Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Abban az esetben, ha az...

Abban az esetben, ha az apának van háza (az anyának nincs) az apának ítélik a gyerekeket? Illetve ha csak rövid ideje van munkaviszonyom?

Figyelt kérdés

Elég hülye voltam, fiatalom összejöttem egy idősebb férfival, 19 évesen már szültem, mert ő gyereket akart (15 év van közöttünk). A gyerekek 10 és 6 évesek, fiúk. Ha ez számít.

Gyakorlatilag nem dolgoztam semmit, de így is voltam kezelve, csak ez későn tűnt fel. Nem akarok már így élni, elegem van az életemből. Szeretnék válni. Anyukámhoz tudnék menni, lenne a gyerekeknek külön szobája, illetve januártól dolgozni kezdenék. Szerzett egy munkát is, igaz elég kicsi (brutto 100) fizetéssel.

Ő ezzel szemben többet keres. Nem erőszakos, nem iszik. Ilyeneket nem mondhatok rá. De engem "csicskaként" kezel, ő erőltette, hogy ne dolgozzak, neveljem a gyerekeket, ő vehet meg mindent, féltékeny.

Most múlt el a rózsaszín köd, és ébredtem rá, hogy miként is élek, mennyire nem akarom ezt. De félek, hogy nem lenne esélyem megkapni a gyerekeket.



2012. dec. 17. 11:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
ma 13:20-as: ugye, te hiszel még a mesékben???
2012. dec. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról közelítesz, te anyapártit írsz, pedig ez nem igaz!

A gyermek lelki fejlődése az anyánál jobban biztosított az esetek többségében, de akkor sem anyapárti a törvény, hanem a gyereknek többnyire az anyánál a jobb, ez lényeges különbség. Előfordulhat olyan eset, ahol az apa tud jobb körülményeket biztosítani, és akkor ő kapja. Egy paragrafus nincs, ahol le lenne írva, hogy a gyereknek az anyánál van jobb helye és prioritást élvez gyermekelhelyezés esetén.

2012. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A gyerekeket is megfogják kérdezni, de őszintén lehet jobb helyük lenne az Apánál addig amíg egy kicsit helyrejössz.
2012. dec. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy mennyivel keres jobban, úgyis megítélik a gyerektartást, tehát anyukának nem egyedül kell eltartania őket. Viszont egy zsarnokoskodó apánál nem hiszem, hogy jobb helyük lenne.
2012. dec. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2021. aug. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!