Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért próbál folyton versengen...

Miért próbál folyton versengeni velem Édesanyám és hogyan kezeljem ezt a dolgot magamban?

Figyelt kérdés

Én 22 éves vagyok, már külön élek a szüleimtől, van egy gyermekem és férjnél vagyok. Édesanyám egy negyvenes éveiben járó, fiatalos értelmes nő, viszont lelkileg nagyon "instabil" ha fogalmazhatok így, depressziós, sajnos Édesapámmal megromlott a házassága, sok rossz érte. Velem is voltak vitái, elég csúnya veszekedéseink tini koromban, ezt manapság próbálom helyrehozni kisebb-nagyobb sikerekkel.


De az utóbbi időben azt vettem észre, hogy folyton azt akarja bebizonyítani mindenkinek (nekem is) hogy Ő jobb tőlem, Ő szebb, okosabb nálam. Az exeimmel viszonylag jó kapcsolatban van, ezt ki is hangsúlyozza, néha kicsit túlozva is, dicsekedve, hogy Őt mennyire dicsérik az exeim, mind külsőleg és belsőleg is. Folyton arról beszél mások előtt, hogy Őt más férfiak mennyire szépnek, vonzónak találják (ezek rendszerint majdnem velem egykorú pasik) ráadásul akik közös ismerősök, ha én mesélek valamit velük kapcsolatban próbál rákontrázni, hogy de őt miért kedvelik jobban, miért tartják szebbnek, csinosabbnak. Igazából ez engem nem is zavart sokáig, fel sem tűnt, de mostanában minden telefonbeszélgetésünk, személyes találkozónk erről szól, hogy hallgatom ki miért szereti őt (jobban). A Párom mesélte a minap, hogy odament hozzá és megkérdezte, hogy féltékeny vagyok -e rá, mert Ő így gondolja. Én nem vagyok rá féltékeny, egyrészt mert Ő az anyám, másrészt pedig mert nem gondolnám, hogy versengenünk kellene... Tudom, hogy sokszor azért próbál sokszor nagyzolni mert sokminden rosszul sült el az életében illetve sok dolog nem jött össze amit szeretett volna, csak nem értem miért velem csinálja ezt ... Kezd picit zavaró lenni, pláne mióta nyíltan rákérdezett, hogy én féltékenykedem -e rá ... A Párom is ezt gondolja egyébként, ahogyan látja a viselkedését ... Rosszul esik, hogy pont a saját anyám akar versengeni, pláne ilyen semmitmondó dolgokban...


2012. dec. 28. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, Édesanyád leragadt olyan 15 éves szinten.. Szerintem nem tudtok mit csinálni, rá kell hagyni, előbb utóbb vagy megúnja, vagy rájön, hogy nem az ő korához méltóak ezek a dolgok. (Egy 40 éves anyuka).
2012. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak mostanában kezdte el ezt csinálni, amióta nagyon lefogyott és ahogyan mondtam Édesapámmal is nagyon rossz a kapcsolata ... Én bízom benne, hogy csak azért csinálja mert ez tartja benne a lelket, de ettől még rossz, hogy valamennyire rám irányul!
2012. dec. 28. 21:00
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem a sógornőm ilyen, 20 év alatt ezzel sokmindent nem tudtam kezdeni. Ráhagyom.


"Tudom, hogy sokszor azért próbál sokszor nagyzolni mert sokminden rosszul sült el az életében illetve sok dolog nem jött össze amit szeretett volna"

Ezt tartsd szem előtt, az bizony így van!


"csak nem értem miért velem csinálja ezt"

Mert te vagy legközelebb? Te vagy rá érzékeny? Másokkal is csinálja, nyilván.


"nyíltan rákérdezett, hogy én féltékenykedem -e rá , a Párom is ezt gondolja egyébként, ahogyan látja a viselkedését"

Igazi energiavámpír, ráhangolja a környezetet is, hogy Ő a tökéletes, és a többi rossz.

Maradj távol tőle, amikor tudsz.

Ha stabil, következetes vagy, nem idegeskedsz, nem vonod kérdőre, kvázi elfogadod, nem talál fogást, előbb-utóbb lecsillapodik. Remélem.

2012. dec. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom is, de bánt is a dolog!
2012. dec. 28. 21:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Mással nem nagyon csinálja, csak velem ... Bár nem tudom amikor én nem vagyok ott, mások előtt dicsekszik -e azzal, hogy megdicsérik mások. Nem is lenne ezzel gond, csak olyan sokszor elmondja és annyira dicsekvően ... Például ugyanannál az orvosnál szültünk és velem nem úgy bánt az orvos ahogyan anno vele (a kistesómat nem rég szülte, Ő 4 éves) és ezt is folyton kihangsúlyozza azóta is, hogy DE vele így bánt és DE vele ilyen kedves volt, nem is érti velem miért, hiszen őt mindig dicsérte és annyira érzem, hogy pici káröröm van benne ...
2012. dec. 28. 21:03
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem anyád AZT SZERETNÉ ha irigykednél rá.


Valószínűleg Ő nincs megelégedve SAJÁT MAGÁVAL.


Mindenesetre egy undorító dolog, hogy ezt a lányával csinálja. Én 20 vagyok, anyám 40, most várom az első babámat. Ő is 20 évesen szült. Hamarosan összeköltözünk és össze is házasodunk a párommal, a házunk már meg is van, csak még újítani kell. Minden téren sikeresebb vagyok mint anyám volt, de az én anyámnak eszébe sem jutna velem versengeni.

2012. dec. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok sikeresebb mint Ő ... Mindig nagyon okos volt, példaértékű háziasszony és anya volt mindig. Főzésben és házimunkában is hibátlan, a tanulás, a művelődés a mindene. Csak ugye ahogy már mondtam, amióta depressziós teljesen megváltozott ... Amiért én nem hibáztatom csak néha kicsit nehéz ezt elfogadni!
2012. dec. 28. 21:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Lehet az hiányzik neki, hogy elismerd!

Mondd neki te magadtól, hogy milyen csinos, biztos megfordulnak utána a férfiak, milyen okos, művelt, stb.

2012. dec. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én ezt eddig is sokszor mondtam, meg mondják mások is, hogy okos! Ezért nem is értem ...
2012. dec. 28. 21:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezzel próbál kompenzálni. Hagyd rá, ha pedig nagyon zavar, akkor beszéld meg vele.
2012. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!