Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nőtársaim! Hogyan kell a...

Nőtársaim! Hogyan kell a hűtlenséget megbocsájtani?

Figyelt kérdés
Nagyon odaadó férjem van, akibe én is nagyon szerelmes vagyok. Olyan, amilyet kislánykoromban megálmodtam magamnak. Egész nap szinte a kívánságaim lesi, értünk él és dolgozik, figyelmes, kedves, a házaséletünk is kiváló. Sajátjaként neveli az én első házasságomból született gyermekeimet, gondoskodik mindenkiről és mindenről. Nincs káros szenvedélye, rajong értem, pedig öreg vagyok, csúnya és kövér. Minden jogos vagy jogtalan hisztimet csókokkal csillapítja. Már sok sok éve, naponta többször is elmondja nekem, mennyire szeret, fontos vagyok neki... Hát ő ilyen. Én meg egy bolond vagyok, aki mindezeket nem tudja értékelni, mert leragadtam egy lelki sérelmemen. A kapcsolatunk kezdetén ő csak kalandnak gondolt engem és mellettem több más hasonló kapcsolata is volt néhány hónapon keresztül. Aztán, mikor rájött, mennyire belémszeretett, aztán más hűséges lett hozzám, csak én kellettem neki. Persze ezt ő nem vallotta be csak úgy simán, minderre én derítettem fényt, mikor egy másik nő elkezdte őt zaklatni, miközben mi már rég házasok lettünk. Akkor vallotta be töredelmesen, hogy bár az első pillanattól érezte, hogy más vagyok neki, mint a többi, eleinte nem akart hozzám kötődni. (Idősebb is voltam, meg házas, míg ő nőtlen)..........Az eszemmel valahol meg is értem őt, de a szívem az folyamatosan fáj. Néha szinte beleőrülök a gondolatba, amikor elképzelem, mennyire becsapott annak idején, miközben már szerelmesnek vallotta magát. Nem tudom sehogy se magam túltenni ezen az érzésen. Tavaly szakítottam vele, elzavartam, egy másik férfival vigasztaltattam magam. 5 hónapon keresztül könyörgött, hogy fogadjam vissza. Sírt, naponta telefonált, a másik férfi létezését figyelmen kívül hagyta. Azóta sem tett semmilyen bántó megjegyzést az akkori viselkedésemre. 5 hónap szenvedés után újrakezdtük, azóta tán még inkább rajong értem. Könyörög, hogy ne gondoljak a múltra, csak a szép , boldog közös jövőnket lássam. Én meg erre képtelen vagyok. Leragadtam a sérelmeimnél, és tudom, hogy ezzel csak magamnak és kettőnknek ártok. Bántom őt, állandóan felelősségre vonom, szemét vagyok tudom, de nem tudok uralkodni azon a fájdalmon ami a szívemet mardossa. Mit tegyek? Ha azt mondjátok, beteg vagyok, igazatok van. De hogy segítsek magamon? Hogyan dolgozzam fel? Mit tegyek? Szidjatok össze! Segítsetek!
2009. aug. 24. 12:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14:24 hozzászóló vagyok! A férjed megbánta, de már azóta elvett téged feleségül, gyereketek születtek. Miért kell felrúgni házasságot ilyen régi sérelemért, ami házasságotok előtt volt...
2009. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olvasd végig, amiket írtál...

Megkapod a választ.

Ha azt nézzük nem is csalt meg, hiszen még csak úgy voltatok és te foglalt is voltál.

Ne pörgesd magad ezen. Az ilyen aranyembereket meg kell fogni nem azt az egy- két bakiját a szemére hányni.

2009. aug. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi van? Idősebb is voltál (oké) nade házas!? Gondolom te is csináltál pár doglot a férjeddel, de ha nem, akkor sem hánytorgathatod ezt fel neki sztem. Férjnél voltál, és aki kikezd egy férjes asszonnyal annak a nőnek gondolnia kell arra is hogy van más is neki. De örülj annak hogy most nincs. És az hogy öreg vagy, csúnya és kövér? Fogyj le pár kilót, és hozdd ki magadból a legtöbbet, mert ez a legkevesebb amit egy boldog párkapcsolatban levő pár megtehet a másikért.
2009. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nézd egy ember vagy ilyen vagy olyan. Vagy túl tudja tenni magát dolgokon vagy nem. Én pl. tudom, hogy nem tudnám. Mindig, még évekkel később is a fejéhez vágnám,amit csinált, és ezzel megmérgezném a kapcsolatot. Tehát, még ha vhogy meg is bocsátanék neki, akkor sem lenne már nyugalom. Én többek között ezért mondtam meg a férjemnek, hogy ha egyszer félremegy és lebukik, nem fogom megbocsátani. Nem azért mert nem szeretem (az ugye pikk-pakk nem múlik el), hanem mert utána minden pici vitánknál a fejéhez vágnám. Én ismerem magam, tudom, hogy ilyen vagyok. Nem lenne értelme. De van olyan barátnőm, akit megcsalt a férje, lezárták, megbeszélték, újra kezdték, és soha nem hozzák fel. Ő meg ilyen. Ő ezt eltudta rakni abba a bizonyos fiókba. Szóval ezt neked kell tudni, hogy te milyen vagy. Ha most lezárod, és visszaengeded, akkor zárd le végleg, ha meg úgy érzed, erre nem vagy képes, akkor felesleges újrakezdeni.
2009. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!