Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kapcsolat mennyit bír el?...

Egy kapcsolat mennyit bír el? Meddig lehet megbocsájtani? Mikor van az, hogy állj! Tovább nem bírom elviselni a hazugságokat, problémákat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 11:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
ezt szerintem csak te érezheted, erre nincs mértékegység
2011. szept. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Lehet, hogy ezzel egyedül vagyok, de nálam az első hazugság a határ. Én annyira úgy vagyok vele, hogy a tökéletes, 100%-os őszinteségre épülhet csak igazi kapcsolat, és egy kis hazugság elég, hogy elvesszen a bizalom, onnantól meg tök mindegy
2011. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy kapcsolat nagyon sokat is elbír, ha erős.. Ha gyenge, akkor nem.. Mindenkinél más és más az a határ, amit képes/ hajlandó elviselni. Szerintem egy megcsalással 100%-ig véget kell vetni a kapcsolatnak, de van, aki szerint több is megbocsátható...


Hazugság, füllentés.. Attól függ miről, mikor, hogyan, mit, mennyiszer ... A problémákat meg lehet/kell oldani együtt, ha szeretitek egymást. Ha nem szeretitek egymást, nem kell együtt lenni, nem kell elviselni semmit sem...

2011. szept. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét mértékegység nincs, de felsorolok pár dolgot amit én már nem bocsátanék meg.

4. Nemtörődömség. (Nem lehet megbeszélni vele fontos dolgokat amik erősen vagy valamellyest hatással vannak a minennapjainkra, kettőnkkel kapcsolatban).

3. Fontosabbak a haverok. (Kocsma, játékgép, bulik rosszabb esteben kábszer).

2. Nincs velem a bajban, ha beteg vagyok, ha bánat ért stb.


1. Megcsalás.


Ez a 4 dolog egyike is elég ahhoz, hogy egy párkapcsinak mindörökre vége legyen vagy sebet szenvedjen, ami évekig vagy életük végéig ott kisértsen.

23/N

2011. szept. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előzőekkel, nincs mérték, neked kell tudnod. én az exemnek milliószor, és millió dolgot megbocsátottam, és nem tanult belőle. féltékenységet (de úgy, hogy köszöntem valakinek az utcán, egyből azzal jött, hogy ő is megvolt? exekre főként féltékeny volt). hisztiket, hogy ha nem tetszik neki valami, rögtön elköltözik, hogy a rezsire félretett pénzt elszórta, "majd lesz valahogy" felkiáltással, hogy a sárga földig leitta magát, hogy nem értette meg, hogy a tanításhoz fel kell készülnöm az órákra, nincs vége azzal, hogy kijövök az osztályteremből, hogy vizsgára tanulni kell, stb. stb. olyan is volt, hogy hazugságon kaptam, de valami totál lényegtelen dologban. ha ebben hazudik, hogy bízzak meg benne, hogy fontos dolgokban igazat fog mondani?

ha nem tudod elviselni, hagyd ott.

2011. szept. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Gondola válasza:
100%
Attól is függ szerintem milyen jellegű a hazugság,a gond.Ha folyamatosan hazudozik,vagy megcsal,ezzel megaláz téged,s én a helyedben nem maradnék vele.Egy kapcsolat elsősorban bizalomra kell,hogy épüljön,ha nem mond el mindent,az nem baj,mert természetesen mindenkinek szüksége van egy kis titokra vagy hogy írjam,de ha az téged érint,akkor közöd van hozzá,s bármi is az,ha nem mondja el,akkor nem tisztel téged.Az sem mindegy miről hazudik.Pénz,ivás,játékgép,nő,férfi,mert van,amin lehet segíteni van,amin nem.Milyen mértékű az a hazugság,milyen rendszeres?Lány vagy vagy fiú?Gondolom lány.
2011. szept. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

2 dologra kértem meg ami nekem nagyon számít és fontos. Folyamatosan hazudott benne, mindig titkolta. Sokszor megbeszéltük, egy kis idő eltelt akkor normális volt, de utána megint folytatta... Aztán megbocsájtottam, megbeszéltük és megint kezdődött elölről. 3éve folyamatosan ez megy.Már nem bírom elviselni.

Ma reggel megint kiderült amiben folyamatosan hazudik. Nem tudom megint megbocsássak-e vagy örökre vessek véget...

2011. szept. 4. 12:06
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Megbocsájtáson azt érted, hogy áltatod magad a következő szemétségéig, hogy megváltozhat egy alapvetően jellemhibás felnőtt ember?
2011. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy megbocsátottam neki azt amit tett, és megígérte, hogy soha többet nem fog ilyet tenni. Én hittem neki, de úgy néz ki hiába. Nem áltatom magam, csak naiv voltam, vagyok.
2011. szept. 4. 12:23
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fog megváltozni, ezt valahol Te is tudod, az ilyen ígérgetős típusú jellemhibás emberek csak romlani szoktak. Félsz lépni.
2011. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!