Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon sovány vagyok, édesanyá...

Nagyon sovány vagyok, édesanyám folyton üvöltözik miatta. Mit csináljak? 18L

Figyelt kérdés

Nem tudok változni. Világ életemben sovány voltam. Most vagyok 163centi és 40kg. Tulajdonképpen nem borzalmas, elfogadtam magam. Van egy barátom aki így szeret, Anyám viszont folyton ordítozik hogy undorító vagyok, el akar tiltani tőle, hogy elhiggyem hogy így nem tetszek senkinek, meg miért nem eszek stb. Kivizsgáltak, nem találtak semmit. Szimplán nem érzem hogy éhes lennék, hajlamos vagyok elfelejtkezni róla.Hiába eszek nem hízok, ha nem eszek akkor meg nem fogyok..

Annyit eszek, amennyire szükségem van, ő viszont rám akarja erőltetni az igazát. Nem vagyok beteges, nincs anorexiám..

Mit csináljak? Nagyon el vagyok már keseredve..attól sem eszek jobban hogy ordítoznak velem. Nagyon nagy a stressz a suli miatt, amikor nem vagyok ideges, és tudok aludni rendesen, akkor eszem. Így nem tudok..

Kérlek segítsetek:(


2012. dec. 17. 16:22
1 2
 11/20 anonim válasza:

Próbáld az értésére adni, hogy egyszerűen sovány alkat vagy.

Kend rá, hogy genetika (lehet igaz is) nem tehetsz róla.

Azt is mond el neki, hogy ha üvöltözik veled még annyira sem tudsz enni, szóval épp az ellenkezőjét éri el annak mint amit szeretne. Ráadásul ha idegeskedsz az az emésztésedre is hatással lehet, nemjó ha gyomorsavas nagyon az ember gyomra. (Nekem stressztől volt, fel-fel öklendeztem és ha jól sejtem elkezdtem emészteni a nyelőcsövem, kisebesedett és olyan torokgyulladást kaptam, hogy hetekbe telt amíg kijöttem belőle) Hozd fel nyugodtan ezt a példát, vegye észre magát, hogy az ezt okozó stressz kialakulásához Édesanyád kiabálása vezet.

Remélem lesz benne annyi megértés, hogy kicsit elfogadóbb lesz Veled.

2012. dec. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy néha elfelejtsz enni, ez pedig NEM normális.
2012. dec. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Amikor valaki el felejt enni azt bizony evési zavarnak nevezném. A szervezet ha éhezik, akkor fogy az ember. Miért vagy ellensége saját magadnak? Tessék rendszeresen enni, ha keveset is. Na és mozogni , valami sportot, hogy az emésztésed egészséges legyen. Nagyon kevés a 40 kg

Nem indul be a nyálelválasztás, ezért nem érzed az éhséget. Taplószáraz szájjal nem is lehet. Ha tudsz egyél sok gyümölcsöt almát Tönkre megy az érrendszered is, ha éhezteted a szervezetedet

2012. dec. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy néha elfelejtesz enni. Arra kényszeríthetnéd magad hogy mondjuk napi 5x egyél valamit, 7-10-13-16-19 órakor. Így még a gyomrod is kilyukadhat.

De örülnék ha néha elfeljetenék enni, főleg amikor nem is vagyok éhes...

2012. dec. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16%

"ektomorf alkatod van.soha nem fogsz hizni ha akarnál sem"

Elmész te a rákba! A kérdező ha normálisan enne, normálisan mozogna akkor normális alakja lenne!

Így hogy éhezik, meg stresszel így nem is lesz soha normális kinézetű! Bőséges, fehérjedús táplálékot kellene ennie, mozogni egy keveset és kerülni a stresszt, mert a közben felszabaduló kortizol szépen lebontja az izomzatot!

2012. dec. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ne hidd, hogy mindenkinek egyszerű hizni, sajnos nem. Felvallalom hogy most nem jó úton vagyok. Sok mindent próbáltam már, tornázni szoktam, de csak mértékkel mert mozgás az egyetlen ami mellett fogyok. Nagyon sok hízókúrát végigcsináltam, egyik se hatott. Ez az elfelejtek enni ritkán fordul elő, figyelek rá, legalábbis próbálok:/ és maximum ez olyan hogy reggel pár falatot eszek, de utána délután bpótolom. A stresszet sajnos nem bírom kiiktatni.. Megpróbálok megint valami kúrát, csak tudom hogy nem fog menni, anyám pedig azt hiszi majd nem is csinálom, mert sosincs itthon:/ elkeserítő ez az egész..

Fogyni nagyon rég nem fogytam. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek aki segíteni próbált!

2012. dec. 19. 21:22
 17/20 anonim ***** válasza:
ha ennyire zavarja vegyen étvágy gerjesztőt. de csak akkor szedd be ha te is akarod! azért az sem normális, hogy anyukád így viselkedik neki melletted kellene állnia és nem az önbizalmad rombolni, hanem növelni.. beszélgess vele nyugodtan erről feszültség nélkül hátha dülőre juttok... sok sok sikert neked! és nagyon jó, hogy el tudod magad fogadni, olyannak amilyen vagy ennyi idősen! büszke lehetsz magadra!
2012. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Írtad, hogy nem vagy anorexiás! Egészséges vagy! Főleg ha elfogadtad magad. Ne foglalkozz azzal, hogy más mit mond, de táplálkozz egészségesen! A barátodnak így tetszel. Én is vékony vagyok (177 cm, 57 kg), de így érzem jól magam, és annyit eszek, mint egy tehén... Szóval szerintem ne bántson téged ez a dolog.
2012. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy ezt írom, de a kombucha teát próbáltad már? Ok, hogy elfogadtad magad, én is tuti elfogadnálak, csak azért írom, mert írtad, hogy nem szoktad magad éhesnek érezni. Na, ettől garantáltan éhes leszel:)
2012. dec. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki sokat eszik, és mégis sovány, annak a pajzs-mirigye fokozottan működik. Itt a kérdezőnek az a baja, hogy nem eszek rendszeresen. Saját testét nem tiszteli. Biológiai ritmusa nincs meg, ezért sovány.
2012. dec. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!