Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvegyem a kapcsolatot a...

Felvegyem a kapcsolatot a gyerekeimmel ennyi idő után? Vagy ne "merjem", ne "zavarjak"?

Figyelt kérdés
5 éve nem láttam őket, akkor váltunk el az apjukkal, elvitte őket. Most 12 és 10 évesek. Az én hibám volt, sajnos újrakezdtem inni. Még kamaszkoromban voltak alkohol problémáim, majd túl lettem rajta, nem ittam több mint 10 évig. Aztán volt egy vetélésem, rosszul reagáltam le és újrakezdtem. 2 évig éltünk így, utána a voltférjemnek elege lett elváltunk, elköltöztek. Én pedig nem kerestem őket... 2 éve nem iszok. Az első éven túl akartam lenni, utána pedig féltem, nem tudom hogy teszek jót. Még most sem. Mert most nem iszok 2 éve, de előtte is volt ilyen hosszabb időszak, aztán csak nem voltam elég erős. Másrészt, most gondolom szépen élnek, már elég nagyok, hogy megértsék mi történt, nem tudom lenne e esélyem a kapcsolat rendezésére (legalább valamilyen szinten) vagy hogy borítsam e fel egyáltalán az életüket újra.

2012. dec. 20. 09:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Legalább te megfontolod hogy újra kezd a családoddal :) Az én apám 12 éve itt hagyott minket egyedül, mert ivott és volt hogy napokig haza sem jött. Azóta azt sem tudni, hol van. Szóval, mindenképp próbálkozz, hiszen a gyerekeid.
2012. dec. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Jókat írsz...

Mivel valószínű "rendben" van az életük, csak óvatosan, most az ünnepekre egy képeslap, aztán január elején keresd az apjukat...

2012. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"most gondolom szépen élnek,"


Hát ez az. Biztos rendben is vannak anyagilag is meg amúgy is. Hátha visszafogadnak. De mit mondasz majd, ha valamelyik megkérdezi: Anya hol voltál, amikor beteg voltam, vagy amikor fájt a hasam, és sírtam? Erre mit mondasz?

2012. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A gyerekekben alighanem nagyon mély sérelmek vannak ezzel kapcsolatban.

Beszélni velük, sztem érdemes. De csak akkor, ha te magadban tisztáztad a dolgokat.

Hogy mit mondj, azt te érzed, de

Legyél egyenes, és ne szégyelld beismerni a hibáidat, és eyg bocsánatkérés is helyénvaló lenne.

Adj nekik időt, hogy feldolgozzák, letisztuljon bennük, mit szeretnének, ne erőltesd a kapcsolatot, hagyd, hogy magától kialakuljon. Lehet sok idő lesz, de nem reménytelen.

2012. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Legyél nagyon nagyon nagyon erős!!!!!

Lehet,hogy először elutasítanak de ne add fel,előbb utóbb helyre fogod hozni amit elrontottál.Kitartás!!

2012. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Okvetlen nyiss a gyermekek felé,s ha elfogadják,soha többé ne hagyd el őket,mert több lehetőséged nemigen lesz.
2013. jan. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
mi lett végül? megkerested őket?
2013. jan. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!