Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki már évek óta munkanélküli,...

Aki már évek óta munkanélküli, család tart el, vagy máshogy oldod meg?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy fórumon, hogy sokan írták, hogy egy-két év múlva találtak állást.. De addig az egy-két évig hogy fizetik az emberek a rezsijüket, stb.. Szülők adnak? (mert az álláskeresési csak max. 3 hónapig jár ugye). Vagy dolgoznak feketén valamit? Én 4 hónapig voltam munka nélkül, és elment az összes tartalék pénzem, nem tudom mi lett volna, ha 1-2 évig 'húzom'... Most spórolás van ezerrel... nem nyaralásra, hanem ha legközelebb ilyen helyzet adódna...
2012. dec. 10. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Párom tart el, szerencsére még spórolni is tudunk a fizetéséből. 23/N
2012. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapja vagyok munkanélküli, ebből adódóan a havi bevételem 0 forint. Jelenleg a párommal albérletben élünk, ő dolgozik, és a szüleim amivel csak tudnak támogatnak minket. Ami volt tartalék pénzem az mind elment a kaucióra. Mi már húzni se tudtuk a dolgokat, hogy majd idővel ha lesz munka akkor összeköltözünk, mert 4 évig távkapcsolatban éltünk és heti egyszer tudtunk néhány órát találkozni. Úgyhogy dönteni kellett, vagy nem folytatjuk ezt így tovább mert ki tudja meddig nem lesz munka, vagy összeköltözünk, de vállaljuk a következményeit mégpedig azt, hogy nem biztos, hogy egy fizetésből is megélünk majd. Holnap megyek ismét interjúra, talán már összejön valami...
2012. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Ilyen esetben a férjem tartana el, illetve fordított esetben én őt.


Ha szükség lenne rá, az én szüleim tudnának támogatni, végszükség esetén pedig anyósomhoz vagy apósomhoz tudunk költözni (ők elváltak).

2012. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Jelenleg én tartom el a férjemet. Lányommal GYED-en vagyok.

Nov. 15-én a főnöke kis könyvvel foglalkoztatta tovább + munkanélküli segélyre jogosult a férjem.

Igaz, már nyár óta nézelődünk új állás gyanánt. Mivel itthon vagyok és napközben van 3-4 óra pihenő időm (lányunk alszik), így ráértem önéletrajzokat küldözgetni.


A férjem nyelvtanár és fejlesztőpedagógus. Nyelviskolában tanított 5 évig, majd ugye itt lett kis könyves. Vállalkozó volt egyébként, mert csak így vette fel anno a főnöke, ezzel a feltétellel.


Öröm az ürömben az, hogy elküldtem egy pályázatra az önéletrajzát, majd behívták. Meglepődtünk, mert egy egyetemre kellett mennie interjúra.

2 nappal később felhívták, hogy a 2. körre is mennie kell. Szerdán megy vissza a munkaügyibe kijelentkezni, mert felvették oda dolgozni.

Nem állami egyetem, egyház kezében van. Nagyon normálisak, csak pozitívan állnak a férjemhez.


Viszont, ha nem jött volna össze semmi hosszútávba, akkor nem tudom hogy oldjuk meg.

A magántanítványok nem hoznak annyit a konyhára.. meg hát nem is törvényes keretek közt zajlott.. már ha érted.

2012. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az a helyzet, albérletben élünk, párom keres, de keveset, nekem meg a szakmámban leghamarabb tavaszra ígértek állást, szakmán kívül pedig úgy tűnik, a kutyának se kellek, folyamatosan próbálkozok. Egy éve vagyok munkanélküli... pályakezdő.

Szóval nekem nem jár semmilyen segély, támogatás sem.

Párom fizetéséből, és a szüleim támogatásából szűkölködünk. Nem lesz karácsonyunk sem, se főzés, se családlátogatás (az én szüleim és barátaim nagyon messze élnek), csak mi leszünk itt, kettesben...

2012. dec. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A párom tartott el. Azóta minden hónapban az az első, hogy félreteszek. A féléves szabályt vallom: legyen bármikor hozzáférhető legalább félévi fizetésed - így nincs nagy baj, ha állás nélkül maradsz. De azért nehéz megállni, hogy mindig hozzátegyek, semmire ne költsek belőle.
2012. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Az egyetemi álláshoz gratulálok az egyik válaszoló férjének, szerintem ott meg fogják becsülni.. :) Én 14 évig dolgoztam, és szörnyű volt ennyi év után megtapasztalni, milyen a munkakeresés... 7 hónapig voltam munka nélkül, csak ugye ebből 4 hónap 0 Ft volt, nem kaptam semmit... Tartalék, ami nyaralásra lett félretéve, így elment.. És minden Budapesten... el se tudom képzelni, mi lenne, ha egy kis faluban laknánk messze mindentől. (persze tudom, költözés...) Köszi még egyszer, és kívánok mindenkinek jó munkahelyet, jó kollégákkal, jól fizető munkával, és Kellemes ünnepeket! :) (És mindenkit felpontoztam, mindenki válasza nagyon hasznos volt).
2012. dec. 10. 16:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Beült az egyetemre valami laza kommunikációs szakra és mindenkinek azt mondja ő nem munkanélküli hanem tanuló.
2012. dec. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

:)))


Ez se rossz.. Engem, ha kérdezett valaki, hogy most mi van, nem dolgozol? Azt mondtam, de, de most otthoni munkám van... :(

2012. dec. 10. 23:08
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem októberben járt le a GYES.

Azóta munkanélküli vagyok, párom tart el, de megőrülök, keresek, de nem találok, nem tudom, meddig fogom bírni:-S

2012. dec. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!