Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van már. Mit kezdjek a...

Elegem van már. Mit kezdjek a buta testvéremmel?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem,2 évvel idősebb nálam. Van egy pasija együtt élnek 3 éve.Fantasztikus kapcsolat az övék,mert a pasi hetente kékre zöldre veri tesómat olyan dolgokért,hogy pl mért nem mosogat el annyiszor ahányszor a pasi eszik,mért várja meg hogy felgyűljön a szennyes,holott az a logikus ,hogy nem egyesével mosogat,hanem egyben a sokat,így spórolna,de a pasi nem fogja fel.De most csak kiragadtam egy példát. Ezért ha baj van jön hozzám a testvérem legyen éjfél,reggel6. Nincs is ezzel baj,mert én szívesen látom,de 2 éve ez megy havonta legalább jön,hogy hadd aludjon itt (első évben még normális volt a pasi). Ma is beállított vérző orral.

Nekem van egy kislányom 3 éves és nem érti,mért "beteg" mindig a nagynénje,és ha "beteg" mért hozzánk jön.

Szeretem a testvérem de hajthatatlan,nem dobja ki a pasit,mert "szereti" ,de ez tuti nem szerelem. Tesómé a lakás amúgy. Hiába ülök le vele beszélni,nem is figyel arra mit beszélek,csak védi azt a beteg állatot.

Megmondom őszintén,kezd elegem lenni és félek,hogy a lányom kis lelke is sérülni fog,mert ahogy nő,nem hülye,rá fog jönni,hogy a tesóm nem beverte a fejét,stb.

Mit csináljak? A testvérem,de nem tehetem tönkre miatta a családom. Már a férjem is sokszor velem vitázik,hogy miért pártolom a testvérem.

Mit tennétek?


2012. dec. 14. 23:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ilyen barátnőm. Mondjuk a pasas ott csak bunkó, és nem rendszeres a verés. De ettől függetlenül már én is kaptam hajnalban meg éjjel telefonokat, mikor kisírja megát a pasi miatt. nem hozzám jön, hanem az anyjához, aki sokszor megpróbálta hogy nem engedte haza, mert mindig visszament ehhez a tetühöz. De nem használt az sem, nem hajlandó kidobni a pasit.


Szóval nem tudsz mit tenni. Ha neki így jó, hát így jó. Az élete azért nincs veszélyben ugye? talán akkorát csak nem üt a pasi... bár ki tudja. Szerintem te megtetted amit lehet. Elmondtad sokszor hogy dobja ki, de nem. Hát akkor ez van. Egyébként a lányod nem igazán értem miért sérülne ettől. El lehet neki mondani hogy a nővéred pasija egy barom, aki verekszik. Ahogy mondod a gyerek nem hülye, nyilván érti hogy valami nem ok, de ha nem tudja hogy miért van ez, akkor az baj. Meg azt is el lehet mondani neki hogy ez nem normális, hogy rossz dolog, és az is rossz hogy a nővéred ezt hagyja. na mindegy.

Vagy ennyire zavar téged amikor átmegy? A pasija nem megy oda üvöltözni meg verekedni ugye? Ahogy írod azért nem minden nap történik meg. Szerintem segíteni nem tudsz rajta, csak támogatni a hülyeségét és segíteni neki amikor baj van. A többi az ő dolga. Ez pont olyan mint a láncdohányos. Ha rákos lesz magára hagyod, mert magának kereste? igen, ő tehet róla, de azért magára nem hagynám, nem igaz? na mindegy, nekem ez a véleményem.

2012. dec. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Valahogy rákéne ébreszteni, hogy ha családot akar, nem lesz nyerő választás ez a hülye. A maga élete felett ő dönt, de a gyereke életét nem döntheti el, őt is ugyanúgy verné. Már ha megszületik egyáltalán, és nem veri ki belőle..fejmosást kell alkalmazni, másképp nem döbben rá. De állj ki mellette. Egyébként ha ott van nálatok, vedd fel valahogy a beszélgetést (ő ne tudjon róla), ahol elmondja h mit csinált az a barom, aztán a felvételt megmutatod a rendőröknek, akik remélhetőleg lépni fognak. Ha kell, irassatok távoltartási szerződést. Hogy nem mehet x méternél közelebb a testvéredhez. Sok sikert nektek! Kívánom, hogy jobb élete legyen a testvérednek!

egyébként dolgozik? Ott nem veszik észre, hogy bibi van? Ha nem dolgozik, keressen valamit, hogy addig se legyen a tökfejűvel.

2012. dec. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

[link]


Tessek a könyv amit tegnap igertem :) Remelem, hogy legalabb egy kicsit tudtok ezzel segiteni.

2012. dec. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a könyvet is mindenkinek a segítséget.

Azért azt gondolom egy 3 évest nem kéne ezekbe a dolgokba beavatni.Az nem tesz neki jót,mikor vérzőorral jön tesóm,bőg. A gyerek arcán meg látom a rémületet.Volt már régebben ,hogy rosszat álmodott egy ilyen eset után és azt kérdezte,hogy most akkor a testvérem meg fog halni? alig tudtam megnyugtatni...

Én már ajánlottam neki a Nane-t,mondtam,hogy menjünk be a kórházba,vetessünk látleletet,menjünk el a rendőrségre,mert ennek nem lesz jó vége. De olyankor jött a tiltakozás,meg a könyörgés,hogy ne csináljak semmit,mert csak rosszabb lesz,az én lelkemen fog száradni egy ember sorsa,ha börtönbe kerül a pasi.

Nem fordulok el a testvéremtől persze,de az egész életem szinte már az ő beteg pasija körül forog. ÉS teljesen megértem a férjemet is,hogy kezd elege lenni a helyzetből.

2012. dec. 15. 12:39
 15/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen embert nem lehet kihúzni a bajból elmondom miért:

Én egy alkoholista, depressziós,zsaroló és olykor fenyegető ember lánya vagyok.Sok-sok évi lelki leépítés,zsarolás,fenyegetés(olyan apró dolgok mint ne egyél görnyedt háttal,te úgy is hülye vagy hozzá,egyszer felgyújtom a házat)hatására szinte elhittük,hogy ebből nincs menekvés lehetetlen tőle megszabadulni és amúgy is ha elmenne mi lenne velünk.Aztán jött a párom vele új világot kezdtem el látni mivel kikerültem a saját kis begubózott világomból ráeszméltem a hülyeségemre és tudtm igenis van más lehetőség is.Erre anyám is rájött és lám már majd 1 éve boldog elvált nő.a magyarázkodás itt nem segít, mert az ember fél hogy jó feljelenti de utána mit fog vele tenni az az állat.A félelem nagy úr és csak akkor fogja tisztán látni a dolgokat ha valami kizökkenti ebből a nem normális világból mert egyenlőre ő most azt hiszi ez így normális.Vigyétek el gyakran hosszú időre szórakozni olyan emberek közé vagy olyan családhoz akik felnyitják a szemét miszerint milyen egy NORMÁLIS légkör, család illetve párkapcsolat.Máshogy nem megy, tapasztalatból mondom.

2012. dec. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!