Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jogom a férjemet arra...

Van jogom a férjemet arra kényszeríteni, hogy menjen dolgozni?

Figyelt kérdés
Én rokkantsági nyugdíjas vagyok, 57 ezret kapok, tehát én sem dolgozom. Keresgélek munkát, szoktam önéletrajzot küldözgetni, néha jelentkezni egy-egy munkáltatónál. Férjem most lépett ki a munkahelyéről, 3 hónapig álláskeresési járadékot fog kapni. Van jogom ahhoz, hogy követeljem, hogy keresgéljen munkát magának, már most azonnal? Csak mivel én sem dolgozom, olyan vagyok, mint aki bort iszik és vizet prédikál. Szerintetek?
2011. szept. 16. 17:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Kár hogy követelőzésről kell itt beszélni. Meg kellene tudnotok beszélni hogy most hogyan tovább! De szerintem tulajdonképpen nincs jogod. Milyen alapon?

Persze ha van gyereketek akkor megint más tészta.

2011. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Miért lépett ki? Egyébként, ha normális már most nekiáll keresni, nem akkor, mikor már a pénzt se kapja.
2011. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Nincs. Szabad ember, azt csinál amit akar.

Jogod van elválni.

2011. szept. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Az a férfi akit úgy kellkényszeriteni hogy dolgozni menjen,az eddig se lehetett túl dolgos.
2011. szept. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

A legtöbb ember a táppénz helyet van/volt "munkanélkülin". :S


Sok ember idegileg és/vagy testileg ki volt, és azért volt "munkanélkülin", mert táppénzen nem lehet volna több okból sem.

2011. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem pihenni akar a 3 hónap alatt, erre nem gondolsz?

Egyébként nincs hozzá jogod, csak ha a három hónap alatt nem talált munkát magának.

2011. szept. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem minél előbb munkába kell állnia, és keresgélni, mert 3 hónap eltelte után pénz se lesz, meg neki is csak egyre nehezebb lesz visszarázódni.

Követelni nem követelheted, de megbeszélheted, hogy mihez kezdjetek ezek után és mik a tervei.

2011. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Először is munkát kéne keresnie, majd találnia. Beszéljétek meg és kérd meg, ha már Te nem tudsz elmenni melózni, mert nem kellesz akkor legalább Ő próbálkozzon, hogy nehogy az utcán végezzétek!

23/N

2011. szept. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
84%

Ööö...ne haragudj, de el tudom képzelni, hogy milyen a probléma megoldó készségetek, ha már a kérdést is úgy teszed föl, hogy "követelni".

Szerintem egy normális kapcsolatba ezt meg kell a feleknek beszélni egymással. Nem pedig követelőzni. :(

2011. szept. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

És hogyan kényszeríted? Ostorral?


Nem lenne jobb őszintén leülni beszélgetni???

-,-

2011. szept. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!