Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éli meg egy anyós, mit...

Hogyan éli meg egy anyós, mit érez, amikor azok után/mellett, hogy nem foglalkozik az unokájával, mások előtt villogni akar a kedvenc nagyi szerepében?

Figyelt kérdés

Kérem, ne véleményt írjatok, hanem ilyen anyósok válaszát várom. Szeretnék "belepillantani" egy ilyen lelkivilágba, hogy ez hogyan lehetséges. (Valami egészség/pszichológia kategóriába tettem volna fel, ha lenne, és nem ide.)

Feltételezem, hogy sok fájdalmat élt át, és nem tudta eddig feldolgozni, tehát nem a miértek érdekelnek, hanem hogy mit érez ilyenkor? Nem hiszem le, hogy ettől jó nagyinak érzi magát. Akkor mit érez, miért jó ez neki?


2009. aug. 23. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért, gondolod akinek ilyen a viselkedése az felismeri ezt magán? Bevallja magának? Akkor nem így csinálná.

Így nem fogsz igaz választ kapni, mert lehetetlen.

2009. aug. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Így van, ők ezt nem tudják, nem ismerik fel hogy ez így nem jó az én anyósom is ilyen. Ezt nem fogja neked leírni senki hogy én rossz nagyi vagyok ezét és ezért.
2009. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nem ismeri fel? Persze hogy tud róla, pl. egy eskövőn megkérdezi, hogy ettetek-e már, tartsa-e a gyereket addig, amit máskor nem kérdez meg, pl amikor nála esztek. Nem akarok hosszabb példákba belebonyolódni, de észrevételeim szerint tud róla.
2009. aug. 23. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ismered anyámat? =)
2009. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én vagyok az Anyós aki nem szereti a menyét és nagyon az unokáját sem, mert abba is csak őt látja ,viszont mások előtt meg jó eljátszani a minta nagyit mert így még ha a menyem meg szólna a hátam mögött nem hinne neki senki mert,egy bizonyos társaságban előadom a segítőkész szupernagyit.Naaa félre téve a viccet,ezt nem fogja neked egy nagyi sem leírni mert az enyém sem vallaná be semmi pénzért.
2009. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A sok boldogtalanságában némi öröm, ha borsot tör az orra alá? Nem tudja máshogy kiélni, különben megbolondulna, muszáj? Szeretném tudni, mi van a lelkében!
2009. aug. 25. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezed meg tőle miért viselkedik így a párod mit mond erre az ő véleménye mi erről?
2009. aug. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:) Mert kisebb dolgokban sem egyenes ember, hát még ha nyíltan rákérdeznék!

(Öltözzek papnak, és gyóntassam meg? Akkor megtudnám? :))

Viccet félretéve, mert ugye nem Mátyás király korában élünk, köszönöm Neked is a válaszodat. Azért itt kérdezem, mert hiába kérdeztem eddig magamtól, nem bírtam kitalálni.

2009. aug. 26. 14:54
 9/9 A kérdező kommentje:

A párom ebben nőtt fel, mint ahogy gondolom sokan mások, hasonló helyzetben. Ugyanis sok meny ír itt (is) ilyesmiről, gondoltam vannak ilyen anyós olvasók is. Nem akarom elítélni, megbántani őket, a lelkiviláguk érdekel, az ő szemszögükből!


Férjem azt mondja, ilyen, nem tehet róla, nem tudja befolyásolni, hiszen az ő döntése. Nem voltak sosem olyan viszonyban, hogy ilyesmire rá mert volna kérdezni!! Kisebb dolgokra sem, egyáltalán szóvátenni, megkérdőjelezni, vagy csak megvitatni, hogy bármi nem jó úgy, ahogy ő gondolja-mondja-teszi. (A családjában senki sincs, aki anyósnak ellen mondott eddig, egy részük azért nem, mert nem érdeke, és nem bonyolódott ilyesmibe, más részük nem mert.) De ez nem közvetlenül kapcsolódik a kérdéshez, nem "kibeszélni" vay kritzálni akarom. Kifejezetten az ilyen anyós lelkivilága érdekelne csak.

2009. aug. 27. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!