Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit szoktatok egyedül...

Mennyit szoktatok egyedül lenni, hogy bírjátok az egyedüllétet (nem párkapcsolat! )?

Figyelt kérdés

Nincs párkapcsolatom.

2 évvel ezelőtt (11.es gimisként)télen nagyon magamra hagytak a barátaim, én is hibás voltam, ők is, nagyon egyedül voltam. 2szer is megfordult a fejemben az öngyilkosság, olyan szinten hogy bent ültem a kádban és fogtam a borotvát.


12.ben sokkalta jobb volt de így is egyedül éreztem magam sokszor ha pl.otthon ültem.


Most fősulis lettem, kollégista és nagyon jó a közösségi élet, diákszervek, bulik, stb. Pesten vagyok szóval van élet viszont ha egyedül vagyok a koliszobába sokszor megint rámtör ez a magányosság-érzet...


hogy nekem senkim sincs, és nagyon szar lelkileg... ti is éreztek így?

mert pl. szobatársam simán elnetezik/elszórakozik egymagában ő nem is bulis típus (én imádok de mindennap persze hogy nem megyek) viszont én meghülyülök ha a laptop előtt kell ülnöm egy egész álló nap egyedül... nagyon sz*rul érzem magam.


Ti mennyiszer vagytok egyedül?

Nektek is ilyen rossz vagy ti bírjátok?


2012. szept. 13. 20:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nem bírok egy napot sem egyedül :) Komolyan.

Minden bajom van akkor.

2012. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én pont azt érzem, hogy túlságosan is keveset vagyok egyedül. Az egyedüllét fontos, akkor foglalkozhatsz azzal, amivel csak szeretnél, van időd magaddal és a gondolataiddal foglalkozni.

Nem lehet, hogy az a baj, hogy nem csinálsz semmit, ha egyedül vagy? Csinálj valamit, és máris jobban fog tetszeni a dolog :)

2012. szept. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én szeretek egyedül lenni, sokat is vagyok. Néha persze kicsit rosszul érzem magam ha valami szomorú történik, de ez gyorsan elmúlik. Az én személyiségem ilyen típusú, de alapból azt gondolom, hogy az egészséges embernek tudnia kell egyedül (magyarán saját magával) is ellenni, mert onnantól indulhatnak az igazán jó kapcsolatok. Ha az embernek gondja van ami miatt képtelen egyedül maradni egy kicsit is akkor a kapcsolatai sem lesznek jók.
2012. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a társaságot, de szeretek egyedül is lenni. Egy egész napon át is elvagyok, valami magányos elfoglaltság mindig akad. Ha nincs semmi tennivaló, akkor egy jó könyv, papíron vagy elektronikus formában, érdekességek után kutatni a neten, figurák festése, naplóírás, keresztrejtvényfejtés...

Kifejezetten feltöltődöm tőle, de hosszú távon csak akkor jó egyedül, ha tudom, hogy nem muszájból történik.

2012. szept. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek egyedül lenni, lehet gondolkodni.

Nem zavarna, ha 2-3 hétig embert sem látnék :D

2012. szept. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból olyan vagyok, hogy kell az egyedüllét, de így, hogy évek óta tök egyedül vagyok hétköznap (tesó, szülők nélkül), ezért már annyira belém ivódott, hogy már hiányzik is. Én nagyon jól bírom, bár van, hogyha ennél több ideig egyedül vagyok itthon, akkor engem is elfog az egyedüllét érzés, de ez már egyre kevesebbszer, mert van egy kutyám, és macskám is, ők néha többet segítenek, mint egy ember :))

Nagyon jól elvagyok magamban, azt csinálok, amit akarok, nem kell másokhoz alkalmazkodnom (pl. halkan hallgassak zenét, ne meztelenkedjek, stb), és amit már előttem is írtak: lehet gondolkodni. Nincs az, hogy meg vagyok kötve, hogy ezt vagy azt ne csináljam, ha ilyen helyzet áll elő, na, én akkor érzem rosszul magam. Nem tudom, később mennyire leszek képes egy férfival együtt élni, majd elválik...


Szóval a lényeg a lényeg: jól bírom, sőt, igénylem is, idegesebb vagyok, ha emberek vesznek körül, és ezt most a lakásra értem, nem pedig metróra, buszra, sulira. Ott ugyebár nem tudok mit csinálni a tömeggel :)


19/L

2012. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 2 évig nagyon sokat voltam egyedül,úgyhogy örökre elegem lett az otthonülésből.Amúgy nem az egyedülléttel van a baj,hanem a magánnyal.Ez azért nem mindegy.
2012. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten szeretek egyedül lenni.

A párommal nem tudunk mindennap találkozni, mert nagyon más az időbeosztásunk. A barátaimat olyan havonta egyszer látom, mert ők meg az idő során más városokba kerültek. A családommal élek, és bizony ők is sokat nincsenek itthon, mert pl.: elmennek a szüleim hosszabb időre ide- oda... és akkor maradok az üres házban! Mondom , sok esetben ilyenkor a barátom se tud napokra átjönni, mert dolgozik éppen... De engem nem szokott ez zavarni, kifejezetten szeretek egyedül lenni. Viszont ha a laptopot bámulnám egész nap, az engem is megőrjítene:) Mindig találok magamnak valami elfoglaltságot: olvasás, filmek, szépségnap, kertészkedés, kutyázás- cicázás, főzés, takarítás stb... Annyi, hogy esténként kicsit rámjön a para, de nem konkrétan az egyedülléttől inkább azért mert sok a betörés ezen a környéken: ilyenkor szoktam beengedni a kutyát a házba, mert azért mégis megnyugtatóbb ha ott van:)

2012. szept. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem nincs testverem, s igy egyedul nottem fel. Bar barataim mindig voltak, emellett hobbim is. Szeretek egyedul lenni, sott szuksegem is van ra. Elvezem a festest, olvasast, setalast, sportolast, az eleten tunodest. Mindemellett szeretem a tarsasagot is, de mertekkel, mert az emberek idonkent lefarasztanak. Persze van baratom is, akivel termeszetesen imadok egyutt lenni.
2012. szept. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én egyedül érzem magam a legjobban! Pedig van férjem, gyerekem, anyukám, szeretem is őket nagyon. Irigylem a tibeti szerzeteseket, akik hetekig naphosszat egyedül elmélkednek az élet dolgain...
2012. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!