Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék segíteni anyósomnak?

Hogy tudnék segíteni anyósomnak?

Figyelt kérdés
Elég labilis az idegállapota. Olyan házban élünk, amiben több lakás található. Ezek összenyithatóak is lehetnének, de le vannak zárva. A következő szituációk történtek velünk, és nem tudom, ez minek tudható be, ugyanis anno nyugtatót is szedett: Áthív a férjemet, gyerekeket, engem, hogy ebédeljünk vele, a párjával, az anyósom gyerekeivel és a párja gyerekeivel. Másnap reggel a férjemmel ordít, hogy az asszonyod arra nem képes, hogy elmosogasson, pedig egy család vagyunk (az ő lakásába a közös ebéd után). Számomra ez így fura volt, mert ha meghívnak, akkor csa-k-csak nem maradok ott mosogatni. Azóta sorra utasítom el a meghívásait, és nem a mosogatás miatt, hanem a hátulról mellbe közlési módszere miatt. Ma is kiabált a férjemnek, amikor munkába indult a párom, hogy egész nap csak ott bent fekszetek. (Nem tudom, hogy ő honnan látná, hogy a mi lakásunkban mit csinálunk, és mi köze hozzá) Szóval az a problémája, hogy nem megyünk át beszélgetni olyan sűrűn. És még azért is letolta a férjemet, hogy amig az anyós vásárolni volt egész délelőtt, én miért nem teregettem ki az anyós ruháit a mosógépből, hiszen már végzett a mosás, semmirekellő vagyok, és nem fogjuk fel, hogy ez egy család. Továbbra sem értem, hogy miért teregessem ki, amikor külön háztartásban él, be se megyek, ha nincs otthon senki, számomra ez abszurd. Lehet, hogy magányos, vagy mi lehet a baja?
2012. dec. 15. 11:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hogy ha pl tele van a keze, akkor megyek, nyitom neki az ajtót, férjemhez naponta 6-7-szer átjön, olyan dolgokat kér tőle, hogy: Vidd át a másik szobába a vasalódeszkát /egyébként negyven éves a hölgy), cseréld ki a villanykörtét, adok pénzt, fizesd be a csekkjeimet. De egyébként neki is van párja, és az anyós nem is dolgozik, szóval ideje lenne rá. Úgy hogy nem vagyunk vele bunkók, még is úgy állít be minket. Szerintem valami nem passzol nála.
2012. dec. 15. 11:44
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Te se tudtad mire vállakozol mikor odaköltöztél..
2012. dec. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Azért mert meghívott ebédre,valóban segíthettél volna mosogatni,mert valóban egy család vagytok.Valóban kiteregethettél volna.Mert így valami furcsa látszata van a dolognak.Az természetes,hogy Tekapsz,de adni nem adsz semmit.
2012. dec. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Ha kénytelen vagy együtt élni vele ebben a házban talán első lépésként próbálj meg vele beszélgetni , a beszélgetés során nyilván láthatod a reagálásait a testbeszéde formáját ebből tudsz majd következtetni mit szeret, miről szeret beszélni.Ez nyilvánvalóan hosszadalmas lesz tekintve az eddigi megnyilvánulásait, de türelem! utána azt is tudod mivel lehet kedveskedni neki! Bár addig még a férjed kedveskedik neki vagy épp ugrál és eltűri ezeket a dolgokat neki, vagyis nem kel a védelmedre addig nehéz dolgod lesz. Javaslom (na persze anyagi lehetőségek szerint) az elköltözést. Éppen ennek hírének keltése sem lenne utolsó: már csak kíváncsiságból is érdekes eredményt hozhat.
2012. dec. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hajjaj.Őszinte részvétem.Amiket itt leírtál,tisztára az én anyósomra illik.Egész egyszerűen ő azt szereti ha körülugrálják,és lesik minden kívánságát,sőt még ugye ki is kell találni mire gondol.Én ha átmegyek anyósomhoz,mindig megkérdezem mit segíthetek.Legtöbbször ilyenkor azt mondja hagyjam csak majd ő megcsinálja.Egyszer elfelejtettem megkérdezni és akkor teljesen ki volt akadva rajtam.Amúgy sosem fogad el,mert elvettem tőle a fiacskáját,és most nem tud kit ugráltatni.A lényeg,hogy kérdezd meg tőle mit segíthetsz neki.Ha látja a jó szándékod ,talán nem fog annyit csesztetni.
2012. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 göndörhajú válasza:

Ha valóban segíteni szeretnél , akkor ajánld fel neki , hogy rád is mindég számíthat: -csak szóljon!-

Tehát van két választásod ebben a helyzetben vagy beállsz a sorba és "megszoksz " , vagy "megszöksz " !

2012. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Látom más is ebben a cipőben jár. Anyósom szerint ő az idősebb és meg kell neki adni a tiszteletet, ő már had élje a saját életét, annyit igazán megtehetek minden nap, hogy összepakolok utána, a párja és a gyerekei után. (mintha nekem nem lenne családom, akik után szintén pakolok) Nekem ez fura, mert ennyi erővel minden nap meglátogathatnám apámat, mivel elvált ezért anyámat is, és még ott is pakoljak össze?! :D Amikor mi meghívjuk anyámat étterembe, vagy ő hív meg engem és a férjemet, vagy csak ott ebédelünk nála, ő ebédel nálunk, egyszer sem azért teszem, hogy mosogasson el, vagy én ő utána :D Hanem hogy egy jót beszélgessünk, együtt lehessünk. De már még durvább, mert anyósom fejébe vette, hogy mivel a fia szokott náluk lenni (amikor áthívja az anyós, hogy segítsen neki ebben abban), ezért mi vegyük meg az ő háztartásába a wc papírt meg a kukás zsákot, mosogatószert, mert mi is használjuk. (ha megkínálja a gyerekeinket sütivel, azt valamiben meg kellett sütni és hát ezért vegyünk neki mosogatószert oda) Ennek lehet, hogy valami pszichés oka lehet?
2012. dec. 15. 13:38
 8/11 anonim ***** válasza:

Az anyósod olvasatában a család egyenlő a cselédséggel.

Semmit nem tudsz tenni.

Ja, de. Elköltözni.

2012. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 -pandy- ***** válasza:

szerintem meg te vagy a hibás,hogy még mindig jársz hozzá!


elő körben mondd,hogy fáj a fejed vagy hasonló.

meg "áá most nem akarunk zavarni"

vagy sértődj be! hamarabb fog ő jelentkezni.

biztos vagyok benne!

2012. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy tudnék segíteni anyósomnak? Ez a kérdésed.

És mint látom nagyon sok önérzetes fiatal válaszolt,abból kiindulva,hogy csak az anyós lehet a gonosz.Ez nem vezet sehova,csak veszekedéshez.

Ha a főnököd meghív,valóban nem Neked kell mosogatni.Ha a barátnőd meghív,ott fogsz tolongani a mosogatónál,hogy majd Te,hiszen ő főzőtt.Ha Anyósod meghív,akkor igen,illik néha odaállni köszönetképpen mosogatni.és nem azt képzelni,hogy igazi vendég vagy,és természetesnek venni.

Hogy tudnál segíteni anyósodnak?? Úgy,hogy apró dolgokat észreveszel,és ha még időd is van,megcsinálod.Mert észre veszed,csak lesöpröd magadról.Amit anyósod ad,az kötelessége,és elvárható.amit te tudnál adni,azért köszönet jár és hála.Hát érdekes.

Nem az Ő lelkével van probléma,de még legalább 10 év,mire ezt megérted.

2012. dec. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!