Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha már senkit nem érdekel a...

Ha már senkit nem érdekel a karácsony, én is hagyjam a csudába?

Figyelt kérdés

Igazából nem is csak a karácsonyról van szó, hanem mindenféle ünnepről.


Tavaly is már gyakorlatilag nem karácsonyoztunk. Én ugyan még díszítettem fát, meg sütöttem finomat. A gyereknek vettem ajándékot. De ennyi. Senki mmás nem csinált semmit. A gyerek azt az egy ajándékot kapta, amit én vettem neki. Sem a párom, sem a két nagymama, sem a testvérek és sógorok, sógornők, sem a keresztszülők nem adtak neki többet egy puszinál.


És hiába mondják a felnőttek, hogy az ajándék nem számít. De igen! Egy 5 éves gyereknél, aki hisz a Jézuskában igenis számít. Neki az ajándék a mérce, hogy jó fiú volt és az angyalkák meg a Jézuska szeretik...

De oké, nem kell drága ajándék. Elég lenne egy szép rajz/képeslap bármi...


Szülinapjára is azt kellett kitalálnom (miután rajtam kívül senki nem adott neki semmit), hogy vettem 15 képeslapot, megírtam 15 családtagunk, barátunk nevében és azokat adtam át neki. Csak 1-2x olvastam fel, mégis ma is pontosan elmondja, ha előveszi őket, hogy melyiket ki "küldte". Sokat jelent számára, hogy mennyien gondoltak rá...


De a karácsony azért más, mert itt nem "helyettesíthetem" a rokonokat, barátokat. A Jézuska nem sok ajándékot hoz, hanem az igazi-nagy-nagy megálmodott ajándékot.

Erre viszont nekem egyedül már nem futja.

Pedig csak 10 ezer forint lenne. De nem tudom egyedül megvenni. Senki nem száll bele :(


Már elegem van. Legszívesebben úgy tennék én is , mintha csak egy kis téliszünet következne és elfeledkeznék arról, hogy a karácsony közeleg...


2012. dec. 16. 01:55
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%

mi az oka ennek? kérdezted már férjedet, anyudat, anyósodat?


esetleg mondd nekik, hogy vegyétek meg együtt azt a nagy ajándékot, karácsonytól függetlenül (vagyis nem kell ehhez fűzni, hogy karácsonyra, csak úgy, ajándéknak), mert a kisfiad mennyire szeretné már régóta, de neked egyedül nem telik rá...

amúgy hány éves a gyerkőc, és mi lenne az a nagy ajándék??

2012. dec. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
meg kell beszélni velük. megmondod, hogy vegyetek egy nagy közös ajándékot, és kész.
2012. dec. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
94%
Istenem, a képeslapos résznél simán elsírtam magam. Hogy lehetnek ilyenek az emberek? :( Oké, persze nem nagy ajándékról van szó, hanem jelképesről. Főleg egy gyereknél, aki még hisz a csodában és a varázslatban! Vele nem lehetnek ilyenek. Egymással igen, mi sem ajándékozunk a családban felnőtteket. Viszont a csöppségeket mindenképp!
2012. dec. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok.


Mi az oka? A mi családunkban senki nem szeret senkit. Mindenki csak veszekszik és panaszkodik. Csak a harcállások és a szövetségek változnak...Mintha egy viperafészekben élnénk.


Ez így volt korábban is, de a gyerek születésével csak még jobban elmérgesedett minden. Senki nem képes felülemeledni a problémákon és a gyerekben nem a gondot és a baj forrását látni :((((


Igen, tényleg közös megegyezés nélkül született a fiam. Igen házasságon kívül született. Nem a legideálisabb szituációban és anyagi körülmények közé.

De ez nem az ő bűne, hanem az enyém és az apjáé (meg persze a mi szüleinkké is, akiktől nem kaptunk soha semmilyen támogatást).


Ráadásul nincs is több gyerek a családban sehol. A testvéreinknek sincs és nem is akarnak gyereket. Mintha a gyerekvállalás (nemcsak az én fiamé) a legnagyobb szerencsétlenség lenne, ami történhet egy emberrel...


Az ünnepre visszatérve: Minden ünnephez így áll már hozzá mindenki. Nem számít, hogy közös ünnep vagy magán szülinap/névnap/évforduló...egyikről sem emlékezünk meg soha vagy csak nagyon kényszeredetten. Ez nem is érdekel. Már én is átvettem. Már engem sem izgat, csak egyedül a gyerekért fáj a szívem és érte lenne szükség változtatni ezen.


