Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőtársaim! Hogyan kell a...

Nőtársaim! Hogyan kell a hűtlenséget megbocsájtani?

Figyelt kérdés
Nagyon odaadó férjem van, akibe én is nagyon szerelmes vagyok. Olyan, amilyet kislánykoromban megálmodtam magamnak. Egész nap szinte a kívánságaim lesi, értünk él és dolgozik, figyelmes, kedves, a házaséletünk is kiváló. Sajátjaként neveli az én első házasságomból született gyermekeimet, gondoskodik mindenkiről és mindenről. Nincs káros szenvedélye, rajong értem, pedig öreg vagyok, csúnya és kövér. Minden jogos vagy jogtalan hisztimet csókokkal csillapítja. Már sok sok éve, naponta többször is elmondja nekem, mennyire szeret, fontos vagyok neki... Hát ő ilyen. Én meg egy bolond vagyok, aki mindezeket nem tudja értékelni, mert leragadtam egy lelki sérelmemen. A kapcsolatunk kezdetén ő csak kalandnak gondolt engem és mellettem több más hasonló kapcsolata is volt néhány hónapon keresztül. Aztán, mikor rájött, mennyire belémszeretett, aztán más hűséges lett hozzám, csak én kellettem neki. Persze ezt ő nem vallotta be csak úgy simán, minderre én derítettem fényt, mikor egy másik nő elkezdte őt zaklatni, miközben mi már rég házasok lettünk. Akkor vallotta be töredelmesen, hogy bár az első pillanattól érezte, hogy más vagyok neki, mint a többi, eleinte nem akart hozzám kötődni. (Idősebb is voltam, meg házas, míg ő nőtlen)..........Az eszemmel valahol meg is értem őt, de a szívem az folyamatosan fáj. Néha szinte beleőrülök a gondolatba, amikor elképzelem, mennyire becsapott annak idején, miközben már szerelmesnek vallotta magát. Nem tudom sehogy se magam túltenni ezen az érzésen. Tavaly szakítottam vele, elzavartam, egy másik férfival vigasztaltattam magam. 5 hónapon keresztül könyörgött, hogy fogadjam vissza. Sírt, naponta telefonált, a másik férfi létezését figyelmen kívül hagyta. Azóta sem tett semmilyen bántó megjegyzést az akkori viselkedésemre. 5 hónap szenvedés után újrakezdtük, azóta tán még inkább rajong értem. Könyörög, hogy ne gondoljak a múltra, csak a szép , boldog közös jövőnket lássam. Én meg erre képtelen vagyok. Leragadtam a sérelmeimnél, és tudom, hogy ezzel csak magamnak és kettőnknek ártok. Bántom őt, állandóan felelősségre vonom, szemét vagyok tudom, de nem tudok uralkodni azon a fájdalmon ami a szívemet mardossa. Mit tegyek? Ha azt mondjátok, beteg vagyok, igazatok van. De hogy segítsek magamon? Hogyan dolgozzam fel? Mit tegyek? Szidjatok össze! Segítsetek!
2009. aug. 24. 12:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ennyire a múlttal törődni?.. nem tudom.. én örülnék, h valaki már így rajong értem..az h régen mi volt, ami azóta ha jól látom kicsit sincs jelen.... nem hiszem h neked ez a bajod... vmi komolyabb baj van a fejedben, ha nem kell az a pasi aki a csillagokat is lehozná neked az égről :S
2009. aug. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne nézd le magad, hogy milyen vagy.MEgbocsájtani nem tudom lehet e, de mivel mindig a kedvedben jár, érezteti veled, hogy szeret, stb, akkor nincs probléma.Kapcsolat elején nem kellett volna igy viselkednie az igaz, de szerintem nagyon megbánta.És tényleg nagyon szeret téged, és csak a jövőt nézd.Tudom, nehéz, de ettől nem lesz jobb, hogy folyton "idegeskedni"fogsz a multon.

Ja, és bocsi hogy tegezlek :))

17/L

2009. aug. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyan ez volt. De mit tehetsz? Két dolgot. Vagy lezárod magadban és együtt maradsz vele vagy nem záord le és otthagyod.


Èn házas voltam még mikor vele megismerkedtem. Ö azt mondta neki nincs senkije sem már 1 éve szakított az ex-el. Aztán otthagytam a volt férjem és össze költöztünk, minden boldogság volt mikor 2 évre rá a sógorommal beszélgettünk aki nem tudta hogy én nem tudtam hogy a páromnak meg volt az elején az exe. Kiborítottam a bilit, és nem az fájt hogy neki volt akkor valakije hanem a hazugságok. De aztán túltettem magam rajata, és nem hisztizek miatta többet.

