Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért vannak a szüleim kibukva...

Miért vannak a szüleim kibukva, hogy én nem veszek részt a karácsonyi ünnepségben?

Figyelt kérdés
Írtózom ettől a gusztustalan, képmutató, marketing ünneptől. Ilyenkor az összes rokonom átmegy nagyanyámékhoz, mindenki jópofizik a másiknak, az év többi részében pedig nagyívben tojik mindenki a másikra. Megmondtam a szüleimnek, hogy inkább itthon pihennék (diákmelózom a tescoban, a múlthéten 7-ből 6 napot dolgoztam), nincs nekem kedvem az ilyenekhez. Erre a szüleim jönnek, hogy jaj milyen vagyok, mindenből kimaradok. Nem fogják fel, hogy engem ez nem érdekel.
2012. dec. 24. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Mert a családhoz tartozol, és szeretnek.


"Írtózom ettől a gusztustalan, képmutató, marketing ünneptől."

????

nem muszáj beengedni a marketinget és a médiát. egyébként én nem értem az embereket. ez az egyetzlen olyan ünnep, ami még a média szerint is az szeretetről és másokról szól. az év összes többi napján minden arra buzdít hogy magadra költ, mert megérdemled, és csak én-én-én-én. ez az ünnep szól arról, hogy másoknak adj, és máris mindenki fel van háborodva, esküszöm nem értem. nem is kell tkp ajándék, csak hogy egy kicsit együtt ünnepeljen a család, ha máskor nem, hát ekkor. és ettől máris képmutató lesz? inkább örülj, hogy van családod, élnek a nagyszüleid és szeretnek.


17L

2012. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már ne is haragudj, de egyedül én kevés vagyok ahhoz, hogy az egész rokonság fejébe verjem, a karácsony nem nyűgről kellene hogy szóljon. Anyám, apán tiszta idegbeteg a karácsonyi ajándékok miatt, a sütés-főzés miatt, seperc alatt elmentek többezer, többtízezer forintok, de a hitel az persze megmarad. Melósként is azt látom, mindenki többtízezres vackokat vesz egy olyan ünnepről, ami elvileg a szeretetről szól. Legalábbis te ezt írtad. Nekem nem magával az ünneppel van a bajom, hanem az emberek hozzáállásával.
2012. dec. 24. 12:39
 3/9 A kérdező kommentje:
És igen, ettől képmutató lesz. Mert az hogy az év többi részében le van sz*rva a rokonság, karácsonykor meg "jaaaj dejó hogy látlak", az szerintem képmutatás. És igen, gusztustalan, képmutató, marketing ünnep. És pont a média beszél szeretetről? Ne röhögtess már. Nyílván a szeretet miatt csábítanak a boltjaikba, hogy vedd meg a szemetüket akciósan, merthogy ezzel teljes a karácsony.
2012. dec. 24. 12:43
 4/9 A kérdező kommentje:
Filmet se tudok nézni, mert ezt a tetves fát is állítgatni kell.
2012. dec. 24. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
akármennyire nem tetszik, az 1. hozzászólónak igaza van. A karácsony a szeretet ünnepe. Igen, marketing fogás, ugyanúgy, ahogy a húsvét, nőnap, valentin, szülinapok és stb-stb. De abból csinálsz marketinget, amiből akarsz. Ha a karácsonyból nem akarsz marketinget, akkor nem kell. És már ne is haragudj, a mindenkibe te is bele tartozol, mert te is tojsz a másik fejére egész évben. Más is dolgozik, és nem diákmunkát. És mielőtt azt mondanád, hogy nem tudom, miről beszélek, én nem teszkóban, hanem ósanban dolgoztam, suli mellett volt, hogy éjfélig 5-6 napot. Mégis át tudtam menni anyukámhoz, rokonokhoz. Egy évben egyszer kibírod. Át kell menni, és megpróbálni úgy csinálni, mint aki élvezi, hogy ne b@szd el más ünnepét, ha már téged nem érdekel. És már ne is haragudj, de ahogy te beszélsz az ünnepről és a családodról, az a gusztustalan.
2012. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom a nézeted. Sajnos itt is az ajándékozásról szól minden és nem a szeretetről.


