Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? A lányom...

Mit csináljak? A lányom összeállt egy roma fiúval.

Figyelt kérdés

A lányom 18 múlt és most nagyon megy neki,hogy ő felnőtt én ne szóljak bele az életébe duma. Bár már nem tanul,de dolgozni sem akar elmenni,főleg mióta ezzel a gyerekkel van együtt. Pedig mikor leérettségizett megmondtuk neki,hogy vagy továbbtanul vagy dolgozik ez a két opció van,de hát tojik nagy ívben mindenre mióta ez a srác megbolondította.

A fiú stílusa nagyon borzasztó,káromkodik,hangoskodik,mert halkan nem tud beszélni,hallottam már,hogy lek.vázta a lányomat és itt van nálunk ha kell,ha nem. Úgy járkál a lakásban,mintha otthon lenne. Mondtam először a lányomnak,hogy vagy ő szól a fiúnak,vagy én magyarázom el neki,nálunk mik a szokások. De konkrétan magasról le... amit beszélek.

Persze,már csak akkor jön fel a gyerek,mikor én és a férjem dolgozunk,de megmondom őszintén félek,hogy eltűnik valamink,vagy amilyen hülye befolyásolható a lányom ellop,elad valamit,hogy legyen pénzük a gyerekkel.

Nem a származásával van elsősorban bajom a gyereknek,hanem a stílusával,mert egy naplopó és a lányomnak ez a "normális",mert a lila köd a szeme előtt van.

Mit tegyek,nem tudom hogy ébresszem rá a lányomat,hogy nem neki való ez a srác.



2012. dec. 15. 23:39
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Hát nem fogom kiteni a saját gyerekemet!
2012. dec. 16. 00:53
 12/30 A kérdező kommentje:
Na egy újabb intelligens hozzászóló!
2012. dec. 16. 00:58
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem szabsz neki határokat, akkor magától nem fog változni semmi.


Az én anyámnak volt egy brutál megoldása (nem roma volt a választottam, hanem horvát és igencsak benne volt az alvilágban). Ő azt találta ki, hogy felkereste a rendőrséget és feljelentést tett ellene (nyilván voltak ismert dolgai), majd közölte velünk, hogy akkor vonja vissza a feljelentést, ha többé felém sem néz. ... Olyan gyorsan lelépett, hogy el sem búcsúztunk és azóta sem láttam...


Szóval valamit lépned kell, mert magától nem fog megoldódni. Én sem hallgattam a szép szóra.

2012. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
35%
Szegény. Sajnállak.
2012. dec. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
Leggyakoribb rasszista mondat: "Nem vagyok rasszista, DE...."
2012. dec. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Pedig muszáj vele kezdened valamit, nehéz döntés, de talán az lenne a legjobb, ha elküldenéd otthonról. Akkor meglátja majd, hogy így nem folytathatja tovább.
2012. dec. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Na akkor rasszista vagyok,ha ettől most páran "jobban" érzik magukat...

Aki normális választ adott annak köszönöm.

2012. dec. 16. 11:13
 18/30 anonim ***** válasza:
87%
A kedves hozzászólók egyik fele cigány, a másik fele sem találkozott még átlag cigánnyal. A roma pedig csak szépítés. Mindig is cigány volt, ők magukat is cigánynak nevezik, én sem fogom őket romázni, ha egyszer cigányok. Ez a "nem vagyok rasszista de" hozzáállás híven tükrözi, hogy ebben az országban a szólásszabadság annnyit jelent, hogy azt mondani, hogy cigány, nem szabad. Egyébként megértem a kérdezőt. Az én anyám, mikor elkezdtem menni a nők után, csak annyit mondott nekem, "fiam, nekem mindegy milyen nővel kezdesz, lehet szegény, gazdag, kövér, sovány, csak cigányt ne hozz haza, mert kitagadlak"... Igaza is volt, mert ezeknek a "kultúrájuk"(amit természetesen ebben az irszágban öregbíteni, megterjeszteni kell), a hangoskodás, a munkakerülés, a lopás, csencselés, és persze nem utolsó sorban a nők semmibevétele. Tisztelet a kevés kivételnek, mert valóban létezik, én is ismerek rendes becsületes romát (igen romát írtam, mert megérdemli)!
2012. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Most tényleg tök mindegy a bőrszíne, itt a viselkedése az, ami megváltoztatta a lányod is.

Én a helyedben először egy komolyabb beszélgetést megejtenék a lányommal, amiben rákérdeznék arra is, hogy hogy tervezi a jövőjét, hisz ti sem tudjátok a végtelenségig eltartani úgy, hogy se nem dolgozik, sem nem tanul.Elmondanám neki, hogy az semmi jóra nem vezet, ha olyan fiúval van, akinek semmi célja az életben.

Várnék 1-2 hetet, hogy történik-e változás. Ha nem, akkor muszáj drasztikusabb lépéseket tenni. Gondolom te sem akarod, hogy 1-2 hónap múlva terhes legyen a lányod, vagy félholtra verné a pasas.

Igaz én alapból nem engednek be olyan embert a lakásba, akiben nem bízok, s egy csepp tiszteletet sem tanúsít az ott lakók felé.

2012. dec. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim válasza:
Sajnos a szerelem vak,de mutass a lányodnak minél több ilyen kapcsolatot,hogy mivé vált az a lány aki romákkal szűrte össze a levet. Még üzletelni sem szabad velük,csak köszöni és kész.Igen a nők tisztelése a magyaroknál-se nagyon van már meg,de a cigóknál meg oszt.Vagy ellehet vinni egy jó kis cigány lakta utcába és megkérdezni,hogy ezekhez akar tartozni.
2012. dec. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!