljesen el nem szakad a beteg szüleitől.
2012. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Beszéltünk már róla, de sajnálja őket. Amit nem igazán tudok megérteni, de lehet benne kevés az empátia.

Ismerem őket, biztos besértődnének azon, hogy leáll a pénzforrás. De persze nem a kapcsolat megszakítására kérném.

2012. dec. 13. 12:05
 6/9 A kérdező kommentje:
5ös, át akartam írni egy mondatot, véletlen benne hagytam két szót a régiből. Ezerbocsánat :)
2012. dec. 13. 12:06
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak konkrétan tudod neki megmondani. Vagy-vagy. Döntsön. Az a fontosabb, hogy a gyerektől ne tagadjon meg semmit, vagy az hogy az alkoholista szüleit ajnározza. Számomra, számodra nem kérdés, remélhetőleg neki sem. De ez sem biztos. Anyám is végigéli az alkoholista apámmal az életét, hiába kértük gyerekkorunkban, hogy váljanak el. Most ők is kis nyugdíjból élnek. Mi nem adunk egy forintot sem. Anyukámnak megmondta a nővérem, hogy hozzájuk költözhet (a férje nagyija lakott ott régebben, külön bejáratú házrész). Anyánk nem hagyja apánkat. Akkor oldja meg. Szívtelennek tűnik tudom, de mi sem asszisztálunk ehhez az élethez.
2012. dec. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán másfelől kéne megközelíteni a helyzetet.

Én nem kényszerítettem választásra a párom.

Egyszerűen felvázoltam neki a következőket (az ő szülei éppen nem alkoholisták):


- Az anyja hitelcsalással elbaltázta a SAJÁT életét, ehhez a páromnak nincsen köze

- Ha anyunak havi 20-30ezer jut társkártyás telefonszámlára hogy "ingyen" tudjon a barátnőkkel beszélgetni, akkor biztosan nem hal éhen.

- Az, hogy apuci eldugdossa a pénzét és magának vesz csak kaját (hogy a kedves felesége ne rántsa le a sz@rba), nem az ő, hanem a szülei harca.


Teljesen magától abbahagyta a pénzelésüket, hiszen belátta: a saját pénzüket baromságokra költik, a számlákat eltoligálják majd kölcsönnel egyenlítik ki mikor idő van, a párom pénzéből meg kényelmesen elkajálnak...

Persze ehhez az elhatározáshoz hozzájárult hogy rávilágítottam, mennyi mindenre tudnánk mi elkölteni azt a pénzt.


Talán neked is így kéne próbálnod, így nem közted és a szülei között kell választania, hanem a kényelem és a pénzkidobás között...

2012. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szülei alkoholisták, de pénzelitek, mi a garancia arra, hogy egyáltalán nem alkoholt vesznek a tőletek kapott pénzből? Lehet, hogy a helyi boltba néha bevásárolnátok nekik ennivalóból, lehet, hogy olcsóbban megúsznátok, de tény, ha gyereket terveztek, akkor valami mást kellene kitalálni.

Nem írtad, hogy nem dolgoznak, de azt sem, hogy dolgoznak. Ha dolgoznak, akkor minek támogatjátok őket?

2012. dec. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!