Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvárhatja az ember a testvéré...

Elvárhatja az ember a testvérétől, hogy anyagilag támogassa?

Figyelt kérdés

Az öcsém egy nagyon leleményes ember aki igazán sokra vitte az életben. Ukrajnában él és egy veszélyes hulladékok kezelésével és semlegesítésével foglalkozó cége van. Emellett érdekeltségei vannak a mezőgazdaságban és az acéliparban is. Dollárban nézve is milliomosnak számít. Én és a nővérem a létminimum szélén élünk. Gondot okoz a számlák fizetése és a megfelelő minőségű és mennyiségű étel előteremtése is. Az öcsém ezzel pontosan tisztában van, de mégsem tesz semmit. Pedig csak egy kis segítségre, támogatásra lenne szükségünk. Ami neki mondjuk egy átlagos vacsora ára az nekünk egy havi megélhetést jelentene.

Elvárható lenne, hogy segítsen? Vagy egyszerűen csak irigy vagyok rá?


2012. szept. 23. 17:47
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
90%
Ki ne lenne irigy rá? Amúgy meg nem köteles téged támogatni. De mondjuk elég rossz, hogy tudja milyen helyzetben éltek, és nem segít. Az lenne a legjobb, ha kölcsön kérnél tőle, aztán amikor már viszonylag egyenesbe jöttök, visszaadod Neki.
2012. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
86%
Hát hogyha ilyen nehéz anyagi helyzetben lenne a testvérem, én azért segítenék neki, még akkor is, ha én sem lennék gazdag. Mondom ezt úgy, hogy nincs felhőtlen kapcsolatom a testvéreimmel. De ki tudja, talán csak arra vár, hogy megkérd.
2012. szept. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
74%

Nem elvárható. Ha akar valaki, akkor segít, ha nem,akkor nem.

Egyébként kérhetsz tőle, kölcsön.

Most nem azért, de én az ilyet annyira utálom. Mindenkinek megvolt a lehetősége és akkor attól várnak segítséget, aki élt vele, ahelyett, hogy ők is éltek volna vele. Ez nem így működik.

2012. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
83%

Nem várható el, hogy segítsen. Ha nem akar akkor nem kötelező neki segítenie.

Tudod, ahogy mondják. Mindenkinek megvan a lehetősége az életben. Van aki jól ki tudja használni, van aki nem. Az öcséd ki tudta, ti nem.

Még valamit. Én úgy vagyok vele, hogyha egy testvér nem segít a másik testvérének, ott azért voltak előzmények. Azért ott történt valami ami miatt a milliomos tesó nem támogat titeket.

2012. szept. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
83%
Nem várható el. Nektek is megvolt / megvan a lehetőségetek hogy javítsatok az életkörülményeiteken. Ha én lennék a tesód helyében, esetleg valami kölcsönt beszélnék meg veletek, amit nem egy hónap alatt elherdálnátok kajára meg számlákra, hanem elkezdtek ti is valami olyasmivel foglalkozni, amiből rendes pénz jön.
2012. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
27%

Ennyi gazdag van ezen az oldalon? Nagyin kevés embernek van lehetősége, ahhoz, hogy gazdag legyen. De ős is legtöbbször kiskapuzik.

Testvérektől egy rendes családban elvárható a segítség. De az olyanok, mint az öcséd inkább lenéznek titeket, minthogy segítsenek.

2012. szept. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
87%

Én is úgy gondolom nem lehet ez elvárás, mert az az ő élete, ez meg a tiéd. Nem azért "csinálta meg" az életét, hogy utána minden rokont ő tartson el és támogasson anyagilag, ez valahol érthető.

Ugyanakkor az is benne van, hogyha az én tesómnak lennének anyagi nehézségei és nekem akárcsak 10 ezer forint fölöslegem lenne havonta, akkor neki adnám. Persze hozzáteszem azért nem esne jól, ha az önzetlenségem elvárásba csapna át és azt sem szeretném, hogy ahelyett hogy spórolnék a saját kis életünkre, neki adom mindig az utolsó fillérjeimet, de segítenék ha megszorul, igen.

Valószínűleg milliomosként is így gondolkodnék. A testvérem és természetes, hogy kihúzom a sz*rból, de nem azért vagyok, hogy csak azért, mert nekem "összejött" én tartsak el innentől kezdve mindenkit havi 20 ezreket átutalva. (A szüleimnek egyértelműen küldenék pénzt, mert ők is fordítottak rám nem keveset ha azt nézzük, de tesó kicsit más.) Azért így leírva is gáz elvárás lenne ez szerintem.

2012. szept. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
73%

Már miért lenne ennyi gazdag az oldalon?

Én sem vagyok gazdag, csak épp senkitől nem várom el, hogy eltartson, vagy támogasson, nevezzük bárhogy.


És de, mindenkinek megvan a lehetősége. Mindenkinek van lehetősége államilag finanszírozott képzésben tanulni, ha az anyagi helyzetük rossz, akkor a szociális támogatásból fedezni lehet a kollégiumot, léteznek félállások, egyéb szociális jellegű ösztöndíjak, valamint tanulmányi.


Valamint vállalkozni is mindenkinek joga van.

2012. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kihúzza a bajból, az szerintem ok. De úgy értem, te valami havi rendszeres összeget várnál tőle. Hát ne haragudj, de ez kicsit túlzás.
2012. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
100%

Miért pénzt szeretnétek? Miért nem mondjuk állást a cégénél?


Tudod, ne halat adj, hanem tanítsd meg halászni.

2012. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!