Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyelnem kellene magam,...

Szégyelnem kellene magam, amiért nem szeretem az apámat?

Figyelt kérdés
Ráadásul már úgy érzem jobb lenne nélküle...?
2012. dec. 27. 21:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%
Dehogyis, ha így érzel, biztos, hogy rászolgált.
2012. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%
Teljesen normális, ha így érzel. A legtöbb embernek komoly baja van az apjával. (Nekem is.)
2012. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanez a kérdés foglalkoztat jó ideje engem is. Most még jobban, ugyanis beteg lett, rákos, valószínűleg gyógyíthatatlan. Én mégsem tudok elnézni a múlt felett, és a lábai elé borulni.
2012. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Bajok vannak manapság a férfiakkal. Ugye. De ne feledkezzünk meg arról, hogy minden férfi egy(vagy két) nő nevelése által válik olyanná, amilyenné. No, meg amennyit saját magán nevel az önfegyelem által. Ha nem tud szeretni valószínűleg senki nem tanította meg szeretni. Gyűlölettel nem tanítható. Tisztelettel talán még javítható. Megértéssel. Ha elég érett vagy ahhoz, hogy beleláss a lelkének nyomorába. Ha ismered eléggé ahhoz, hogy megértsd, hogy miért lett olyan, amilyen. Meg a világot is, amelyik egyre jobban elaljasítja az embert.Lássatok tovább az orrotoknál néha. Ölellek szeretettel mindkettőtöket.
2012. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon megoszló vélemények vannak erről, ha eddig egyöntetűek is a válaszok.

Én magam is úgy gondolom, hogy a szeretet akkor jó és hasznos és szép, ha azt az ember kiérdemli. Nem azzal, hogy a rokonod, hanem azzal, hogy valójában a teljes értékű szülőd, akit te magad is szívesen tekintesz édesapádnak.

(Gyereket csinálni bárki tud.)


Érzéseket szégyellni meg olyan, mint testi fogyatékosságot szégyellni. Olyasmiért rosszul érezni magunkat, amiről nem tehetünk. Titkolni szabad, és sajnos ebben az álszent és ítélkező világban kell is néha, de szégyellni magad előtt - na azt nem szabad. Magaddal legyél őszinte és legyél kibékülve magaddal, ez fontosabb mindennél.

2012. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

"Bajok vannak manapság a férfiakkal"


Legalább annyira mint a nőkkel!

2012. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
én sem szeretem. Csak azért mert vérrokon, attól nem kötelező szeretni
2012. dec. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Kemény dió.


Én anyukámat nem vagyok képes szeretni. Pedig megérdemelné nagyon.


Most pszichológushoz járok, és dolgozom az ügyön!


Ha szeretnél változtatni ajánlom Neked is pszicho dokit!

2012. dec. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én örülnék ha élne az apukám.
2012. dec. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
48%

A szeretetet ki kell érdemelni. A gyűlöletet is.

Azért, mert valaki szülő (én is), még nem jár neki alanyi jogon a szeretet. Tisztelet, talán, ha rendesen felnevelt.

Nem kell szégyenkezned.

2012. dec. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!