Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Koros szőrnövekedés miatt...

Koros szőrnövekedés miatt szinte már mindenkit elveszítettem magam körül, és ha nem teszek valamit a barátomat is, mert így képtelen vagyok kimenni az utcára, hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés

Koros szőrnövekedésben szenvedek kb.7 éve, most 19 éves vagyok. A szőrszálak mindenhol jelen vannak, sehogy sem tudok megszabadulni tőlük, orvosnál voltam, mindenfele kenceficét kipróbáltam de semmi sem segített.

Ezért nem szívesen megyek társaságba, a barátom állandóan kijár, megy strandra, szaunába, wellnessbe, nekem meg kész kín, mindenki előtt mutatni a csupasz testem.


Emiatt nagyon sokszor összekapunk, mert én nem szeretnék kimenni, de nem érti meg, hogy miért. 1 éve vagyunk együtt és nem tudom, hogyan mondjam el neki, hogy mi a bajom, mert nagyon szégyenlem magam előtte saját magamtól undorodom, tényleg nem tudom, hogyan tudott elfogadni.

Természetesen minden nap szedem magamról a szőrszálakat, de pl estére úgyis kinőnek, vagy látszanak a szőrtúszok.


Muszáj lenne beszéljek vele, mert már nem bírom ezt az állapotot, de rettenetesen szégyenlem magam előtte.


2010. dec. 1. 21:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
"Természetesen minden nap szedem magamról a szőrszálakat, de pl estére úgyis kinőnek, vagy látszanak a szőrtúszok. "...pszichológus, mert amit írsz képtelenség, kivéve, ha borotválkozol, de talán kéne gyantáztatni ;)
2010. dec. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Ne kenceficéket próbálj ki, hanem menj lézeres vagy villanófényes szőrtelenítésre. Ezek sokáig tartanak (azt hiszem akár évekig is). Valamint ne borotváld magad, hanem epilátorral szedd.
2010. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%
ja és ha olyan extrém szőrnövekedésed lenne, akkor nem akarna strandra vinni a pasid ,)
2010. dec. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Azt hiszem, kicsit túlstresszeled a dolgot.

Szedd le rendesen, ahol problémás, és napozz, szolizz vagy barnítókrémezz sokat! A barnább bőrön ugyanis kevésbé látszanak a szőrtüszők (megjegyzem, a szőr is).


Nekem is erősebben nő, mint az átlag, eleinte ugyanígy voltam vele, mint te. De ma már tudom, hogy így nem lehet egy életet leélni. Amiket írtam tippeket, az nálam bevált, de a lényeg az, hogy megtanuld magad elfogadni, és a párodnak azt mondani, hogy ez van, ezt kell szeretni.

Mellettem áll a párom már 3 éve, pedig ez idő alatt akadt bőven mikor valami miatt nem tudtam rendesen szőrteleníteni. De ha szeret és tudja, hogy alapvetően rendesen csinálod, ilyeneken nem fog kiakadni.

2010. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hormonális probléma is.Ha túl magas a tesztoszterin szinted,az is okozhat szőrösödést.Egy endokrinológus meg tudná állapítani,hogy valóban ez okozza-e a problémát.Ha igen,akkor hamar megoldódhat a problémád!
2010. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%
nekem is rengeteg volt...aztán epilálom egy ideje, és foltokban kikopott....remélem, ez a folyamat folytatódik.:D...ajánlom neked is, hátha segít.
2010. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképpen beszélned kellene a barátoddal, mert így szegénynek fogalma sincs, mi a bajod és nem érti az egészet.
2010. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosan értem: miért nem gyantáztatod magad minenhol? ELmész 2 hetente és kész, senki meg nem mondja SOHHA, hol lennél szőrös.

Én is nagyon szőrös vagyok, de gyantáztatom rendszeresen és kész.

Egyébként meg ha ez a probléma, akkor orvoshoz vele kivizsgálásra! Erre nem kence kell, mert az nem szünteti meg az okot. Hormonális oka van, az tuti!

2010. dec. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Én csak azt nem értem,ha 1 éve vagytok együtt,a párod hogy nem vette észre hogy ennyire szőrös vagy?????
2010. dec. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem azt kerdeztem, hogy mit csinaljak m,agammal, mert a hasamon kb 2 naponta epilalom, az arcomat meg midnen nap legyantazom, es nem segit a lezeres szorteleites sem.

Hanem azt, hogy ezt hogyan tudjam elmondani a baratomnak, mikor rettenetesen szegyenlem magam elotte, mindenki elott, ha lehetne sose mennek ki az utcara emberek koze, mikor tudom, hogy kell valakivel talalkozzak, sokszor a szorelenitessel 3 orat eltoltok.

2010. dec. 1. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!