Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vann itt valaki, aki nem ad...

Vann itt valaki, aki nem ad ajándékot szeretteinek, nem azért mert nem jó a kapcsolatuk, hanem csak egyszerűen azért, mert nem szoktak?

Figyelt kérdés
Van itt... csak így ne engedte volna kiírni.
2012. dec. 18. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
43%

Gyerekkoromban a mi családunkbannem volt szokás a karácsonyi ajándékozás, nem is vártuk el soha. Nem anyagi okok miatt. Nálunk mukuláskor volt ajándékosdi.

Az ovis gyerekem az ünnepek miatt 2 hétig itthon lessz (téli szünet lessz), vásároltam neki ú ceruzákat, vízfestéket, kifestőt, rajzfüzetet stb. hogy a szünetben ne unatkozzon itthon. Egy pillanatra eszembe jutott, mi lenne, ha szenteste a karácsonyfa alá tenném. Aztán eszembe jutott, hogy mire való az. Karácsony számomra nem egyenlő az ajándékozással, ezt a gyereknek is próbálom megtanítani. Az ajándékot megkapja ígyis-úgyis, hamarabb vagy később, az övé lesz.

2012. dec. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Igen! Mi például nem ajándékozunk. 1-1 képeslap és kész. A párommal nem csinálunk ügyet ebből. Feldíszítem a lakást, sütünk, főzünk, és jól érezzük magunkat. Kártyázunk, társasjátékozunk, fimet nézünk. A fiam 20 éves már ő sem igényli az ajándékokat. Veszek egy finom piát és ez a közös ajándékunk..Hármasban eliszogatjuk.

A család többi tagjának egy szép képeslap. De ennek megadom a módját. Nem interneten keresztül,hanem rendes borítékos képeslap.. Szépen megcímezve, és egyedi képeslapok. Mindegyiket én csinálom..

2012. dec. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Bár megtehetném!
2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajándék van, de soha nem össznépi, kötelező jelleggel. Csak úgy, szürke hétköznap, ha olyat látok, aminek tuti örül a párom.
2012. dec. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a férjem sem a szülinapomkor sem a névnapomkor nem vesz ajándékot, náluk nem volt szokás, viszont karácsonykor meg halálra vásárolja magát nekem, valamiért ez az egy fontos alkalom neki. :)
2012. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A férjemmel általában közösen lepjük meg magunkat valamivel, de a tágabb családban már csak a kisgyerekek kapnak ajándékot. Régebben mindenki kapott, de ma már annyira nagy lett a család, mindenkinek a házastársa, a testvére, annak a házastársa, gyerekei, szülők...

Ezt már nem bírnánk anyagilag, tehát mindenhol úgy van, hogy csak a kisgyerekek kapnak ajándékot.

2012. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is csak a gyerekek kapnak, felnőttek pár éve leszoktunk erről hálistennek. (nem anyagi okokból, de már nagyon uncsi volt két hónapig agyalni és rohangálni, valakinek egy sokadik felesleges cuccért). Helyette jó kis vacsikat csinálunk, társasozunk, beszélgetünk, jókat nevetgélünk és ez nekünk felnőtteknek tökéletesen ELÉG! :)
2012. dec. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Én csak röhögni tudok a sok birkán, akik egy csomó felesleges szi-szart összevásárolnak sógornak, nászasszonynak, nagymammának mer hogy karácsony van. Ráadásul a leghüjébbje mindezt hitelbe, aszhiszik sose kell visszafizetni.
2012. dec. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!