Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhagynátok a férjeteket, ha...

Elhagynátok a férjeteket, ha nem akarna gyereket, pedig a kapcsolat elején még ő is akart?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 17:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Minden bizonnyal.
2012. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen, hiszen így úgy sem működne a kapcsolat, mert más a jövőképünk, ami nem vág össze.
2012. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
70%
Attól függ, mi az oka annak, hogy most már nem akar. :)
2012. dec. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem mindegy, hogy észrévei vannak-e, vagy egyszerűen csak változott-e a véleménye.

Az sem mindegy, hogy egyébként, mint embert, szeretem-e, vagy fontosabb-e ő nekem, mint a gyerekvállalás, vagy sem. Elhagyhatod őt, de nehezen fogsz találni valakit, akivel minden jól működik(évek múlva is) ÉS gyereket is akar.

Mindettől függetlenül, ha ennyire eltérő nézeteket vallotok, akkor valamelyikőtök részéről megalkuvás lesz a kapcsolat, aminek így már nincs értelme.

2012. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy segítséget szeretnék kérni, férjemmel 5 éve vagyunk házasok, mikor összeházasodtunk, még azt mondta, hogy majd egyszer lesz családunk, ő is akar! Viszont most már régóta elveti a témát, én 31 éves vagyok, nem akarok kifutni az időből, szeretnék egy ideje, de ő kijelentette, hogy neki nincs ideje gyerekre, mert a munkája fontosabb. Nem tudom, mit tegyek, kétségbe vagyok esve!
2012. dec. 18. 17:51
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mást nem tudsz tenni, csak őszintén beszélgetni vele arról, hogy másként képzelted el az életed, de semmiképpen ne azt sulykold belé, hogy márpedig neked gyerek kell. Ha neki a munka fontosabb, neked meg a gyerek, akkor ott már mindketten másodlagosak vagytok egymás szemében bizonyos szempontból.


Tényleg idő kell míg más apajelöltet találsz, + idő, hogy megbizonyosodj arról, hogy valóban jól működik-e a kapcsolatotok, szóval ez nem egyszerű, de nem érdemes amiatt velemaradnod, mert úgysem találsz senkit. Inkább azt mondom - és ezt ne vedd sértésnek - hogy már eleve nagyon ketyeg az óra. Belerohanhatsz egy új kapcsolatba családalapítási céllal, vagy együttmaradhatsz a férjeddel, neked kell tudni, melyik tesz boldogabbá.

2012. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
96%

Ha ilyet mondana, hogy a munkája fontosabb, mint hogy közös családunk legyen...Akkor valószínűleg elhagynám, igen.

Bár nagyon fájna.

2012. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Én ultimátumot adnék. Oké nem akar gyereket, de akkor téged se kap meg. Ha így is a munkáját választja, én elhagynám, mert az azt jelenti, hogy még nálad is jobban szereti a munkáját. Amúgy mit dolgozik?
2012. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

"hogy neki nincs ideje gyerekre, mert a munkája fontosabb"


Ha tényleg ez az oka, és nincs a kijelentés mögött valami más. Pl. anyagi bizonytalanság, veszélyben a munkája... s ezért fél belevágni a családalapításba.


Akkor minden bizonnyal lépnék.

1) átvert

2) önző


Nem lenne így jövőm vele, mert én szeretnék gyerekeket.

2012. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
8as jól megfogalmazta. Nem mindegy, milyenek a körülmények. Létszükséglet az aktuális munka a napi megélhetéshez, vagy puszta önzőség?
2012. dec. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!