Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ha 4 éves...

Mit tudok tenni ha 4 éves kislányom panaszkodik hogy apukája nem foglalkozik vele amikor elviszi és nevelö apukát jobban szereti?

Figyelt kérdés
2 éve mentünk külön apukával,részben pont ezért mert nem foglalkozott velünk,1 éve élek új boldog kapcsolatban.Párom és a lányom nagyon jól megvannak,sokat voltak is ketten a munka beosztásunk miatt és sokat törödik vele,sok helyre elviszi,elvisszük,igazi apuka nem igazán foglalkozik veĺe.egy este sírva mondta lányom hogy miért nem a párom az igazi apukája,mert apa nem foglalozik vele!én finoman próbáltam az apjával beszélni,de az agresszív viselkedëse miatt csak támadt és a lányunkkal is veskedett nála,hamar haza is hozta és länyom elmondta hogy lehülyězett minket és neki meg azt mondta ne menjen többé.
2012. dec. 15. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom,apuka nagyon felelősségteljes, ha a 4 éves kislánnyal veszekszik, mert ő nem foglalkozik vele.

Nem könnyű helyzet. Én mondanám a kislánynak, hogy apa szereti, csak máshogy, mert minden ember különböző, de nagyon hiányozna neki, ha nem találkoznának stb.

Apával meg próbálnék újra beszélni,de előtte megkérdezném, hogy képes-e rá felnőttek módjára, mert ha nem, bele se kezdjünk.

2012. dec. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
orulj neki hogy akivel tobbet van azt szereti!(neveloapukát)
2012. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezzel nem sok mindent lehet csinálni, mert neked kötelező láthatásra oda adnod de nem mondhatod meg, hogy mit csináljanak alatta.
2012. dec. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó!

Ne haragudj, de egy 4 éves gyerek igenis meg tudja mondani, hogy kivel érzi magát jobban.

Tény, hogy nincs egyszerű helyzetben az apuka, mert a nevelővel több időt tölt, de ki lehetne alakítani olyan kapcsolatot, ami megfelelő mindkét fél (gyerek,apa) számára és jó.


Ha hamarabb haza viszi és lehülyézi a többieket a gyereknek, az mióta manipuláció?

A kicsi érzi a feszültséget az apja részéről a többi szerette felé. Hidd el, nem kell ehhez az anyának nagyban közreműködni, a kicsiken csattan mindig az ilyesmi.

2012. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ditta323 ***** válasza:
86%
Egy négy éves gyerekről van szó. Megérzi a dolgokat és nem kell elfelejteni, hogy egy gyerek nem hülye. Nekem is elváltak anyumék és a nevelő apámat fogadtam el apámként. Anyu engem is odaadott láthatásra, de amikor sírva menekültem vérszerinti elől, hogy nem megyek vele, hagyjon békén akkor apu mondta, hogy ne is jöjjön többet. Ja hozzátéve nem neveltek ellene és nem manipuláltak. Amúgy az exedet érdekli a lánya? Mert ha nem meglehet beszélni, hogy ne fizessen utána, de ne is látogassa.
2012. dec. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Hát, én nem adnám oda többet akkor se, ha kötelező!

Erre egyáltalán nincs szüksége a gyereknek! Egyáltalán minek viszi el, ha nem foglalkozik vele, és csak veszekedni tud??

Ráadásul ha agresszív típus, nem lenne egy perc nyugtom sem, amíg vele van! Nem lehet bíróságra menni, hogy apuka többet ne láthassa a gyereket? Ebben a korban már meg lehet kérdezni a kislányt is, hogy szeretne e az apukájához menni!

Ja, és bocsánat, de gyerektartást nem a láthatásokért fizet valaki, hanem mert a másik szülőnek is kötelessége hozzájárulni a gyerekkel kapcsolatos kiadásokhoz, függetlenül attól,hogy kíváncsi e a gyerekére vagy sem!

2012. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó az Anya nem korlátozhatja az Apa láthatóságát.


Azért lásunk be ha egy 4. éves azt mondja, hogy nem foglalkozik vele az lehet csak azt jelenti, hogy huszadszor már nem állt neki vele társazni.

2012. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem 6 évesen jött el az a pont az életemben, mikor megmondtam apámnak, h nem megyek láthatásra. ekkor nagy elegánsan a gyerektartást is megszüntette önkényesen. vagyis inkább könyörögni kellett neki, h fizessen.


nem mondom, kicsit talán ellene neveltek, de annak oka volt. ott és úgy bacta át a családomat anyai részről, ahogy csak tudta.


jobb is, hogy ez történt, legalább engem nem tudott lehúzni soha. na, de ez most nem a tárgyhoz tartozik.


azt tudod tenni, hogy a gyerektartást továbbra is kéred apukától, mivel nem csak a te lányod, hanem az övé is. ha hepciáskodik a láthatás miatt, és a kislány továbbra sem szeretne menni, akkor bevonjátok pszichológus segítségét, és ad egy szakvéleményt arról, hogy apuka viselkedése váltja ki a kislány ellenérzéseit. aztán ha változik jó irányba, akkor újra lesz láthatás. ha nem, akkor elég ha csenget, de nem muszáj a gyereket összezavarnia.

2012. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne akkor az igazi apjához járnia a kislánynak?Szerintem nem törne össze tőle,ha többet nem látná.Így lehet,csak sokkal több sebet okozna neki az apja.Az ilyen jobb kizárni az életéből,mert sokkal kevesebb fájdalommal jár az,mintha egy felnőtt férfi szapulja.Az később nagyon betehet a kislánynak lelkileg.
2012. dec. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért azt nem kellene elfelejteni, hogy a kislány meg kicsi es két ferfi van az életében, akit apának tekint. Az egyikkel napi kapcsolatban vannak, együtt elnek, sok időt töltenek együtt, a másikkal X időszakonként találkozik. Be kell ismerni, hogy nyilvánvaló hátránnyal indul az igazi apuka. "A Pisti tudja hogy melyik a kedvenc játékok, a Pisti finom szendvicset csinál, a Pisti igy meg ugy" gondolom ez azért simán elhangzik a láthatáson a gyerektől, mert meg őszinte es nem gondolkodik. Apukanak meg kell menesztené, hogy a gyereknek Pisti a mérce es ezt bizony nem könnyű. Anyuka segíthetne egy kicsit.
2012. dec. 16. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!