Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy gyerekkel egyedülállóként...

Egy gyerekkel egyedülállóként mennyi pénzből lehet teljes életet élni Budapesten albérletben?

Figyelt kérdés

Egy autó fenntartását is bele kell kalkulálnom.

Most az össz. bevételem mindenestül 150 ezer.

Ennyiből lehet? Mennyire nélkülöznénk?

Ha sikerülne kiadni az ingatlanomat, 230 lenne. Ennyiből mennyire élnénk jól?


2012. dec. 19. 20:49
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
hát ez elég karcsú 230 az reálisabb de Budapesten albérlet meg még autó is kb ezek 150 ha én számolom de majd cáfolnak rám
2012. dec. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:

150 ezer kevés. Még autó nélkül is.

Ha sikerül kiadnod az ingatlant, akkor megpróbálkozhatsz, de dőzsölni, félretenni nem fogsz tudni.

2012. dec. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

mi is ennyiből élünk ketten, igaz mi két felnőtt vagyunk saját lakásban, de legalább egy albi árát elcsesszük mindenféle balgaságra. emellett félre is teszünk egy keveset, de mivel nem kell kuporgatnunk, így sajnos néha kiszalad a pénz a zsebünkből. van autónk is, gyakran használjuk.


szóval 230 reális, 150 szűkös, de még nem annyira nélkülözős, főleg, ha mindennek megnézed az árát, és tényleg csak arra költesz, ami szükséges.

2012. dec. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Hogy a fenébe tudnak akkor a nők új életet kezdeni gyerekkel, ha még a 150 ezres bevételük is kevés ehhez? Nekem spec szerencsém van, mert a megélhetéshez hiányzó összeget kipótolják a szüleim. De a többi nő mihez kezd, ha válik? Nem hiszem, hogy a gyesről munkába visszatérő anyák sokkal nagyobb átlagkeresettel rendelkeznének. Persze ott a gyerektartás, de sokszor csak 10-20 ezer forint. Vagy annyi se, ha a pasi nem fizet, a nő meg hagyja a fenébe, nem fog aprópénzért elindítani egy huzavonát - én is ezért nem kapok egy fillért sem. Szóval ha 150 ezer kevés, akkor hogy oldják meg a nők a válás utáni életük?
2012. dec. 19. 21:34
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
A gyereket add az apjának. Sokkal olcsóbb az élet gyerek nélkül. Csak nélkülözne veled.
2012. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet élni. Egy normális albérlet rezsivel 80 ezer. Az étel mondjuk, 40 ezer. A maradék 20-ból költötök háztartási cuccokra, gyógyszerre, ruhára. Elég szűkösen, de ki lehet bírni. Persze, akkor kocsit ne használj, és lakatok közel a munkahelyedhez, meg a sulihoz, hogy be tudjatok menni gyalog.
2012. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
*akarom írni, hogy a maradék 30-ból.
2012. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

akkor az átlag fizetésből élő anyák mind mondjanak le a gyermekeikről? ez lenne a megoldás?

és ahol együtt élnek a szülők, de az apa munkanélküli, az anya meg átlag fizut hoz? mit csináljanak a gyerekkel? dobják intézetbe mert megszorultak?

te magad is gyerek lehetsz még...

2012. dec. 19. 21:52
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

ahogyan te is. szülői hátszéllel.

apám nekem sem csengetett valami gyakran, és akkor sem sokat.


barátnőmnek szerencséje van, mert az apuka fizet normálisan, de a csajszit meg pont most rúgták ki, szóval szűkösen vannak. legalább a lakás az övé, de kaját, számlát akkor is fizetni kell valamiből.

2012. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok, mások hogy oldják meg és mit gondolnak erről az anyagi helyzetről. az eddigi válaszolóknak köszönöm!
2012. dec. 19. 21:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!