Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig támogatnátok egyedül...

Meddig támogatnátok egyedül maradt szülőtöket, mennyivel?

Figyelt kérdés

A helyzetünk nem egyszerű, de megpróbálom egyszerűsítve leírni.

Édesapám meghalt. A temetés össze-vissza több mint 200ezer volt. A rokonság ebből 60at dobott össze, a többit nekünk kellett, anyumnak, tesómnak és nekem.


Anyum közszférában dolgozik, 150et keres.

Bátyám szintén, de jobban keres, kevés kiadása van (olcsó albérlet, stb.), nem tudom mennyit, de lényeges spórolt pénze volt a temetés előtt.

Én 180at keresek, de csak szeptember óta, előtte nagyon keveset. Messze élek, drága albérletben. Januártól 200ezer lesz a fizum. Alig van spórolt pénzem, így a temetés után, kb. 50ezer.

Özvegyi nyugdíj kb. 55 ezer lesz.


A tények:

370 ezer forintos elmaradás, hitelkártyán.

9 milliós hitel, törlesztője 45 ezer, árfolyamgát, így törlesztés vége után is kell fizetni. Még 14 év van hátra.

Édesanyám egyedül egy nagy házban, mellette egy kisebb ház. Jelenleg egyik sem érne semmit a piacon (vidék).

Mivel egyedül van, be kéne szerelni riasztót a házba (40-50ezer)

Rezsi (2 házra): 5-60 ezer. De lehet így télen több.


Mi tesómmal messze élünk az özvegy anyámtól, saját életünk lenne persze. Hazaköltözést elutasította tesómtól, én nem tudnék, nem is akarok, hisz nincs lehetőség errefelé. Rokonok nem tudnak többet segíteni.


Az egész történethez hozzátartozik: a 2 szülő hosszú évekig elhanyagolta a tartozásokat, néha halmozták, nem foglalkoztak vele. Albérlő, ház eladása nem jöhet szóba.


Ha a helyemben lennétek, mennyivel támogatnátok szülőtöket, meddig (mikor Ti is épp elkezdenétek építeni a sajátotokat)?


2012. dec. 8. 19:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%

Csúnyán hangzik, de semmivel.


Ő halogatta a tartozásait,a hitelt ő vette fel.

Ha lenne pluszom adnék, de a te életedet is fel kell valamiből építened.

2012. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Akkor anyukádnak két háza van, és nem hajlandó albérlőt fogadni?
2012. dec. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

Természetesen amennyivel tudom, támogatom...

ez nem kérdés sztem! ne légy lelketlen, a saját Édesanyád! Gondolom, ő sem vágta a fejedhez az elkövetett hibáidat!

Szted mi történne vele, ha magára hagyjátok? Hajléktalan legyen?

Amennyivel tudod, segítsd! Minél hamarabb költöztesd a kisebb házba, a nagyot adjátok el, és lesz is valami forrás, hogy rendezgessétek a tartozásokat. Nem?

Én nem igen látok más utat.

2012. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
hát igen, még az se rossz ötlet, hogy a nagy házat addig adjátok ki!
2012. dec. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Az egyik hazat ki kell adni, akkor onnan van bevetel, es kevesebb lesz a kiadas is. Milyen aranyban orokoltetek? A tartozasokat is olyan aranyban kell fizetnetek.
2012. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem kérnek az örökségből.
2012. dec. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

"Meddig támogatnátok? "


Ameddig szüksége van rá!!!!

2012. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Azért, azt írja, eladás, albérlő nem jöhet szóba. Akkor miért ezt javasoljátok?
2012. dec. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nézd, utolsó, ha én egy millát keresnék havonta, akkor sem támogatnám anyámat, amennyiben ő nem hajlandó vagy eladni, vagy kiadni legalább az egyik házat.
2012. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%
Ne haragudj, de alberletre mindig van igeny, csak megfelelo arat kell erte kerni. A semmi bevetelnel 10-20 ezer forint is tobb es ha van alberlo, az fizeti a rezsikoltseget is, tehat veszteseges sehogysem lehet.
2012. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!