Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjetek/élettársatok...

A férjetek/élettársatok célozgat arra, hogy ő mennyivel több pénzt ad a rezsibe?

Figyelt kérdés

Kezdem unni a félig viccesnek beállított megjegyzéseit. 70.000 a fizetésem, az övé 200.000.

A kapcsolatunk elején úgy voltunk együtt 1 évig, hogy ő havi 40-et fizetett albérletre (így csak 160.000-e maradt megélhetésre), de heti 7 napból 6-ot nálam töltött. A rezsibe ezalatt egy fillért nem adott, igaz nem is kértem.


De valamelyik nap, amikor megint megjegyzést tett arra, hogy ő etet, meg hasonló hülyeségek, megmondtam neki, ha nagyon akarja, elszámolhatunk, mert egy évig úgy élt nálam, hogy egy fillért nem adott a rezsibe.


Összeköltözés után minden fillérrel elszámoltunk, kész könyvelést vezettünk. Ez mondjuk nekem is jó volt, mert nem szólt bele, mennyit költök a kutyáimra.


Én közben feléltem 600.000 Ft diákhitelt, plusz a nagyapámtól örökölt 800.000 Ft-ot, mert mindennek álltam a felét, és neki azért voltak igényei: ilyen szalámi, olyan kolbász, fűtés ezerrel...Tehát miatta sokkal több volt a rezsim.


Összeházasodtunk és mondtam neki, választhat: áttérünk a közös kasszára és ő fizeti a rezsit, mert az én fizum épp elég a kajámra és a kutyakajára, váratlan dolgokra, plusz a fűtés felét ki tudom fizetni, sőt évi 70.000-et tőlem vonnak a lakásbiztosítsára és azért heti 3-4-5 ezer Ft-okat elvásárolok a boltban kajára, amiből neki is főzök...A maradék rezsire nekem nem futja. Ez éves szinten kb, annyit tesz, hogy én adok 300-400.000 Ft-ot a rezsibe, ő meg mondjuk 600-700.000-et.

Mégis mostanában egyre többször kapom a megjegyzéseit és kezdem unni.


Szóval mondtam neki: vagy közös kassza ilyen formában, vagy fizetem mindennek a felét elszámolás alapján, mint eddig, de megyek az ügyvédhez és megkötjük az elmaradt házassági szerződést, hiszen az enyém az egész ház, amit ha elpatkolnék, azonnal örökölne.


Eladtam egy házrészt, van lekötve pénzem, aminek a kamataiból tudom állni a fűtés felét, de mondtam neki, hogy azt nem akarom felélni. De ha akarja felélem, csak akkor házassági szerződés is lesz.


Kezd betelni nálam a pohár. Ő még nem érzi, de ha nem fogja magát vissza, ennek nagyon rossz vége lesz.


Egyik kolléganőm napi 3 kekszen él, mert a fizuját a férje kezeli és nem jut neki főtt ételre. Na velem ezt nem fogja megcsinálni egy pasi sem, az biztos.



2012. dec. 20. 22:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen,hasonló valami volt,mondtam,akkor ezután Ő kezeli a kasszát!Első hónap után,azt mondta,tessék itt van x összeg a fizumból (80%)oszd be,minden legyen kifizetve és kaja legyen,a többit rád bízom.Ez annak köszönhető,hogy amig nála volt a pénz,nekem nem fájt a fejem semmire,se bevásárlás semmi.Enni akart,de vásárolni már nem igazán tudott,mondta enne egy jó húslevest,mondtam a hozzávalók árát ő hordozza,a bevásárlást és minden ilyent neki kell intézni,engem hagyjon ki ebből.Hazaállított egy kötés répával és egy kötés petrezselyemmel.Na én ezt neki megfőztem,kiraktam eleibe és jó étvágyat kívántam!!!

Szerintem ha házasok is vagytok már akkor közös kasszának kellene lenni és Neked,jobban gazdálkodni a pénzel.

Nem akarok beleszólni az életebe,de egy kutya is elég főleg ha öleb,házikosztot is megehet néha.

2012. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
76%
úristen, minek mentél hozzá?? milyen ember ez? :s
2012. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
76%
A házimunkát is ilyen pontosan felezitek?
2012. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!