Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a nővérem "félelmei...

Mit tegyek a nővérem "félelmeivel"?

Figyelt kérdés

Az a nagy problémám, hogy a nővérem már már nagyon idegesítő módon félős. De ami leginkább zavar, hogy nem szeret vezetni ezért mindig másra bízza a sofőr szerepét pl. rám is. De ekkor mindentől fél nem érzi magát senki mellett biztonságban és ez aki vezet tudja mennyire zavaró és frusztráló tud lenni. Pl. ha megkérdezed tőle hogy akkor itt jobbra kell fordulni? ő arra már úgy reagál mintha az árokba akarnál hajtani. Egyszer a sogorom is kiszállt az autóból és otthagyott minket mert nem bírta a nővérem félős bíráskodásait. A másik hogy azért ő az aki nem vezet a legbiztonságosabban. Azt mondja hogy ezt mi nem értjük meg mert neki volt már autóbalesete. Megjegyzem kb akkor amikor 10 éves volt és semmi baja nem lett!!!! Természetesen az élet minden területén ilyen félős. De egyszerűen már én sem akarom őt autóval vinni vagy bármi. Nem akarom hogy rám ragasza a félelmeit. Hogyan lehet ezt kezelni? Van valakinek hasonló családtagja?


előre is köszönöm a válaszokat!


Timi 20/L



2012. dec. 19. 09:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog van,vagy szépen megkéred hogy maradjon csendben vagy nem viszed kocsival,vagy ha úgy gondolja menjen tömegközlekedéssel.


Nekem nem ilyen családtagom van hanem én vagyok ilyen.Rettegek a vezetéstől de még attól is ha más visz.Szinte sosem hajtok,kivéve földes uton vagy kicsi faluban.Ha csak tehetem busszal járok,vagy vonattal mert nem akarok senkit idegesiteni.Ha mégis kocsival közlekedek akkor hátraülök és próbálom lefoglalni magam,próbálok elvonatkoztatni attól hogy éppen utazom.Egyszer volt csak pánikrohamom mikor apu vitt mert akkor nagyon nagy volt a forgalom.Szerintem a félelmem beteges mert inkább feküdtem be a kórházba szülés előtt minthogy mikor beindul a szülés akkor vigyen valaki.

2012. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Én a helyedben nem vinném sehova. Tud ő vezetni akkor meg beül a kocsiba és megy vagy járjon gyalog ha ilyen
2012. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

1. Sehova nem vinném

2. Egy óriási pofon

2012. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hát igen ez egy ördögi kör. Mert inkább én vezetek minthogy azt nézem ahogy görcsölve idegesen a kormányra mered egész úton. De amikor felidegesít teljesen csak arra tudok koncentrálni, hogy félre állok és kirakom :D Elveszi az ember figyelmét és nem fogja fel!!


Első válaszoló Te miért vagy mitől lettél ilyen szorongós(félős)?


Köszönöm az eddigi válaszokat!!Hálás vagyok

2012. dec. 19. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Szállítsd csomagtartóban, akkor nem fogod hallani.
2012. dec. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem első sorban azt kellene kideríteni mitől és miért fél ennyire.Az is lehet hogy pánik beteg vagy valami ilyesmi.Esetleg valami olyan történt vele ami ezt váltotta ki belőle.Az nem baj pláne nem a mai világban ha valakinek nagyobb a félelem érzete.de van egy határ ami már beteges.Szerintem ez valami pánik betekség szerű dolgo lehet.Én is ismerek ilyet a környezetemből,ő nála kiderűlt hogy pánik beteg.Lehet hogy örökölte vagy valami rossz történt vele ami ezt kiváltotta és nem akar vagy mer erről beszélni.Nekem van egy unoka nővérem őt megerőszakolták mé 18 évesen,senkinek nem mert róla beszélni 12 évig.Ne ez legyen a háttere,de akár ilyen dolog is lehet.Azért ennek utánna kellene járni,mert egy bizonyos fokig normális a félelem,úgy értem minden embernk más a félelem érzete de egy határon túl már beteges lehet.Vagy valami történt vagy pánik betegamit örökölhetett is akár..
2012. dec. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja látom írtad hogy volt autóbalesete..akkor valóban nem értitek meg.Bár nem tudom milyen fokú volt a baleset,de azért egy ilyen is mély nyomokat tud hagyni az emberben és nem tudja feldolgozni.Érdekes hogy sokan itt bántják szegényt hogy pofon és hasonló dolgok meg hogy bevágná a csomagtartóba..de arra senki nem gondolt hogy esetleg pánik beteg vagy valami ilyesmi van vele,vagy a balesetet nem tudta feldolgozni.Sok itt az okos ember meg kell hagyni..szerintem kérdező ha ennyire súlyos a helyzet nem ártana beszélni vele esetleg egy pszichológus,mert szerintem ezt a balesetet traumaként éltek meg amit nem dolgozott fel.De mivel az élet más területén is ilyen lehet hogy valami más rossz élmény is érte.
2012. dec. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Jajj, ugyan már, ez csak hiszti!

Az ilyennek tényleg csak a pofon segít, vagy, ha otthagyják, amíg össze nem szedi magát!

Jó dolgában egyszerűen már azt sem tudja, min szenvedjen, ennyi.

2012. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

ma 10:20


Ne haragudjál de ezt gép mögűl hogyan tudod így eldönteni?Persze van olyan is ez sincs kizárva amit te mondasz.De ez nem biztos hogy így van.Egy pánik betegnek nem magyarázod meg hogy az nem úgy van.Oda orvosi beavatkozás kell,pl egy pszichologos.Én láttam pánik beteget amikor rá tőr a roham..sokszor az emberek azt gondolják hogy hiszti,pedig egyszerűen csak pánik beteg..Vannak olyanok is amiket te mondasz nincs kizárva de azért nem áárt tisztázni hogy miért van,hiszti e vagy valóban van valami ilyen betegsége vagy valami feldolgozatlan dolog..

2012. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

ma 10:20


Ami neked nem félelem attól egy pánik beteg retteg és amit te nem észlelsz félelemnek,ő többszörössen annak érzékeli.Valaki az emberek tömegétől lesz pánik beteg,valaki ha meg lát egy macskát pl.De ez lehet tömegközlekedés vagy bármi,de olyan is van akinek egyszerre több dologtól van félelem érzete.Vannak ennél cifrább dolgok is hogy mitől félnek az emberek.Olvassál utánna.Én is csak néztem amikor olvastam hogy milyen dolgoktól tudnak bepánikoln az emberek.

Persze az sincs kizárva hogy hiszt mert ez is lehet valóban,de azért jobb ezt tisztázni,magának is és a környezetnek is.

2012. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!