Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem foglalkozik a...

Miért nem foglalkozik a kisfiával?

Figyelt kérdés

Több mint öt éve elválltam a kisfiam apukájától.

Vállásnál a kéthetes láthatásban állapodtunk meg a bíróságon.

A fiam apukájának mondtam hogy akkor látja a fiát,akkor viszi el amikor akarja,mert én úgy gondolom,hogy attól még hogy elválltunk a gyerek az övé is,és neki is joga van hozzá.

Szerettem volna ha az apa-fia viszony boldogan menne tovább,ahogy annak lennie kell.

Az apa pár nappal később felhívott hogy mi lenne ha maradnánk a kéthetes láthatásban,amin nagyot csodálkoztam hogy miért nem örül annak hogy akkor van a picivel,amikor akar.

A kéthetes láthatás ment egy darabig.Volt olyan is hogy lebeszéltük hogy elviszi hétvégére még az időpont is le lett beszélve,és már össze pakoltam a fiamnak és felöltöztettem.Sokáig vártunk de nem jött (1órát),aztán felhívtam,és akkor mondta hogy nem tud jönni.A fiam nagyot csalódott,mert menni akart.Sajnos ez sokszor előfordult.Egy idő után meg már egyáltalán nem is kereste,nem vitte el magával.

Próbáltam vele beszélni,hogy foglalkozzon a picivel,többszőr is.

Később új kapcsolata lett,majd új családja 2 gyerekkel.

A kisfiúval egyáltalán nem foglalkozik,rá se néz,és még telefonon sem hívja.

Ennek ma már 4 éve.

Most a fiam 6 éves és talán most kezdi jobban érezni az apukája hiányát.

Mondta nagyon szomorúan hogy nagyon hiányzik apa és úgy szeretné láttni!

A szívem majd meg szakadt ahogyan mondta.

Hál istennek itthon mindene meg van.Imádjuk egymást.Oviba jár,kiegyensúlyozott élete van.

Mindig azon vagyok hogy a lehető legtöbbett megadjam neki amit csak lehet,hogy boldog gyerek legyen.Ez az egy igen fontos dolog,ami beárnyékolja a boldogságát.


Mit tehetnék hogy ebben esetleg legyen változás?

Mint írtam beszéltem többszőr az apával,de nem mentem vele semmire!

Próbálkozzak,még,vagy ne?

Az sem jó ha tovább próbálkozom nem,mert olyan mintha rá szeretném erőltetni a gyereket?

Mit gondoltok erről a dologról?

Köszönöm a válaszokat!

Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok mindenkinek!!!!!!



2012. dec. 23. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne várjatok az apára. Én 24 éve várok, és egészen az elmúlt évekig képes voltam hitegetni magam h. majd itt lesz az ha kell, hiába lakott 3 utcányira 15 évig, hiába megyek én hozzá havonta, hiába minden, egyszerűen nem lehet rá számítani soha, és ez nem is fog változni.

Ilyen esetekben nincs más mint a "beletörődés" és egyzserűen megoldani mindent nélküle. Sokkal jobb mint csalódni újra és újra éveken keresztül...

2012. dec. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Hozzászóló!

Sajnálom hogy te is hasonló cipőben jársz!

Nekem csak az fáj hogy a pici fiam szomorú,hogy nem láthatja az apukáját!

Érte bármit megtennék,ami boldoggá teszi.

2012. dec. 23. 16:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hiány meg is marad sajna, de nyugodt lehetsz, eljön majd az idő amikor fordítva kéne, a gyereknek segíteni az apján. Egyszer ő is öreg lesz akinek segítség kell, akkor majd lehet törleszteni ugyan úgy ahogy ő teszi most...
2012. dec. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom tényleg a kisfiadat, nagyon rossz érzés lehet neki. Viszont nem tudsz mit tenni, ha az apja látni akarná, akkor nem kellene neked rimánkodnod. Vigasztald a kisfiadat és mondd neki, hogy sajnos ez igy alakult.
2012. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom,hogy így jártatok.

Hmm az egyik ismerősömék hasonló cipőben vannak ott sem látogatja keresi a gyerkőcöket az apuka.

A gyerekek már nem is várják.

Az anyuka is eljutott oda ,hogy megmondta a volt férjének ha eddig nem ment (pedig vártak rá) most már ne is menjen,csak felzaklatja a fiúkat.

Mondjuk rájuk sem bagózik az apuka.

Te azért ne add még föl(hivatkozz a kisfiú érdekeire) ,beszélj vele hátha észhez tér.

Ha nem akkor-nem.El kell engednetek sajna nincs mit tenni.

2012. dec. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez van. Minden lehetősége adott volt, hogy láthassa a fiát, sőt, volt, hogy helybe is vittem. Egyszer két és fél évig nem jött, aztán most meg már négy éve nem látta a gyereket, aki 12 éves, és ebből kiszámolható, hogy nem sokat találkoztak. Évekig próbálkoztam, de nem érdekelte a fia, és egy idő után én is azt éreztem, hogy erőltetem, mert rendszeresen kitért a találkozások elől, mindig volt valami indoka, hogy miért nem ér rá a gyerekre. Csak az utánam következő kapcsolatából született kislányát imádja. Őt neveli is, mert az anyjának nem kellett. Hiába ragaszkodtak volna egymáshoz a gyerekek is, konkrétan le se sz..ja a fiát. Mostanra én is eljutottam odáig, hogy ha megjelenne, úgy rúgnám ki, hogy lyukat ütne a Holdon. Nálunk még láthatás sincs megállapítva, mert úgy váltunk el, hogy nem jött el a tárgyalásokra, így nem lehetett láthatást sem megállapítani. Így aztán teljes joggal hajintanám ki, és az sem érdekel, hogy az apja, mert minden jogát eljátszotta arra, hogy apának lehessen nevezni.
2012. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!