Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogyan fogadta el a...

Nektek hogyan fogadta el a családotok, ha a barátnőtök, vagy barátotok roma származású? (magyar emberekre gondolok)

Figyelt kérdés

2012. szept. 23. 15:14
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
76%

A külföldi, nem fehér férjemet simán befogadták.

Ha cigánnyal jöttem volna haza, agyoncsaptak volna, az tuti.


Amúgy a roma szó nem magyar, ahogy az angolt angolnak hívjuk, a németet németnek és nem englishnek meg deutchnak, úgy ennek a kisebbségnek a neve magyarul az, hogy cigány. Engem sem magyarnak hívnak a világban, hanem Hungariannak, ungarischnak, stb.

2012. szept. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Én sem szeretem őket, de mi a helyzet, ha az a "cigány" rendes és tanult?

Félreértés ne essék, (a barátnőm magyar és én is)

2012. szept. 23. 15:34
 3/26 anonim ***** válasza:
22%
Miért, aki roma, az nem magyar?
2012. szept. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%

"Miért, aki roma, az nem magyar?"


Ha azok, akkor miért van nekik saját vajdájuk, saját önkormányzatuk, stb? Na és néhányuk miért emlegeti, hogy be kéne vezetni náluk a romani krist?

2012. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Nekem volt cigány barátom. A szüleim pont ugyanazt a kérdést tették fel, amit a többinél. "Rendes ember, jól bánik veled?" Ha nem, akkor ősellenség (akármilyen bőrszínű), ha igen, akkor ők is szeretettel fordultak felé.


A szakításunknak se volt köze a bőrszínének, egyszerűen nem illettünk össze, ahogy 3-4 másik barátommal sem.

2012. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
34%
Tudtommal az magyar, aki magyar állampolgár.
2012. szept. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
66%
Húgom (16) egyszer akart járni egy romafiúval. Szépen el lett neki magyarázva, miért nem fogjuk ezt engedni. Megértette, azt mondta ok, csak barátok lesznek, de szerencsére még ez sem történt, a srác teljesen lelépett az életéből. Nem érdekelt, milyen, jó vagy rossz, romával ne járjon. De az említett srác egyébként is több szempontból kifogásolható volt.
2012. szept. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom hogy fogadná a családom mert sosem jönnék össze romával.
2012. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk a szomszédék elfogadták, pedig többen mondták nekik, h nem szabad.

Aztán egyszer arra jött haza a fiútól, h megerőszakolták 3-man, a barátja meg annak két szintén cigány haverja.

Szal én nem támogatom az ilyet.

2012. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
61%

9-essel egyetértek.

20/L

2012. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!