Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ha a párotok...

Mit tennétek ha a párotok szeretne gyereket, de ti nem? Elhagynátok, mert úgy is megromlana a kapcsolat? Eddig ő sem akart.

Figyelt kérdés
8 éve vagyunk együtt, már az elején tisztáztuk, hogy nem lesz gyerek. Nekem van egy 15 évesem, neki nincs gyereke. Megmondtam, hogy nem szeretnék többet, korrekt voltam vele. Azt hittem elfogadja, de 1-2 éve mindig előjön a gyerektémával. Én biztos nem szeretnék többet. Félek, hogy ez később 5-10 év múlva probléma lesz, megbánja hogy velem maradt, "megfosztottam" a gyerektől. Szakítsak vele én, mert ennek így nem lesz jó vége? Vagy lehet boldog?

2012. dec. 19. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Megbeszéltük az elején, hogy nem akarunk gyereket. Eltelt 8 év rendben, és erre megbolodult. Minden hónapban megy a vita, amikor a mensi után nekiállok az új csomag fogamzásgátlónak. Nem tudom mi lesz a vége, mert nagy a szerelem, de ez egy kényes és fontos pont, amiben nem tudunk megegyezni.

Gyerektémában pedig nincs kompromisszumos megoldás. Vagy születik, vagy nem.

2012. dec. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát igen... Vagy igen, vagy nem. Én tudom, hogy nem szeretnék többet, ennek sok oka van. Mi is szeretjük egymást, de így nem tudom lesz e értelme. Nem akarom, hogy egyszer engem hibáztasson azért mert nem született gyermeke.
2012. dec. 19. 22:12
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha most önszántából veled marad, akkor később, ha megbánja, ne téged hibáztasson, hanem saját magát.
2012. dec. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, ő is szakíthat, ha úgy dönt, hogy nem éri meg.
2012. dec. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igen, elhagynám, ha jobban szeretnék gyereket mint őt
2012. dec. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell mondanod neki újra nyíltan, hogy ez benned nem változott és nem is fog. Alaposan gondolja meg mit tesz, mert a döntés már csak rajta áll. Később ne te legyél az oka a döntésének, tudja, és legyen is kimondva, hogy Ő dönt. De ezek a lehetőségek, és nem is fognak változni.
2012. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!