Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy oldanád meg ezt a párkapc...

Hogy oldanád meg ezt a párkapcsolati problémát?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy egy ideje azt érzed, hogy a párod kicsit "hanyagol" téged. Elbízta magát, mert megszerzett, biztosnak érez, ezért kicsit elengedte magát. Sok helyről hallom (barátnőimtől is), hogy ha a párjuk úgy érzi "már megvan a csaj", akkor szépen elkényelmesednek, és nyugodtan dőlnek hátra, hogy nem kell semmit csinálni.

Hogy oldanád meg ezt a problémát? Mit tennél?

(Szakításon kívül persze...) Ötletek?


2012. dec. 27. 09:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez velem is megtörtént.


Először is sokat mondtam neki hogy ez igy nem lessz jó.Majd még többször felhoztam a témát.Fél év próbálkozás után bejelentettem hogyha nem változtatunk a kapcsolaton akkor én keresek mást.Ekkor sem változott semmi.

Aztán tényleg kerestem,egyszer randiztam egy másik pasival és valszeg akkor esett neki le hogy elvesztehet mert leültünk és megbeszéltük a dolgokat.Ez jópár éve volt.Azóta ha úgy érzem elhanyagol akkor szólók és megbeszéljük mit kellene csinálni.

2012. dec. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elmondom a páromnak, hogy mi a problémám. Hogy nagyon elhanyagolva érzem magam, hogy fel kéne dobni a dolgokat, randizgatni vagy egyéb dolgokat, ami hiányzik. Mert ugye néma gyereknek az anyja sem érti a szavát. Bár ez nem teljesen igaz, de így tartja a mondás.

Sajnos ez nem csak pasiknál, nőknél is előforduló dolog, hogy egy hosszabb párkapcsolatban már nem úgy viselkedünk, mint az elején.

Mindig kell újítani, frissességet vinni a kapcsolatba.

2012. dec. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a helyzet, én nem tudok mit tenni...

Már az sem hatja meg ha elsírom magam és tényleg fáj amit csinál nem hiszti miatt sírok, szépen telefont nyomkod tovább.. annó ő is elsírta magát

én is szeretnék ötleteket :(

2012. dec. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Annyival kiegészíteném, hogy ha a megbeszélés ellenére sem változna a dolog, akkor kilépnék a kapcsolatból.

Évekkel ezelőtt meg is tettem. Hiába mondtam, nem változtak a dolgok. Léptem, ami után az akkori párom csak úgy kapkodott utánam, ígért minden jót, hogy megváltozik, stb., amivel nem is lett volna gond, csak közben elmúlt a szerelem a részemről, így nem volt értelme újrakezdeni.

2012. dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Várnék, hogy magától rájöjjön egy bizonyos időn belül, ha nem változik, dobbantanék. Minek beszélni arról ami természetes módon belülről kéne működnie a másik ember felé?
2012. dec. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csinálsz egy "Komoly dolog" feliratú kártyapárt, egyiken a te neved, a másikon az övé, és kiosztod.

Megbeszélitek, hogy mivel szeretitek egymást, ezért igyekeztek a másik kedvére tenni, odafigyelni rá, stb. Problémák vannak, lesznek is, meg lehet beszélni, oldani.

Ha az egyiknek valami komoly baja van, lelki egészséget, kapcsolatot veszélyeztető dolog, akkor előhúzza a kártyát, és ebből lehet tudni, hogy a másiknak ekkor teljesen komolyan kell vennie a dolgot, és a lehetőségeihez mérten együttműködni, különben borul a bili.

2012. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb? beszéld meg vele! Lehet, hogy nem is tudatosan csinálja. Néma gyereknek anyja sem érti a szavát. Aztán, ha nem megy, akkor beszéld meg vele még többször, figyelmeztesd, aztán ha az sem használ, lehet azt a módszert is alkalmazni, hogy te is hanyagolod egy kicsit.
2012. dec. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!