Idén nem lesz fánk, csak kinnt a kertben az egyik tujára fogok kis díszeket aggatni. Ezt már megbeszéltem vele, hogy az angyalok nekünk nem hoznak fát, mert nekünk van a kertben. A fa azoknak kell, akiknek nincs kertjük.

Tavaly a páromnak nagyon nehezére esett a fát beleállítani a talpba. Csak veszekedni tudott miatta és közölte is, hogy ő ezt többet nem csinálja (idén is ezt már jó előre megerősítette).


Bevásárolni sem voltam még, hogy nagy sütést rendezhessek.


Úgy áll most a pénztárcám, hogy vagy alapanyagokat veszek és sütök, főzök. Vagy paprikás krumplit, főzelékeket eszünk már csak év végéig, és akkor futná a gyerek ajándékára.

Ha ezt választom, akkor a gyerek boldog lehet egy kicsit. De mindenki más számára (aki nem fog nálunk finomat kapni) csak újabb veszekedésre adnék alapot.


De lehet, hogy már nem érdekel, ki min akar velem összeveszni és azért is megveszem azt a villamost...

2012. dec. 16. 03:09
 5/49 anonim ***** válasza:
100%

Elég szényenletes, hogy nem gondolnak a gyerekre.

De te csak tarts ki, hadd legyen neki minden évben egy kis csoda a karácsonyi időszak! Fontos hogy ne úgy nőjön fel, hogy utálja a karácsonyt.

Az én családomban is vannak ilyenek, Grincsnek hívom őket :)

És soha de soha nem engedem nekik, hogy az én kedvemet is elvegyék.

2012. dec. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd, hogy végképp tönkretegyék a karácsonyotokat!

Én megkérdezném tőlük, hogy mégis miért utálják a gyereket?!

Gondolom nem utálják, de máris nem lehet kifogásuk, hogy segítsenek neked ajándékot venni!

Nem jó ez a jézuska mese, ebben az esetben nagyon nem jó. :(


Villamost kap? :)

2012. dec. 16. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem a paprikás krumpli finom, és aki nem tud egy gyereknek segíteni ajándékot venni, az ne akarjon reklamálni a kajával. Szerintem. Főzzenek most ők.
2012. dec. 16. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
97%
Én megkönnyeztem a veled történteket, a leiratakt. Sajnos nem tudok jó tanácsot adni, de abban reménykedem, hogy a fiad más életet tud biztosítani majd a családjának. Fontos, hogy érezze, hogy szereted.
2012. dec. 16. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tartsd meg a Karácsonyt a kisfiadnak!

Ha már nem lesz fátok, tegyél fel egy égősort egy szobanövényre, ablakra, stb.!

Próbálj még keresgélni a neten, hátha kapsz villamost olcsóbban (én is rákerestem, de nem tudom a fiadnak milyen az álma)?

Arra a napra próbáld meg a pároddal, rokonokkal megbeszélni, hogy egy gyerek számára ez egy nagyon fontos ünnep, legalább miatta tegyétek félre a gondokat!

Ha megkéred őket, hogy szálljanak be legalább 1-1 500-1000 Ft.-al, arra is nemet mondanak?

Esetleg vegyél neki több kisebb ajándékot, a villamosra pedig összegyűjtöd a szülinapjára a pénzt.

Fáj a szívem a történetedet olvasva, nekem 3 gyerekem van, amiből a 2 nagyobbnak kedden és szerdán lesz a szülinapja, nem állunk mi sem fényesen, de az ajándékok nagy része már megvan. Engem sem izgat, hogy esetleg nem lesz ”terülj-terülj asztalkám”, hiszen minden nap a már közelgő ünnepekről beszélnek.

Egy gyereknek kell a varázs!

A fiadért tarts ki!

2012. dec. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
98%

Van egy icurka-picurka műfenyőm,kérlek írj rám privátban.

Szeretném a kisfiadnak ajándékba adni,hogy legyen a lakásban egy pici fája.Ne érezze azt,hogy neki nem visznek az angyalok.

Szegény picúr!:'(

Én úgy nőttem fel,hogy soha nem volt igazi karácsonyom,és ezt az érzést nem kívánom neki,senkinek!

2012. dec. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!