Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A családom ezért...

Mit tegyek? A családom ezért biztosan kitagadna!

Figyelt kérdés

Sajnos a családom felettébb előítéletes a romákkal kapcsolatban. Valamilyen szinten én is magambaszívtam ezt a fajta felfogást,de én képes vagyok velük normális viszonyt kialakítani és igyekszem erre ösztönözni a családomat is.

Pár napja egy társkereső oldalon megismerkedtem egy fiúval.Nagyon kedves,helyes,szimpatikus fiú,nagyon tetszik is,éretten gondolkodik. Beszélgettünk sokat és kiderült,hogy 9-en vannak testvérek és bár rajta nem látszik,de a többi testvérén igen,hogy nem teljesen de részben romák. Persze ez a dolgos réteg,szerencsére. Találkoztunk és a szimpátia csak nőtt. De nem tudom,mit tegyek. Hagyjam,hadd mélyüljön tovább a dolog,és talán emiatt elvesztem a családom idővel (mert régebben megkaptam,hogyha romát hozok a házhoz mehetek vele együtt én is amerre látok) ,vagy még csírájában fojtsam el ezt a dolgot a fiú és köztem? Nem tudom,mit tegyek,tanácstalan vagyok,mert itt van a szüleim hozzáállása és mivel itthon élek így elég buta helyzet ez.De szeretnék boldog lenni és sok csalódás után ez a fiú olyan,mint én és nagyon tisztességesnek látszik.Persze félre is ismerhetem. Fogalmam sincs mitévő legyek! Én 25 vagyok a fiú 27.



2012. dec. 12. 16:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Ne kezdj vele kapcsolatba. Ha majd valami nem tetszik neki vagy a családjának, jön a 8 tesó és a "szűk" kis család, és megnézheted magad.
2012. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Mielőtt komolyabb elhatározásra jutnál evvel a fiúval, ismerd meg jobban, hogy valóban olyan tisztességes-e. De az semmiképpen nem jó, ha inkább őt választod, mint a családodat. Ki fogsz készülni. Nekem is volt olyan barátom, akit a szüleim nem fogadtak el, hát azt senkinek nem kívánom, a két tűz között voltam és állandóan csak a harc és a szenvedés volt jellemző. Ám, ha kiderül a fiúról, hogy valóban rendes ember, akkor lehet, hogy a szüleid néző pontja is megváltozik.
2012. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

A barátnőm tizenéve ugyanebben a cipőben járt: neten megismerkedett egy roma fiuval.

Nagyon rendes srác volt, érettségivel, stabil munkahellyel.

Barátnőm is tépelődött, hogy a menő vállakozó apja mit fog szólni ehhez.

Aztán döntött, összeházasodtak, két tündéri kislányuk van. A fiú közben diplomázott, nyelvvizsgázott, megszerezte a jogosítványt. Nagyon kedvelem, hatalmas szíve van.

DE!

Az apóssal azóta is fagyos a viszony, nem kíváncsiak egymásra. És a fiú családja nagyon balhés, apa és az egyik tesója nagy naplopók, a másik öccse drogozik, a saját bátyjukat (barátnőm férjét) többször átverték már, anyós egy huszonéves sráccal kavar..........

Szóval én semmiképp sem mondanám, hogy lökd el magadtól a fiút, de próbálj minél több infór szerezni a családjáról, mert őket is "ajándékba" kapod, a sráccal együtt.

2012. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
52%
Annyit tudok mondani, hogyha vele maradsz továbbra is, biztosan meg fogod bánni.
2012. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
73%
Második vagyok, még hozzátenném, hogy ha összejössz a sráccal, érdekesen sülhet el a dolog. Volt egy lány ismerősöm, aki összejött egy roma sráccal, de a rendesebb fajtából. Ám az a lány úgy átvette a szokásaikat, hogy csak na! Még az öltözködése is megváltozott, alig ismertem rá, mintha egy roma lány lett volna! Csak azért írtam, hogy vigyázz, ne hogy te is így járj!
2012. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Persze,nem ismerhetem milyenek ők. A családomnak meg sosem fordítanék hátat. De szeretnék én is boldog lenni.Amúgy az exem magyar volt és úgy kellett tőle elmenekülnöm,mert majdnem baj lett. Ő pl kedvence volt szüleimnek...
2012. dec. 12. 16:10
 7/31 anonim ***** válasza:
68%

Ki kíván a saját gyerekeinek rosszat? Nálam az egyéb okok mellett az is szerepet játszana, hogy nem akarom, hogy a leendő gyerekeim cigányok legyenek, cigányozzák őket és akármilyen rendesek kedvesek is, mindazt el kelljen nekik viselni, amit a többségi putris csőcselék miatt ráhúznak az összes cigányra.

Így meg aztán minek belekezdeni az egészbe?

2012. dec. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%
Ne kezdj cigánnyal, mert pórul járhatsz. Hiába félcigány, a vér nem válik vízzé!
2012. dec. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van. Pedig rajta nem is látszik,hogy az. De a vér kiütközik előbb utóbb itt vagy ott. Azt hittem,majd kapom itt az ívet az előítéletek miatt.
2012. dec. 12. 16:13
 10/31 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok fajgyűlölő, de én is tartózkodnék. Még ha ő valóban rendes, de a családja nem biztos. Sok balhé lehet miattuk, mert azért ők elég összetartó egy nép...
2012. dec. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!