Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hónapok óta munkanélküli...

Hónapok óta munkanélküli férjem folyton követelődzik, hogy adjak neki pénzt erre-arra én pedig alig tudom beosztani a keresetemet, semmi luxus nem fér bele, mit tegyek a férjemmel?

Figyelt kérdés

Úgy munkanélküli,hogy bejelentett állása nem volt ,de dolgozott,csak sorozatban úgy járt,hogy nem fizették ki és nem jelentették be,sajnos nem sikerül lassan egy éve új munkahelyet találnia.


Utálom a konfliktust és rendkivűl megvisel,hogy a férjem állandóan elégedetlenkedik és nem érti meg,hogy NINCS pénzem szinte még a legfontosabb dolgokra sem,nemhogy állandóan üdítőt,húst vegyek és fizessem a mozit ,mert el akarja vinni a kisfiúnkat.


Már arra gondoltam,hogy olyan nagy a nyomás rajtam,hogy elküldöm a férjemet,hogy nyugtom legyen.


Hatalmas anyagi bajban vagyunk az ő munkanélkülisége miatt és még neki vannak luxusigényei,ahelyett,hogy belátná a helyzetet.


2012. dec. 26. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

elég idióta lehet, ha egy ilyen egyszerű dolgot nem tud belátni...

ülj le vele mondd meg neki hogy keresel x forintot ebből ennyi meg annyi megy el a rezsire kajára stb és egyszerűen NINCS több pénz.

2012. dec. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 eric_one ***** válasza:
24%
ez nem úgy szól hogy jóban-rosszban? egészségben-betegségben? gazdagságban-szegénységben? Nem értek egyet azzal hogy el akarod küldeni a gyermeked apját, talán a kommunikáció sokat segítene...
2012. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Mindig csak adott dolgot szeretne nagyon és utána majd spórolni ,most például hívott,hogy éjszakásműszak után reggel vegyek 6 másfélliteres üdítőt,mert holnap jönnek az édesapjáék vendésgségbe,hiába mondtam neki,hogy de hiszen apukádék csak ásványvizet fogyasztanak és főzök egy finom teát is,besértődött,hogy milyen vendéglátás lesz ez.Majd akkor őnála van pénz még és elmegy ő megvenni amit akar .


Az üdítőt közül 3 liter cola legyen...egyébként cola-függő ,de kizárt,hogy én megvegyem neki a napi másfél liter colát,mint amit ő idáig megvett magának.


Muszály bekeményítenem ,4 hónap után egy fillér nélkül jött haza Németországból,míg én eközben a saját béremből fizettem mindent,láttam el a gyerekeket,nagyon megtanultam spórolni,de nagyon számítottam arra,hogy karácsonyra majd hoz pénzt ,erre közölte ja bocsi itt is átvertek,nem tehetek semmit...

2012. dec. 26. 21:45
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

eric_one válasza:


ez nem úgy szól hogy jóban-rosszban? egészségben-betegségben? gazdagságban-szegénységben? Nem értek egyet azzal hogy el akarod küldeni a gyermeked apját, talán a kommunikáció sokat segítene...


A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.


De úgy szól, ha a másik is partner benne. Az nem állapot, hogy ő nem keres, de követeli a plusz kiadásokat. Együtt kell takarékoskodni a bajban!

2012. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

A gyerekek rajonganak érte...csak már tehetetlenségemben írtam,hogy elküldeném.


Ő folyamatosan keres és folyamatosan dolgozik,nyáron 3 hónapot erőműben,nem fizették ki,majd mivel itt nem talált kiment Németországba 4 hónapig több helyen dolgozott,de egy fillért nem tudott hazahozni,mert mindenhol átverték.


Sajnálom is valahol...

2012. dec. 26. 21:49
 6/14 A kérdező kommentje:
22.én jött haza Németországból 25 kilót fogyott.
2012. dec. 26. 21:50
 7/14 A kérdező kommentje:
Még én szégyenlem magamat,hogy nem tudom neki megadni amire vágyik,rendkívűl feszélyez,hogy követelődzik.
2012. dec. 26. 21:51
 8/14 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem inkább hálát adhatnál az égnek, hogy van egy férjed akivel az a legnagyobb probléma hogy szeretne kólát inni, vagy néha elvinni a közös gyereketeket moziba.

És ezt nem bántásként írom.

De mindenhol azt látom, hogy a férj vagy caajozik, vagy direkt kerüli a munkát, vagy elissza a pénzt, vagy terrorizálja a családot.

A te férjed pedig becsületesen dolgozik, azért belegondolhatnál, mit élhetett át németországban, az ember nem dob le viccből 25 kilót...

Most sajnos egy ilyen szemét világot élünk, a munkáltatók nem jelentik be a dolgozókat, mert tudják jól hogy így is akad aki elvállalja, mert a szükség nagy úr. Aztán még át is verik őket. De erről nem a férjed tehet.

És mivel régen jobban éltetek, megszokta hogy van hús, van kóla, és néha belefér egy mozi. És mint tudjuk, lejjebb adni mindig nehezebb a színvonalból. Szépen rá kéne vezetni az új "életformára", nem pedig rögtön azon gondolkodni hogy kidobod.

Ráadásul úgy írsz, hogy a pénzt, amiből jelenleg él a család, a te saját pénzedként emlegeted. Oké hogy most te vagy az egyetlen kereső, de könyörgöm, egy család vagytok! Összekötöttétek az életeteket, és közös gyereket is vállaltatok. Ezen a szinten már nincs helye az "enyém-tiéd" dolognak!

Most épp az a helyzet, hogy a te fizetésedből éltek, mert a szükség így hozta. Még fordulht a kocka, megeshet hogy valamikor a jövőben neked nem lesz állásod, neki pedig igen. Akárhogy is alakul, azt senki sem mondta hogy egy családot fenntartani habos torta. Lesznek még rossz idők, de nem az az élet rendje hogy ilyenkor az ember faképnél hagyja a másikat. Össze kell fogni, ha sz.rban vagytok, akkor még jobban, mint valaha! Hidd el hogy többre mentek vele, ha egy családként próbáltok kilábalni a nehéz időszakból, mintha elkezditek marni egymást a pènzügyek miatt.

2012. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 eric_one ***** válasza:
89%
Az anyagi nehézségek igazán megpróbálják a kapcsolatokat, pedig valahol ilyenkor, ilyen helyzetekbe kellene egymásnak támaszt nyújtani. Beszéljétek meg, hogy nagyon be kell osztani azt ami van stb... Örülök hogy változott a véleményed, hidd el nem megoldás a szétválás.
2012. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!Sokat jelentett amiket írtatok,érett gondolkodású ,megfontolt,tapasztalt válaszolóknak tűntök .


Olyan nehéz ,hogy ennyire reménytelen,kilátástalan a jövőnk,pedig itt a két gyönyörű gyermekünk :-( és az ember tehetetlen ,nem is jogos ,hogy a férjemre haragszom emiatt igazatok van .


Régebben azt vehettünk amit szerettünk volna,még szerencse,hogy 200.000 körül keresek és így azért ha nehezen is ,de mindent befizetünk.

2012. dec. 26. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!