Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyem a kapcsolatot a...

Felvegyem a kapcsolatot a gyerekeimmel ennyi idő után? Vagy ne "merjem", ne "zavarjak"?

Figyelt kérdés
5 éve nem láttam őket, akkor váltunk el az apjukkal, elvitte őket. Most 12 és 10 évesek. Az én hibám volt, sajnos újrakezdtem inni. Még kamaszkoromban voltak alkohol problémáim, majd túl lettem rajta, nem ittam több mint 10 évig. Aztán volt egy vetélésem, rosszul reagáltam le és újrakezdtem. 2 évig éltünk így, utána a voltférjemnek elege lett elváltunk, elköltöztek. Én pedig nem kerestem őket... 2 éve nem iszok. Az első éven túl akartam lenni, utána pedig féltem, nem tudom hogy teszek jót. Még most sem. Mert most nem iszok 2 éve, de előtte is volt ilyen hosszabb időszak, aztán csak nem voltam elég erős. Másrészt, most gondolom szépen élnek, már elég nagyok, hogy megértsék mi történt, nem tudom lenne e esélyem a kapcsolat rendezésére (legalább valamilyen szinten) vagy hogy borítsam e fel egyáltalán az életüket újra.

2012. dec. 20. 09:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
akárhogy is, de a gyerekeid ... kezdd egy karácsonyi üdvözlő lappal ... ne törj rájuk (azt nem írtad, hogy van-e már "pótmamájuk" ) ... arról tegyél le, hogy valaha is tartósan együtt tudsz lenni velük, viszont néha láthatnád őket ... de ezt a volt férjeddel beszéld meg
2012. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
100%
Az apjukkal vedd fel a kapcsolatot először.
2012. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, előzetesben szerintem nem szabad semmiben sem áltatni magad, de letenni sem kell eleve semmiről. Szerintem először tájékozódj, hogy mi van velük, és a tények ismeretében gondolkodj el azon, hogy mi lenne a leghelyesebb lépés.
2012. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Persze, úgy gondoltam hogy vele veszem fel a kapcsolatot először, aztán majd meglátjuk. Azt sem tudom, hogyan viszonyulna hozzám, mennyire bízna meg bennem.
2012. dec. 20. 09:45
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgy tudom hárman élnek.
2012. dec. 20. 09:46
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
próbáld meg. a karácsony a megbocsájtás ünnepe is,a szereteté.
2012. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
csak akkor tegyél nagyobb lépéseket, ha utána tényleg nem hagyod el őket megint.
2012. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam majd csak karácsony után, most nem akarom ezt az ünnepet is felborítani.


Természetesen komolyan gondolom, hogy mellettük leszek, és kerülöm az alkoholt. Egyébként is, nélkülük is.

2012. dec. 20. 09:58
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen. Sosem késő. A szüleim elváltak, mert apám belekeveredett valamibe. Megutáltam, aztán lenyugodtan. Kb 4év telt el mire keresett. Elsőre haragudtam rá, vádoltam, de aztán rájöttem nem az én hibám, de megsértve éreztem magam, amiért engem büntetett. Engem is elhagyott, nemcsak anyumat. Nehéz volt, de mégiscsak az édesapám, a gyerekem nagypapája. Kb 4éve találkozunk újra, jó a kapcsoltunk, bár sosem lesz olyan mint régen, sajnos.
2012. dec. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is próbáld meg. Ha a volt férjed nem hagyott ott rögtön és a gyereket is neveli, nem hiszem, hogy elzavar. Bár biztos nem lesz könnyű megnyerni sem az ő, sem a gyerekek bizalmát. De ha nem is rendeződne maradéktalanul a helyzet a gyerek szempontjából is jobb az, hogy gyerekkorban pár évig nem volt velük az anyjuk, minthogy egész életükbe nem érdekelték.
2012. dec. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!