De én ezen változtattam. Kb. 19 évesen elhatároztam ,hogy márpedig mindenki úgy éli életét, ahogy jónak látja. Én őszintén fogom, és nálam a karácsony a szeretetről és családról fog szólni. Szépen elmentem a családi összeröffenésre és csak saját készítésű sütit ez volt az ajándék. Feldíszítettük a fát loptuk a szaloncukrot.


Eleinte lehurrogtak, de aztán fecskeként nyarat csináltam.


Ha nem akarsz ehhez asszisztálni ne asszisztálj. Legyen a karácsonyod olyan amilyen szeretnél. Eleinte furán fognak rád nézni, de aztán lehet jól is elsül.


Boldog Szeretetteljes Karácsonyt!

2012. dec. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a marketinget kihagyjunk, akkor is a legképmutatóbb ünnep.


Én szeretem a karácsonyt, sőt imádom. De sokaknál ez nem a szeretet, hanem a megjátszott szeretet ünnepe. Amit a kérdező is írt.


Szerintem az egész úgy logikus, hogy akit nem keresek év közben, azt a szeretet ünnepén sem keresem. Hisz ha szeretném, nem kellene karácsonynak lennie, hogy felkeressem.


Ráadásul ilyenkor mindig a szemétládákhoz kell igazodni. Ha van egy gonosz, utálatos rokon, akkor nézzük el neki, hogy sz@r ember, hisz karácsony van. Az persze ki van zárva, hogy a gusztustalan rokon megemberelje magát az ünnep kedvéért.


Ami meg még engem kiakaszt, és hála istennek, ez a legnagyobb gondom: a hal. Metafora lehetne az egész ünnepre. Én egész évben eszem halat. De ilyenkor MINDENKI halat eszik. Miért? Szeretik egyáltalán? Nem. Akkor vennék egész évben. Sok birka ember.


Ezért van, hogy én csak 2 emberrel ünneplem a karácsonyt, és nem érdekelnek a rokonok. Ha szeretnének velem találkozni, megtehetik márciusban is, amikor nincs ajándék a kilátásban.

2012. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

hát én meg a kérdezővel értek egyet, mintsem az első hozzászólóval

ömlik mindenhonnan a költsd a pénzed tonnaszámra felfogás és mindenki megy és veszi a sok felesleges marhaságot

csak mert KELL

én idén nem vettem semmit senkinek, ugyanis minimálbért keresek, azt pedig félre kell tennem, mert jövő hónapban költözünk el albérletbe párommal, így nehéz költekezni

mindegyis

de itthon is az idegbetegeskedés megy, a fa miatt, a kaja miatt stb miatt, minden miatt

majd megérkeznek a rokonok és közlik, hogy mennyire örülnek nekünk :D:D:D:D gondolom persze, mikor az év többi napján azt is elfelejtik, hogy létezünk

én pihenek, mert eddig végig dolgoztam, esetleg rendet teszek és megmosom a hajam, de szerintem ennyi

20L

2012. dec. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%

És mi van akkor ha mindenhol a pénz folyik? Költsd erre, költsd arra. Nem kell! A te pénzed, azt csinálsz vele amit akarsz. Ha te nem akarod, hogy a pénzről szóljon, akkor teszel róla, hogy ne arról szóljon. Azt meg le kell szarni, hogy másnál mi megy.

Én szeretek ajándékozni, és örülök, ha adhatok. Veszek ajándékot, vagy épp magam csinálom, együtt vagyok a családommal, a szeretteimmel. Karácsony előtt, vagy két ünnep között a rokonok idelátogatnak, örülünk egymásnak. Ami nem mindig így van..volt, hogy nekem is nyűg volt, hogy ó a francba, jönnek hétvégén, de mégis csak az unokatestvéreim és szeretem őket. A szülők meg olyanok amilyenek..


Igen, ma már minden a média, meg a pénz, meg a képmutatás, de ez nem jelenti azt, hogy eszerint kell élni.

Szóval igazat adok az első válaszolónak!

2012. dec. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!