Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom rám akarja kényszeríte...

A párom rám akarja kényszeríteni az akaratát. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel több éve vagyunk együtt.Még nem élünk együtt, de nem sokára összeköltözünk.Azonban sok mindenben nem értünk egyet a jövőt illetően és úgy érzem csak a saját igazát hajtogatja, hogy ez az miért lenne jó én meg hiába mondom, hogy én azt nem szeretném és jussunk közös nevezőre ő a végén mindíg annál lyukad ki amit ő kitalált.

Pl.ha majd veszünk közösen egy házat akkor ő már erőszakoskodik, hogy ő milyet akar, de amit én szeretnék azt letolja magas ívben.Én olyat szeretnék ami mindkettőnknek jó és én képes vagyok kompromisszumokat kötni, de úgy látom ő csak ami neki jó azt hajtogatja.Vagy más nagy dolgokban is ilyen.Van úgy, hogy megállapodunk valamiben már úgy érzem hogy jól van ezt megbeszéltük és akkor később megint elkezdni, hogy úgy legyen minden ahogy ő akarja mert amit együtt kitaláltunk az nem jó mert az én ötletem is benne van(ezt nem mondja persze).Más ezt, hogy oldja meg?


2011. szept. 27. 11:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%
Szakítással.Neked szavad nem lesz ebben a házasságban.
2011. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Konnyu a megoldas. Fuss mig lehet. Te egy ilyen emberrel ossze akarsz koltozni? Gondolkodj mar.
2011. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%

Biztos, hogy hozzá akarsz menni, összeköltözni?

Mert úgy látszik, a szerepek már le vannak osztva. Ez még csak a kezdet.

Figyelj nagyon.

2011. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Hungy ***** válasza:
89%
Csak támogatni tudom az előttem szólókat.
2011. szept. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Most érzem, nekem mekkora mázlim van! Próbálj beszélni vele. Ha meg se hallgat, akkor tudod a választ...
2011. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

elmondom én hogy kezeltem egy ilyen helyzetet (4éves kapcsolat) "én igy látom jónak! ha nem tetszik fel lehet mondani!)

és képzeld nem mondott fel :) elfogadta

ha nem fogadja el így sem akkor szerintem is menekülj mert soha az életben nem lesz szavad ebben a kapcsolatban

2011. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Menj amíg tudsz.

Az én exem lefektette az úgynevezett "piros vonalakat", amiket nem szabad átlépnem. Közölte, ha átlépem, végem.

Aztán rájöttem, hogy pszichopata, és nem túlzok.

De ha ebben a kapcsolatban maradsz, nem marad szavad, mert ez csak rosszabb lesz. Az nem megy úgy, hogy mindig az legyen, amit ö lát jónak... akkor éljen egyedül!

2011. szept. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%

Azért ne felejtsük el, hogy csak az egyik fél véleményét hallottuk. Kicsit helyezzük más megvilágításba a dolgokat.


"én azt nem szeretném és jussunk közös nevezőre "


Vagyis inkább legyen neked igazad. A közös nevező sok esetben úgy ahogy van hülyeség. Ha mondjuk én piros autót akarok, a párom meg kéket, akkor mi a közös nevező? A lila? Tapasztalatom szerint közös nevezőn sokan azt értik, hogy főbb vonalakban az ő akaratuk érvényesüljön. Lehet, hogy itt is ez a helyzet?


"Pl.ha majd veszünk közösen egy házat akkor ő már erőszakoskodik, hogy ő milyet akar, de amit én szeretnék azt letolja magas ívben"


Részletek nélkül ezt elég nehéz megítélni, de van hogy az igények ellentmondóak és nincs közös nevező. Pl belvárosi legyen vagy külvárosi. A kettő közt nincs olyan, ami mindenkinek jó, csak olyan, ami mindenkinek rossz. Jó lenne tudni, hogy miben erőszakoskodik, és azt is, hogy ki teszi bele a több pénzt. Az valahogy kifelejtődött a történetből, ha fele-fele az egészen más, mint ha mondjuk 90% - 10%.


"és én képes vagyok kompromisszumokat kötni"


Nem ez látszik a panaszáradatodból. Mit adtál fel? A tető színét hagyod neki kiválasztani? Vagy mit?


"Van úgy, hogy megállapodunk valamiben már úgy érzem hogy jól van ezt megbeszéltük"


Igen ez egy tipikus női technika: addig b.szogatjátok a pasit míg mérgében azt mondja hogy jó akkor legyen úgy ahogy akarod, és ezt nevezitek annak, hogy "megbeszéltük". Aztán a pasi lehiggad, rájön hogy mégse lesz az úgy jó ahogy kizsaroltátok, és megpróbál újra érvelni. És erre jön a negédes "dehát ezt már megbeszéltük" szöveg.


Összességében szerintem tehát nem biztos, hogy a pasi a szar alak, de az valószínű, hogy kettőtöknek jobb lesz külön. Inkább az ő érdekében.

2011. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó: te se láttál még pasihisztit, ha szerinted a nők manipulatívok és képtelenek a kompromisszumokra. Képzeld, azok léteznek. Párommal ha nem értünk egyet, leülünk, elmondjuk, hogy mi az amit én szeretnék, mi az amit ő, aztán elkezdjük közelíteni a dolgokat. Ötletelünk, amíg az nem lesz, ami mindkettőnek jó. Szegény kérdező ezt a szándékot hiányolja a párjában, nem pedig azt, hogy átessenek a ló túlsó oldalára...
2011. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
nálunk ez úgy szokott müködni hogy adott nemegyetértéskor leülünk és elkezdünk arrol beszélni hogy amit te akarsz az ebből a szempontból jó, abból a szempontból nem jo, amit én akarok az ezért jo , és ezért nem jo!!! ha ebben együtmüködés van akkor két normális embernek ez müködnie kell, ha ez igy nem müködik akkor le van szrva az egész kapcsolat ugy ahogy van
2011. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!