Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lelki terrort, hogy bírjátok?

Lelki terrort, hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Én már nem bírom. A nevelőapám egy bunkó, hazug, manipulatív s..r. A szemem láttára alázza Anyukámat. Borzasztó látni, hogy Anyukám összekuporogva zokog az ágyon, és én nem tudok mit mondani, a szívem szakad bele. Ma is összevesztek, mint az állat, és megvártam a ház előtt, hogy beolvassak neki. Remegett a vérem, gyomrom. De az ilyen f..znak az ember hiába mond bármit, mert egy lelketlen tetű.

Legszívesebben kárt tennék benne minden elképzelhető módon.

Minket csak a pénztelenségtől való félelem tart itt. Milyen élet ez? Azon is sokat gondolkodom, vajon hány embernek, gyereknek kell még így élnie? Korábban normális, boldog életem volt. Soha nem gondoltam, hogy ezt még át kell élnem.

L



2012. dec. 28. 00:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyszülők? Rokonok?
2012. dec. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem jobb a pénztelenség, mint napi szinten ilyet elviselni. Volt részem mindkettőben!

Rokonok, családtagok, anyaotthon, munkásszálló, családsegítő szolgálat, valamerre el kell indulni.

2012. dec. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember él így. Mert nem látnak kiutat. Pedig keresni kell.

Kezdetben vannak a szavak. Nagyokat ütnek azok is. Aztán eljár a kéz, elszabadul a pokol. A család, ami legtöbbünknek szeretetközösség, másoknak megpróbáltatás.

A családon belüli erőszak pedig jelenleg megoldatlannak tűnő probléma. A családon belüli erőszak egyik majdnem állandó kisérő tünete az alkohol. Aki iszik, annak gyengül a szorongásgátlása, vagyis sokkal kevésbé számol tettei következményeivel.

Inkább a szegénység, mint a pokol.

2012. dec. 28. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nehezen.Nálunk is ez megy.Anyámnak már annyira elszállt minden önbizalma,hogy nem is akar kikeveredni ebből.Sőt,igazán sosem volt neki és csak ezért tudta ez a szemétláda magához láncolni.Engem sosem sikerült,én gyerekkoromtól kezdve mindig is rühelltem.Mesélték nekem a rokonaim,hogy anno,amikor 4 éves lehettem,oda sem akartam menni hozzá és nem viszonoztam az ölelését sem,mert nem szerettem.Én is azt mondom,hogy inkább eszek üres kenyeret minden nap,minthogy ilyen lelki szegénységben éljek inkább,mint ami ez itt.A válás reménytelen,anyám sosem fog megszabadulni tőle,sőt,inkább egyre jobban ragaszkodik ehhez a szeméthez és mindenben az ő oldalára áll.

Kérdező,neked még van esélyed talán,hogyha ilyen gáz a helyzet.Dobjátok ki és béreljetek egy kis lyukat,ami kijön a fizuból és jogilag csináljátok ki az öreget,biztos vannak kiskapuk.Nekem ugyan ezekről fogalmam sincs,sajnos nem kellett ilyenekkel foglalkoznom.

2012. dec. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Minket csak a pénztelenségtől való félelem tart itt."


no comment. Akkor nyeljetek a lóvéért, mert az megéri ezt az életet amit éltek.. Talán a nevelőapád ezt pontosan tudja, hogy a pénz miatt vagytok ott, gondolom ezért is engedi ezt magának meg.


Nem minden a pénz, és inkább többet ér a nyugalom, a csendes szegénység mint ez.

2012. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: tökéletes válasz. Hihetetlen, hogy némelyik ember mit képes a pénz miatt elviselni...
2012. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5 és 6. válaszoló: úgy beszéltek, mint akinek tojáshéj van a fenekén! Ha találsz nekem munkát, mert én 1 éve nem találok, akkor szóljatok be ilyeneket! Milyen emberek vannak! És már nem csak a végzettségemben keresek, hanem bármit, és úgy sincs semmi!

Ha elköltöznénk, alapból 60.000 egy albérlet és akkor még nem tudjuk mi lesz az állatainkkal. Kíváncsi vagyok ti hányszor kezdtetek új életet?

2012. dec. 28. 19:22
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja és a pénzen nem azt értem, hogy nem vehetünk minden héten ékszereket és nem járhatunk fodrászhoz, manikűröshöz, hanem azt, hogy nem lesz mit ennünk és nem lesz hol aludnunk.
2012. dec. 28. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:

Mint nálunk!

Csak én úgy szabadultam meg tőle, hogy elmentem egy másik városba dolgozni. Munkásszálón lakok, anya pedig másik albérletbe ment. Szegényesen élünk, de nem lelki terrorban. Nehéz volt lépni, mert mégis csak kockáztattunk lehetett volna belőle hajléktalanság is.

Valaki írta, hogy inkább szegénység, mint lelki terror. Hát azzal csak úgy közlöm, hogy a fiziológiai biztonság szerepel az első helyen a maslow piramisban.

Linkelek egy képet róla, hogy felvilágosodjanak.

[link]


Sok sikert a továbbiakban.

2012. dec. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem értettél meg, de nem csodálom. Mégiscsak ott van az a tojáshéj (legalábbis mentálisan - nem véletlenül nem merted kiírni a korodat).

Ha kapnál egy ilyen ajánlatot: élj együtt egy "bunkó, hazug, manipulatív szarral, aki mindezek mellett tönkreteszi az életed minden percét; vállalkoznál rá? Kapsz tőle cserébe annyit, hogy megérje? Na ugye. Ezt próbáltuk kicsit sarkítva érthetővé tenni.

2012. dec. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!