Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyesen tettem, hogy elmondta...

Helyesen tettem, hogy elmondtam anyának, a testvérem (20 éves) cigizik?

Figyelt kérdés
Nem azért tettem, mert szeretek árulkodni, elég hosszas megfontolás után mondtam el anyukámnak. Főleg azért tettem, mert még csak most próbálta ki a testvérem, 2-3 szálat szívott el, és ilyenkor még az ember nem szokik rá, és nem is szeretném, hogy rászokjon, mert egyrészt baromi drága, másrészt semmi szüksége nincs rá, az egészségével így is bajok vannak, nemhogy még ez... Valamint úgy gondoltam, ha már cigizni akar, szerintem joga van anyának is tudni róla, előbb-utóbb úgyis kiderült volna... Ti mit gondoltok erről, jól tettem vagy rosszul?
2012. dec. 23. 12:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen már a saját élete felől dönt, anyukád max. tanácsot tud adni neki.

Te hány éves vagy?

2012. dec. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Presy ***** válasza:
100%
Ha az egésségéért aggódsz akkor szerintem jól tetted , én is most leszek 20 nem gyújtottam rá és feleslegesnek is tartom . Nem ítélem aki dohányzik , de ha már eddig nem cigizett és amugyis beteges minek dohányozna. Anyuddal is próbáld megbeszélni ha testvéreddel beszél ne leszídja hanem tényeket közöljön hogy mennyibe kerül egy doboz cigi meg milyen betegséggel jár Pl : rák , érszükület.
2012. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
20 évesen erről hadd döntsön már ő! Te meg egy spiccli vagy.
2012. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 wartburg353s ***** válasza:
100%
Rendben van, hogy aggódsz érte, de hülyeség volt anyukádnak elmondani. Nem tudom, milyen a kapcsolatuk, kívánom, hogy ne legyen igazad, de szerintem annyit érsz el vele, hogy mostantól anyukád is ezen stresszeli magát, és esetleg jól összevesznek tesóddal. Úgy figyeltem meg, hogy az ember 20 évesen nem nagyon törődik vele, mi tetszik a szüleinek, és mi nem. Szerintem jobban tetted volna, ha inkább magad próbálsz beszélni vele erről, anyukád már tényleg nem tud mit csinálni, ha akar, úgyis rászokik, legföljebb ezentúl vigyáz majd, hogy kevesebbet tudj a viselt dolgairól.
2012. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Elítélem a dohányzást, de te attól még spicli vagy.
2012. dec. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 wartburg353s ***** válasza:
100%
bocs, elírtam, helyesen: ne legyen igazam
2012. dec. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
33%
Én a teádba hashajtót tennék, a zoknidat kibélelném kutyaszarral, az ágyadból kiszedném a csavarokat mielőtt ráfekszel, ha én a báttyád helyébe lennék.
2012. dec. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember!És mit tud vele csinálni az anyja?Maximum összeveszni vele.Ha eddig nem sikerült megértetni vele, mi jó és mi nem, akkor már késő.Majd a testvéred rájön a maga kárán.Egy 20 évest már nem szorul nevelésre.Te még igen!
2012. dec. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%

Én 14 évesen már vígan bagóztam, ráadásul kisebb testvérem volt és sosem árult be.

Akkor is mi lett volna szerinted? Ugyanúgy csináltam volna tovább.


Ő meg felnőtt ember, azt csinál, amit akar, ráadásul hadd próbálja már ki 20 évesen a cigit.


Rosszul tetted szerintem, de megértem, hogy jót akartál.

2012. dec. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%

Olyan dedós dolog ez az árulkodás.

Testvéred azt csinál, amit akar, elvégre felnőtt.

2012. dec. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!