Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság miért siettetik az...

Manapság miért siettetik az emberek a párkapcsolatukat?

Figyelt kérdés
Egy friss kapcsolatban miért kell napirendszerességgel találkozni? Miért kell kibukni azon, ha egy héten mondjuk legfeljebb csak kétszer tudnak találkozni? Miért van az hogy ha a "pár" még nincs egy éve se együtt, és a karácsonyt külön töltik akkor az egyik fél már a dolog végét látja benne? Vagy hogy egy alig egy hónapos kapcsolatban nincs meghívva az egyik fél valami családi eseményre? Miért kell siettetni mindent?
2012. dec. 20. 17:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Miért kell naponta találkozni? Együtt karácsonyozni? Talán mert szeretik egymást? A családba való bevezetéssel viszont érdemes várni egy kicsit.
2012. dec. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerelmesek és mindig együtt akarnak lenni.Viszont az már nem korrekt,ha az egyik fél rángatja a másikat és zsarolja,ha a másiknak esetleg máshoz is van kedve.Egyénfüggő.A zsarnokoskodó embereket mindenesetre kerülni kell,mert azok csinálják ezt.
2012. dec. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Általában a "friss szerelmesekre" az a jellemző, hogy nem szeretnek egy pillanatig sem lenni a másik nélkül, így a napi rendszerességgel való találkozás teljesen reális igény. Mi egy hónapja se jártunk, mikor a párom hazavitt a szüleihez, és a család kérte, hogy nyugodtan menjek családi eseményekre, és az én családom is így állt hozzá. Elég hamar összeköltöztünk (3 hónap után), de előtte is napi szinten a másiknál aludtunk, nekünk erre volt igényünk. Majdnem egy éve vagyunk együtt, teljesen egyértelmű volt, hogy a karácsony is együtt lesz. Egyedül a bátyja és a felesége voltak kiakadva, hogy miért visz haza "ilyen hamar nőcskéket", de szerencsére a család kiállt mellettem :) Szóval szerintem ezek egyáltalán nem siettetések, csak sokaknak erre van igényük. Én azt furcsállom, ha valaki nem így érez, de az ő dolga.
2012. dec. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű mert olyan rohanó világban élünk.Minden felgyorsult,az emberek türelmetlenek.Mindenhol azt reklámozzák,hogy azonnal az öné lehet,pl.ha most megrendeli.A mobiltelefonon is szinte mindig elérhetőek az emberek.Megszűnt már a postai levelezés,amikor sóvárogva vártuk a levelet,hogy mikor dobja be a ládánkba a postás.Az internet is felgyorsított mindent,és így mi is próbáljuk felvenni a tempót.Nem szeretünk várni az áruházakban a sorban,vagy az orvosnál.Szerintem ez lehet az oka.De én saját magamon is ezt tapasztalom,hogy ha valamit a fejembe veszek akkor azt minél hamarább szeretném véghez vinni.Mintha attól tartanánk,hogy lemaradunk valamiről.
2012. dec. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Okés én ezt megértem! De akkor hol marad a másik utáni vágyakozás, hogy újra láthasd, ha nap mint nap úgyis találkoztok? Ha nem élnek együtt miért lenne természetes a közös karácsony?
2012. dec. 20. 17:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, te nem voltál még szerelmes. Napi talákozás esetén is lehet vágyakozni. Az, hogy egy pár együtt karácsonyozzon (ha nem is szenteste), számomra teljesen természetes igény. Persze attól is függ, hány évesekről van szó.
2012. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Inkább miért ne lenne az :) A pár is ugyanúgy a családhoz tartozik.

Vágyakozás: szerintem ennek a tetőzése még a párkapcsolat előtt van (randiról randira), nem alatta!

2012. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
70%
a nap mint nap találkozás nem öli meg a másik utáni vágyat, csak kielégíti azt. ha neked elég heti kétszer látni a szerelmedet, akkor nem is vágysz rá igazán. amiról te beszélsz, az egy langyos állívíz, nem szerelmi kapcsolat. ami ilyen bárgyún lagymatagon kezdődik, azon nincs is mit sietteni, mert nem érdemes vele foglalkozni.hacsak nem tizenévesek, illetve korai huszonévesek vagytok, mert ott tényleg elfogadható ez a tempó és nincs is hová sietni. de ha túl vagyt a 25-26-on és így járogasz a barátnőddel, dobnálak :)
2012. dec. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy friss szerelmes hiába találkozik minden nap a párjával, amíg nincsenek együtt, vágyakozik. Ha ez 2 óra, akkor addig, ha egy teljes nap, addig. Ez van. Régen én is ilyen voltam. Minek kéne sanyargatni magunkat, ha megtehetjük, hogy minden nap találkozunk? Minek kéne X-elni a naptárba, hogy jujj, már kétszer találkoztunk a héten, legközelebb jövőhéten, addig heló...? A karácsonyt is természetes, hogy együtt töltik, és egymás családjával, már ha megtörtént a bemutatkozás addig. Ha nem, akkor meg egy jó lehetőség. A családi esemény más tészta, ahol ott a sok távolabbi rokon is, egyik hülyébbet kérdez, mint a másik, én nem szoktam elmenni, a párom mehet nyugodtan, én kihagyom, és őt se kötelezem rá, hogy jöjjön az én családomhoz. Eleve utálom az ilyen nagy hacacárékat, ahol 5-6 főnél több jelen van, bár jófej a családom, de nem akkor, mikor egyszerre idecsődülnek. Ez nem siettetés. Szerelem és kész. Régen nem siettették? Mikor 2 hónap után összeházasodtak, hogy végre szexelhessenek, aztán az első adandó alkalommal sikerült is teherbe esni és jött a gyerek úgy, hogy még egy éve sem voltak együtt? Nekem az a természetellenes, ha valaki azt figyeli, hogy nem találkoznak-e túl sokat, illetve az, ha valakinek eszébe jut, hogy egy friss kapcsolatban létezik a túl sok. Hosszú kapcsolatban meg már pláne nem létezik ilyen. 21/N
2012. dec. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak lenne akivel igy vágyunk egymásra ahogy itt írtátok !! Én is ezt akarnám hogy ne kelljen gondolkodnom ha sokat lát rámun :(. Ez tényleg borzasztó. Mondjuk az se jobb ha a másik lelkes én meg nem ua érzem. DE az is rém sz@r mikor én vagyok a lelkesebb nőként .. a másik meg patikamérlegen méregeti a ráfordított időt, energiát. Lépek is ilyenkor, de majdnem 30 évesen még nem voltam viszonzottan szerelmes :( és most igy h közel a karácsony nagyon fáj..:((

Viszont olyan jó volt olvasni hogy van akiknél működik és megélhető a szerelem mennyiségi és minőségi korlát nélkül!

2012. dec. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!