Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a gyerekedet...

Mit szólnál, ha a gyerekedet a legjobb barátj/barátnője rá akarná beszélni, hogy egy egyetemi szakra menjenek?

Figyelt kérdés
Helyzet:lányom orvosira akar menni,minap itt volt legjobb barátnője,és azt mondta,hogy orvosira ne menjen,mert mit fog vele kezdeni,miért nem megy inkább kulturologiára,mert ő is oda kar menni,aztán rá akarja beszélni azóta a lányomat,hogy ő is menjen kulturologiára egy olyan városba,ami 100 kilométerre lenne tőlünk,orvosi meg jóval közölebb,és érdekli is a lányomat.
2012. dec. 25. 12:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy egy 18 éves lánynak legyen már annyi esze, hogy nem a barátnőjétől teszi függővé a jövőjét. Én is egyetemválasztás előtt állok, de eszembe sem jutott, hogy a barátnőim miatt máshova menjek tanulni.

Nem lehet, hogy a lányod igazából csak miattatok akar az orvosira menni? Szerintem ülj le vele, és beszéljetek a jövőbeli terveiről őszintén.

2012. dec. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

"feleslegesnek tartja ezt a szakot,mert szakmát nem ad"


Akkor meg miről beszélünk? Kedves kérdező, igazán nem akarlak megbántani, de akkor te alaposan túlliheged ezt a dolgot, és csak - az érthetetlen - dühödet akarod itt kitölteni...

2012. dec. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
91%

Mit tótozol te balfax? Magyar nemzetiségű szlovák állampolgár. Nem hallottál még ilyenről? Attól még nem lesz tót, hogy oda született. Picit mélyedj el a történelemben, van olyan idős ember, aki három ország állampolgára is volt életében, pedig sosem tette ki a lábát a szülőfalujából. Azzal én sem értek egyet, hogy szavazati joga legyen a határon túli magyaroknak, mert szerintem egy országról az döntsön, aki maga is abban az országban él (más farkával a csalánt effektus). Viszont nem tudom, hogy téged miért bánt, hogy egy magyar nemzetiségű, magyar anyanyelvű, de Szlovákiában született ember egy magyar oldalt látogat? Mielőtt nekem esnél, hogy én is biztos tót vagyok vagy román, jelzem, hogy magyar vagyok, Magyarországon születtem. Viszont vannak rokonaim Szlovákiában, olyan határ menti faluban, ahol az öregek meg a kicsi gyerekek nem is tudnak szlovákul, mert otthon egyáltalán nem használják, színtiszta magyar falu. A fiamnak meg van olyan barátja, aki Romániában született, Marosvásárhelyen, (ami azért alapvetően egy magyar város) hatéves koráig az óvodában azt kapta, hogy mocskos magyar, aztán mióta ideköltöztek Magyarországra, azt kapja, hogy mocskos román. 19 éves, lassan megtanulja feldolgozni, de valaki attól nem lesz magyarabb, ha a másikat bántja valamiért, amiről nem tehet.

A kérdezőnek meg annyit mondanék, hogy ha a lányod ennyire nem értékeli a kulturológia szakot semmire, ráadásul diákmunkázik, tudja a pénz értékét, akkor nyilván nem fog egy általa semmit sem érő szakra menni sok pénzért.

2012. dec. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogyha ilyen könnyen lehet befolyásolni a lányodat elég nagy baj...Engem senki nem tudott eltántorítani, gimi 2. osztálya óta az szerettem volna lenni, ami végül lettem. Imádnám is a szakmámat, csak sajnos még nem tudtam elhelyezkedni...


A lányod ne azért menjen egyetemre mert a bnő, hova megy. Nekem már akkor is megvolt a párom, mikor elkezdtük az egyetemet és (mivel nem volt egy városban a két szak) bevállaltuk a 150 km távkapcsolatot, 3 évig. Mert vannak álmaink...

Az orvosi nem játék, hosszú idő, türelem, kitartás kell hozza. Ha csak így áll melléje nem tudom mi lesz belőle

2012. dec. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy egy normális 18 éves lány, aki ráadásul orvosira akar menni, nem hagyja magát befolyásolni.
2012. dec. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!