Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha apám alkoholista?

Fecske35 kérdése:

Mit tegyek, ha apám alkoholista?

Figyelt kérdés
Sokszor jön haza részegen és már úgy érzem alig szeretem. Ünnepnapokon a legrosszabb,akkor még 2x annyit iszik és én már nem bírom.Egyszer egy baleset is fordult már elő anyum szóba hozta és megütötte anyumat de mivel 14 éves vagyok nem tudom mihez kezdjek pls. segítsetek

2012. dec. 25. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Anyud váljon el, majd költözzetek. Mást nem lehet csinálni, mert leszokni nem fog:(
2012. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De anyum még mindig hiszik abban hogy meg tud változni és egy kicsit még én is reménykedek...
2012. dec. 25. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
hát ha nem olyan durva még a dolog, akkor én még várnék, hátha.. de ha eldurvul a dolog, pl téged is többször megüt mikor ittas állapotban van, és anyuddal sem bánik jól, még addig hagyjátok el míg nem késő! lehet hogy furán hangzik, de van egy ismerős család, ahol így kezdődött a dolog, 3 éven belül meg rettegésben tartotta a családot késsel fenyegette a gyerekek anyját a gyerekek szeme láttára stb..és lehet, hogyha anyud elválik tőle és elköltöztök, akkor valószínű előbb rá fog döbbenni, mekkora hibát követett el, és megváltozik, viszont ha nem változik meg e cél érdekében, akkor nem is fog soha. most jelen állapotban azt hiszi minden rendben van, asszony mellettem, meg a gyerek is, nincsen semmi gond.
2012. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Átérzem,én is így nőttem fel.De ha már most úgy érzed,hogy nem szereted,akkor lesz ez még rosszabb is,mármint a kiábrándulás már csak nagyobb lesz.Kicsi az esély,hogy egy ilyen ember megváltozzon,lehet,jobb lenne,ha anyukád még idejében észhez térne és elválna,hogy legalább a fiatalságod további részét,amit otthon töltesz,ne keserítse meg ez az egész.
2012. dec. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mióta iszik apukád?
2012. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Őszintén sajnállak, én is így nőttem fel. Apám is masszív alkoholista volt harminc éven át. Aztán jött a szívműtét, rák, agydaganat, és az ivás kényszerűségből abbamaradt. Azóta telnek az évek, de a természete ugyanolyan elviselhetetlen, mint régen. Mogorva, magának való lett, minden apróság idegesíti, nem tudja elviselni a gyerekeit, unokáit, soha nem volt családcentrikus. Nincs ünnep, minden napja ugyanolyan sivár, anyámat is lassan kikészíti. Öröm hazalátogatni.
2012. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Öröm hazalátogatni"...ja ez ismerős nálunk is.


Abbahagyni nem fogja csak egyre rosszabb lesz, és élhetsz majd évekig lelki terrorban, plusz idővel a barátok is el tudnak távolodni....plusz te leszel a "szar" (meg mindenki más csak ő az isten) akármit teszel.


Nálunk anyukám nem kötözött el, én már leléptem, de ő is azt mondja hogy ha újracsinálhatná, már lépett volna 25 évvel ezelőtt.

2012. dec. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez csak egyre rosszabb lesz.
2012. dec. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!