Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-on évesek nektek milyen a...

20-on évesek nektek milyen a kapcsolatotok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés
én 20 éves lány vagyok és nem bírom a szüleimet elviselni mindenbe beleszólnak, ha pénzt kérek rendesen számon kérik rajtam,hogy mire kell és esküszöm 15 éves koromban nem baszogattak ennyit mint most akkor minden hétvégén mentem bulizni és hajnalba jöttem haza most meg nem megyek kb sehova és a múltkor mikor mentem olyanok voltak velem mint egy 12 évessel: hova mész? mikor jössz? kivel mész? szerintem 20 évesen nem kellene mindenről beszámolnom nekik vagy igen? és mindent kritizálnak amit csinálok még a ruháimat is ,egyszerűen mindent tudni akarnak és mindenbe beleszólnak hogyan állítsam le őket? lehet azért ilyenek mert nincs testvérem?
2012. dec. 22. 00:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
jó akkor mutass olyan munkát ahol fix fizetést kapok és délután kell dolgozni.. egy sincs ,szerinted nem nézek állásokat?
2012. dec. 22. 01:07
 12/20 anonim ***** válasza:
45%
lehet éjszakai műszakban is dolgozni.
2012. dec. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
:D és éjszaka dolgozok reggel mikor végzek meg megyek suliba? tényleg jó ötlet!
2012. dec. 22. 01:14
 14/20 anonim ***** válasza:
29%
én pontosan ezt csinálom!
2012. dec. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
40%

Hogyne! Meg szivárványokat és csillagokat is lősz ki a seggedből, ugye?


Nekem elég normális a kapocslatom velük. Semmi extra idegesítés újabban, mert egy ideje idomítom őket úgy mond. 25 vagyok, már nem lakok otthon, időnként próbálnak cseszegetni, hogy így vagyok hülye, úgy nem jó amit csinálok, meg lehúzni folyton, akkor nem beszélünk egy darabig. Rájuk rakom a telefont stb. Rájöttem, hogy nincs értelme leállni vitatkozni, mert szerintük úgyis hülye gyerek vagyok és majd ők tudják. Holott, ha rájuk hallgatnék, akkor sehol sem tartanék az életben, max. az lenne a nagy eredmény, hogy otthon lakok a gyerekszobában és egy helyen dolgozok anyámmal/apámmal és minden percemmel elszámolhatok nekik.


Miután ha jönnek a sok hülyeségükkel, meg a bszogatásaikkal én nem keresem őket egyáltalán egy ideje rájöttek, hogy jobb, ha megtartják maguknak a dolgot, mert elég unalmas nélkülem. (Nincs testvérem.)

2012. dec. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
53%

Nem, azt sajnos még nem tudok.

DE! Nekem legalább majd lesz jövőm! Mert én kitűztem egy célt és mindent megteszek érte! Meg lehet érte hurcolni! Csak nyugodtan!

Én arra tettem fel az életemet, hogy embereket mentsek meg! Ez mellett nem szeretném a szüleimet csődbe vinni. Igen, attól függetlenül hétvégente hozzájuk járok haza, ők adnak nekem enni, fizetik a lakást, amiben élünk/élnek.

De pl a bulikra soha nem kértem egyetemista korom óta pénzt. Egy fillért sem!

Ahogy gondoljátok, nem kötelező elhinni nekem ezeket a dolgokat. Csak sétálj be egy fősulira, vagy egyetemre. Hidd el, találsz olyan embert, aki ugyan azt csinálja mint én!

2012. dec. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

őszintén szólva nem olvastam végig a válaszokat, így lehet hogy ismétlem a többieket, vagy épp ellent mondok. 20 éves vagy, felnőtt, és a szüleidtől kérsz pénzt. Ez alapból visszatetsző, de miért is baj hogy ezzel el kell számolnod?? Nekem középiskola után kimondottan bűntudatom volt, ha egy tankönyvre vagy hasonlóra kérnem kellett... Még jó hogy el kell számolnod. Bocs ha nem ilyen válaszra számítottál...

25/N

2012. dec. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
81%
Nos én nekem mondjuk pénzt nem kell kérnem, mert egész nyáron dolgoztam, diák munkázok.. De még én is itthon élek a szüleimmel és nappali tagozatos vagyok.. Tehát lényegében ők tartanak el.. Én csak az egyebeket (bulizás, ruha, kaja, fodrász) fizetem... A viszonyom pedig velük: Elváltak a szüleim mindkettőjüket imádom.. Anyukámnak mindenről beszámolok, hova megyek, mikor jövök, ha nem találkozunk pl. éjszaka buli után akkor reggel elmesélem milyen volt... ha úgy alakul, hogy mégsem otthon alszom írok neki legalább egy sms-t.. Apukámmal ritkábban találkozok, de ha náluk vagyok részletesen elmesélem neki is mi történt velem, mi van a barátaimmal, sulival, munkával.. Örülök, hogy ilyen viszonyban vagyok velük, örülök, hogy ahhoz képest, hogy felnőtt vagyok, még mindig foglalkoznak velem és hálát adok az égnek, hogy megtehetem, hogy bulizzak, tovább tanuljak és a nyakukon lehetek még.. nagyon sokszor lelkiismeret furdalásom van emiatt, pedig nem okozom egyik oldalnak sem problémát, mert viszonylag jól élünk, azért próbálok én is segíteni..
2012. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem csak apám van.

Mivel alkesz és túl sokszor el..... a pénzt, ezért havi 20-at lead nekem, abból vásárolok.

Amúgy semmilyen a kapcsolatom vele, mivel állandóan részeg, amikor csak tud, így nem érdekel.

1 hónapja nem láttam. (reggel 10-re hazaérek páromtól, délután 4-kor elmegyek hozzájuk és ez így megy hétköznap, hétvégén páromnál vagyok, régen délelőtt otthon volt, ma már nem tudom mi van vele, soha nem volt ennyi munkája, legalább nem látom részegen)

2012. dec. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
33%

20 éves egyetemista vagyok én is, mégis honnan vennénk pénzt ha nem a szüleinktől? Örülök hogy adnak és nem lesz diákhitelem, még jó hogy itthon lakom. Sajnos nem vagyok olyan jó mint ti, mert nem dolgozom 3 műszakban nappali egyetem mellett, de nem is kell szerencsére. Még 4 évig 100% hogy egy vasat sem fogok keresni, ez van. De utána legalább többet.


Nekem ösztöndíjból van pénzem szórakozásra, ruhát/kaját/bérletet/mindent szüleim fizetnek és nem kérnek számon, felnőtt vagyok, nem idióta. Tudják hogy nem cigire költöm. Nem hiszem hogy be kéne számolnod. Ha kritizálja a ruháidat, menj anyukáddal vásárolni és vegyétek meg együtt, akkor azt hiszi hogy ő választotta és beleszólhat. Nem tudom mit csinálj, én normálisan öltözködöm...

2012. dec. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!