Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti folytatnátok ezt a kapcsola...

Ti folytatnátok ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

5 hónapja vagyok együtt egy férfival, szerelmes vagyok belé. Eddig minden klappolt, de most elmondta hogy van egy 3 éves lánya akit sosem látott, mert ő nem akarta és az anya az ő kérése ellenére tartotta meg.


Engem ez nagyon megijeszt és komolyan gondolkozom, hogy van-e így jövőnk. Most sem akar gyereket, szóval félek ha mégis teherbe esnék engem is otthagyna-e; nem beszélve a gyerekről.


2012. dec. 7. 15:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Jól érzed amit érzel.Otthagyna.Az is más lenne, ha nem tudott volna a gyerekről, mert eltitkolták volna előle.

A kérdésedre pedig: nem folytatnám.

2012. dec. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

Mi van?

Ha véletlenül teherbe esnék és tudnám, h a párom nem akar gyereket, akkor az a logikus, h elvetetem.

Millió meg egy olyan kérdés van itt férfiaktól, h pár hónapos kapcsolatban teherbe esik a nő. Aztán azzal áll a férfi elé:"akár akarod, akér nem, én megszülöm." Egy gyereket nem lehet senkire rákényszeríteni.

A párod tudja mit akar, ill. mit nem akar. Ha neked családcentrikusabb pasi kell, akkor szakíts.

2012. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem először derítsd ki, hogy miért nem akarta a férfi a gyereket. Nagyon sok oka lehet, pl. a kapcsolat a végét járta, a nő pedig így akarta maga mellett tartani a férfit, vagy a nő alapban megbízhatatlan volt és nem vele képzelte el a párod a jövőjét, mert lehet, hogy 1-2-3 hónapja voltak együtt és stb. Főleg, ha elmondta neked, akkor nincs okod arra, hogy ne bízz meg benne. Gondolj bele, hogy sosem tudtad volna meg, ha ő nem mondja ezt el neked. Valószínűleg komolyan gondolja veled a kapcsolatot, ha ilyen "titkot" megosztott veled. Nyílván pár hónap után nem akar mindenki babát a párjától, szerintem ne erre alapozz. Ha pedig nem akar gyereket valaki, és a nő tudomására is hozta, hogy ne tartsa meg, de a nő ragaszkodik hozzá, és mindenáron meg akarja tartani, akkor meg ne reklamáljon utána...Szerintem nagyon is fair dolog volt a párod részéről, hogy nem titkolózik előtted..
2012. dec. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
81%

Én nem hagynám el ezért amíg nem tudok bővebb információkat.


Ha egy kapcsolatban pl. védekeznek, és úgy csúszik be a baba, a férfinak joga van azt mondania, hogy ő nem kívánja megtartani a gyereket, hiszen ezért védekeztek. Ha ennek ellenére a nő megtartja - úgy, hogy tudja, hogy a gyereknek nem lesz apja, akkor nem hiszem, hogy a férfi lenne a szemét.

Másrészt az is lehet, hogy pl. a nő azért esett teherbe (szándékosan), mert magához akarta kötni, stb.


Emelett az is előfordulhat, hogy igen, egy szemét állat, de nem az a megoldás, hogy élből erre asszociálsz és elhagyod. Derítsd ki mi a helyzet és miért döntött így és azután ítélkezz!

2012. dec. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Pár hónapos kapcsolat volt, nem védekeztek - vagyis hát megszakítással. Ő azt hitte, hogy a nő majd elveteti ha mégis besikerül a nő meg azt hogy ha nem védekezik akkor nem bánná, ha baba lenne.
2012. dec. 7. 16:41
 6/31 anonim ***** válasza:
55%

Erről a nő tehet, nem a párod.

Rám sem lehetne rámkényszeríteni egy gyereket. Csak épp nekem megadatott, hogy döntsek róla, mert nő vagyok.

2012. dec. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Arról hogy a nő terhes lett, ő is tehet. Ha valaki nem akar gyereket, védekezzen.
2012. dec. 7. 16:43
 8/31 anonim ***** válasza:
44%

Megszakítással alig van esély terhességre.

El sem vállaltam volna az apaságot, mert elég nagy esély van ilyenkor, hogy nem én alkottam.


Mondom ugye nőként.

A válaszban pedig feltételezem, hogy kivette időben.


Egyébként a terhesség is két ember eredménye, akkor erről is két embernek kellene döntenie. Neki nem volt erre lehetősége.

2012. dec. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Arról nem beszélt, hogy mit beszéltek meg vagy nem beszéltek meg utána. Annyit mond hogy bepánikolt.


Hiába veszi ki, létezik előváladék is, attól is lehet terhes a nő.

2012. dec. 7. 16:48
 10/31 anonim ***** válasza:
42%

Ja persze, lehet, biológiailag van rá esély, de a gyakorlatban iszonyatosan ritka az, hogy valaki időben megszakítja az együttlétet és terhes lesz az illető.


De most nem akarom idekeverni a biológiát, csak mondom, hogy erről nem ő döntött. Aki érzelmileg erre nincs kész, annak nem lehet erőltetni.

2012. dec. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!