Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 23 évesen 3 gyerekkel mit...

23 évesen 3 gyerekkel mit tegyek? Lehet hogy 19 évesen nem kellet volna még gyereket vállalnom?

Figyelt kérdés
A gyerekek apukája meghalt kb. egy hónapja de azóta teljesen össze vagyok törve ha a gyerekekre nézek csak az apukájukra tudok gondolni.
2012. dec. 28. 23:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
65%

Ha túl leszel a gyászon (addig gondolom csak van rokon, aki tud segiteni ?? vagy jobaratok), akkor probalj part talalni, aki gyerekcentrikus, esetleg sajat gyereke nem lehet es anyagilag jol all (ha te nem es erre utalt a kerdesed...?).

Elozo valaszokon azert ledobbentem:-(.

Harom gyerek biztos nem veletlen csuszik be, talan az apuka es a kerdezo kozosen akartak oket csakegy halalesetet ugyan ki lat elore foleg, hogy az nem tervezheto!!! Szomoru, hogy manapsag 30 folott szul a tobbseg es biologiailag ez egyaltalan nem idealis mar es nem csoda a sok meddosegi problema, es erre ha valaki 19 eves koratol csaladanya es tragediA miatt egyedul marad, akkor huzza le magat, hogy igen lehet, hogy nem kellett volna?!

Kedves kerdezo ne itt kerj tanacsot hanem a onkormanyzattol, Magyar Allamkincstartol, hogy milyen tamogatasokra lehetsz jogosult ozvegykent 3 gyerekkel, es ha nagyon rossz a helyzet, akkor gyamugyeseknel is ovatosan lehet erdeklodni (ha nem tudnad a 3 gyerek felneveleset mind vallalni :-(). De inkabb uj par talalasa. Tudom nem most azonnal, hiszen gyaszolsz es el se tudod kepzelni a jovodet meg, de a gyerekeid ra fognak mindig emlekeztetni es lesz olyan ido, amikor mar eszedbe se jutna ilyet kerdezni...remelem, kitartas.

2012. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Őszinte részvétem!
2012. dec. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
56%
A férje elvesztésének tényleg nincs köze ahhoz, hogy mikor vállal gyereket, de az tuti, hogyha később vállalja, akkor lett volna már alapja amire tud támaszkodni ilyen gyász esetén. Anyagiakról, szórakozásról ami az ilyen korúaknak kell (és nem a buli-pia-szexre gondolok), tanulmányokról, stb-ről - bár kérdező nem említette, nem is beszélek.
2012. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%
Itt nem a korai gyerekvállalás a gond. Ki láthatta volna előre, mi fog történni? Őszinte részvétem a párod miatt. Szülők, rokonok nem tudnak esetleg segíteni a gyerekekkel legalább, amíg összeszeded magad? Megoldás csak egy van, de abból sok: idő, idő, idő. Semmi más nem segíthet. Idővel a fájdalommal megtanulsz együttélni, az ürességet pedig hála tölti majd meg, és egy nap talán újra tudod majd kezdeni. Kitartás!
2012. dec. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

jól érzed a dolgot, de már megvannak, és ezen nem tudsz változtatni, legfeljebb ha annyira méltatlanok a körülmények az állam elveheti őket és gyámság alá helyezi.


De őrület, hogy ember hogy lehet ennyire drabálisan felelőtlen, hogy ez nem jut el a hülye fejébe, hogy hahóó, 3 gyereket kell felnevelnem és eltartanom, mi lesz ha bárki kiesik a képből és egyedül maradsz velük?!

2012. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem azzal van a baj, hogy mikor vállaltátok a gyerekeket. Ha 35 évesen maradsz özvegyen 3 gyerekkel, az is tragédia. Nem tudok okosat mondani, csak közhelyek vannak, az idő majd begyógyítja a sebeidet, most még túl friss ahhoz, hogy másképp lásd a helyzeted.


Őszinte részvétem.

2012. dec. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Anyagi bajom nincs anyukám van és egy testvérem,anyukám Amerikában a testvére pedig Magyarországon kórházban nagyon szeretem és ő is engem de nem tudok bemenni hozzá a kórházba. A gyerekekről pedig annyit hogy ketten ikrek.

És nagyon köszönöm a biztató válaszokat és hogy ismeretlenül is próbáltok élet kedvet önteni belém.

2012. dec. 29. 12:18
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek válallást sose szabad megbánni. Most gyászolsz és amit érzel normális. Adj időt magadnak. majd az segít.
2012. dec. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Őszinte részvétem... :( erre nem tudok és nem is lehet semmi vigasztalót írni. jó, hogy maradt "valami" azaz 3 gyermek a férfitől akit szeretsz... hosszú gyászidőszak áll előtted és napról napra könnyebb lesz majd minden.


a sok gyerekhez meg: ..legalább fiatal anyuka leszel és pár év múlva amikor elég erős leszel hozzá biztosan találsz majd párt.

van egy 3 gyerekes egyedülálló anya [link] nagyon szeretem a blogját.

2012. dec. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!