2009. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

elmondom hogy egy ilyen helyzet után énis bizalmatlan lennék. Mégpedig azért mert ha valaki kezdettől nem gondolt komolyan, csak később jött rá, hogy akkor ez lehet komoly is, az ugyan így meg tudja magát gondolni ellenkezőleg is.

Viszont azért ennyi idő után, több bizalmat adnék neki, nem százszázalékosat, de ha vele akarsz lenni, márpedig ez a te döntésed volt, akkor el kell fogadnod hogy ez volt, ha meg nem tudod, kár volt hozzámenni.

2009. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
13.39. Mivel nyugtattad le magad?
2009. aug. 24. 12:43
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy kapcsolat véleményem szerintem nem úgy indul, hogy holtomiglan-holtodiglan. Amikor a férjemmel megismerkedtünk, azonnali SZIMPÁTIA alakult ki közöttünk és úgy gondoltuk, hogy elég jó ember a másik ahhoz, hogy megpróbáljuk a kapcsolatot kialakítani. Az első időben nem is mondtuk egymásnak és nem is éreztük, hogy szerelemmel szeretjük egymást. Aztán kialakult a nagy szerelem, ami azóta is tart. Lépj túl a múlton, hiszen azóta a férjed bebizonyította, hogy téged szeret, hiszen lépett, szakított a többi "vetélytárssal", azóta is nézi minden óhajodat! Szerintem az, hogy szeret, mindennél többet jelent!
2009. aug. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Hozzáteszem, hogy alapvetően azt vallom, a megcsalást nem lehet megbocsájtani, de én ezalatt azt értem, hogy egy komoly, őszinte kapcsolatban nem tudnám megbocsájtani. A férjemmel mindketten így gondoljuk, ha bármelyikünk félrelépne (szerencsére szó nincs ilyenről, remélem nem is lesz), akkor a másik nem tudna megbocsájtani neki.
2009. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát megint bejött az a jó régi mondás, hogy jódolgában vész meg a kutya is. (Bocsi a hasonlatért!) Egy megoldás van, ha mellette akarsz maradni: mégpedig hogy leülsz egyszer magadban a sarokba, jól kibőgöd magad, és tiszta lappal indultok. Nem szabad felhánytorgatni, és folyton visszanézni, hanem csakis előre! Ha ennyire tökéletes a pasi, akkor mit akarsz? Váltani, és kifogni egy undok, agresszív semmirekellőt, aki nem segít a háztartásban, stb. Szóval ha meg akarod tartani, akkor nem kellene folyton a szemére hányni, mert egyszer csak megunja, fogja magát és megpattan. Akkor aztán sírhatsz utána.
2009. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal,és még ki is egészíteném valamivel!

Mégpedig azzal,hogy amit te tettél,inkább számít megcsalásnak,hűtlenkedésnek!

Egy nő házassága alatt összejön egy másik férfival...teljesen mindegy miért,az igenis megcsalás!

De az,amit ő az elején tett,szerintem még nem igazán számít bele.Biztos,hogy nagyon rossz érzés,és nehéz lehet elfelejteni,de azóta ő számtalanszor bizonyított!És soha nem emlegeti fel neked a múltat,pedig neki több oka lenne rá,hisz már házasok voltatok!

Úgyhogy szerintem becsüld meg ezt a férfit,és vigyázz,nehogy túl késő legyen,mert akkor meg azon sírnál..!

Ja,és azért felmerül bennem a kérdés,hogy te mennyire szereted a férjedet,hogy amikor kiderült ez az egész dolog,annak ellenére,hogy mennyire csodáltos a kapcsolatotok,egy másik férfinál keestél vigaszt...!

Szerintem ha egy tényleg jól működő kapcsolatban él valaki,és felmerül egy (ráadásul régi) probléma,akkor nem ez lenne a megoldás!

2009. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az hozzászólókkal egyetértek abban, hogy a megcsalást nehéz megbocsátani és feldolgozni és jelenre kell koncentrálni, nem szabadna folyton múltra, azaz sérelemre gondolni, mert ez elrontja az egészet! Írtad, hogy a kapcsolatuk elején rajtad kívül volt néhány barátnője, szerintem ez megbocsátható. Mert amikor párommal összejöttünk, én nagyon szerelmes voltam belé, ő annyira nem, de mostanra nagyon szeret engem. Eleinte rosszul esett, hogy az elején annyira nem volt oda értem, de rájöttem, hogy a kapcsolatnak félnek kell idő, hogy megismerje a másik felet!

Ha nagyon szereted a férjed, bocsáss meg neki, sírd ki magad! Néha meg kell tanulni megbocsátani valakinek!

2009. aug. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!